پربازدید های اخبار مذهبیاهل بیتمهدویت و آخرالزمان

پیاده روی اربعین برخلاف معادلات لیبرالی جهان

%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%84%d8%ad%d8%b1%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%b9%d8%b4%d9%82 - fdk hgpvldk - بین الحرمین - fdk hgpvldk hlhl psdk u - uha,vh - ;vfgh- adui - pqvj ufhs - hf,gtqf hgufhs - hwhgj s,n nv gdfvhg nl,;vhsd- adui - u;sk,aji hlhl psdk- pvl hlhl psdk nv af- حرم امام حسین در شب- بین الحرمین در شب - حرم حضرت عباس - شیعه - بین الحرمین در شب اربعین 95 - شب اربعین95 - پیاده روی اربعین- عاشورا- حسین- سیدالشهدا- کربلا- کربلای معلی در شب- - پیاده روی اربعین- عکس های پیاده روی اربعین سال 1395- اربعین- اربعین 95- تصاویر راهپیمایی اربعین95- راهپیمایی اربعین- 14 ستاره- عکس هوایی راهپیمایی اربعین- 14setare.com- لیبرالیسم- لیبرال دموکراسی- شیعه- ایران- عراق- کربلا- عکس هوایی کربلا- امام حسین (ع)- حرم امام حسین (ع)- شیعه - arbaean - hvfudk - عراق - کربلا -نجف تا کربلای صفر- عکس هوایی از کربلا در شب هنگام- Fortieth of Imam Hussein in the Shiite Muslim- shia muslim- biggest human society- Karbala

در موسم اربعین ۲۰۰ میلیون وعده غذایی تهیه می‌شود که همه از محل خیرین حاصل می‌شود. ۲۰۰ میلیون وعده غذایی برای مراسم پیاده روی اربعین . . .

حدود سه دهه از نظریه جنجالی فوکویاما مبنی بر پایان تاریخ گذشته است وی در سال ۱۹۹۲ کتابی با عنوان پایان تاریخ و آخرین انسان به رشته تحریر درآورد و در مقدمه‌اش اینگونه نوشت :

“من استدلال می‌کنم که لیبرال دموکراسی می‌تواند نقطه پایان تکامل ایدئولوژیک بشر را بینان گذارد و شکل نهایی حکومت انسان باشد و به معنی پایان تاریخ است”

در این دیدگاه انواع مناسبات اجتماعی و روابط انسانی تابع مقاصد و منافع فردی است که از این‌رو مناسبات و روابط معنا و مفهوم ابزاری می‌یابند و تأمین منافع فردی در پرتو آزادی صورت می‌گیرد.

این نظریه شهروندان را به فردگرایی دعوت میکند و فضیلت خودخواهی را به آنان می‌آموزد.

در این تئوری یوتیلیتاریالیسم یا فلسفه سود خواهی (اصالت سود یا اصل بر سود بردن از هر چیز) هویدا میشود.

هابز از نظریه‌پردازان لیبرال دموکراسی معتقد است محرک‌های رفتارهای انسان منفعت شخص است.

هلوتیوس فلسفه اخلاق سودجویی را مطرح میکند و اینگونه می‌گوید که محرک رفتار انسان میل به لذت و اجتناب از درد است.

اصل بنیادین این دیدگاه انسان را موجودی خردمند دانسته که با توجه به عقل خویش نیازی به هیچ نیروی بیرون از خود برای رسیدن به اهدافش نداشته و ندارد.

اگر هر کس منفعت شخصی خویش را خودخواهانه و با عقل خود جستجو کند سرانجام رفاه همگان تأمین می‎گردد.

اسپینوزا در جایی می‌گوید نیک همان چیز است که متضمن نفع ماست.

ژان بدن و به‌ طور کلی لیبرال‎ها معتقدند حاکمیت نه از آن خدا که اساساً و بالاصاله از آن بشر است و به مخالفت با هر نوع اندیشه دینی در خصوص حاکمیت سیاسی می‎پردازند.

این گوشه‎ای از آراء و نظرات تئوریسین‎های دنیاست. ما در جهانی زندگی می‎کنیم که این ایده‎ها بر آن حکومت میکند و آنرا بالاترین حد از شناخت انسان و بالاترین نوع تفکر میدانند. شکل نهایی حکومت انسانی برای دهکده جهانی را اینگونه رقم می‎زنند و تکلیف تمام شهروندان را با اصالت سود و منفعت روشن می‎کنند.

آیا این گزاره‎ها در همه جای دنیا و در تمامی روابط انسان‌ها صدق میکند ؟!

%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1-30-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86-95-_2016-11-18_- - biggest human society- human society- shia muslim- Fortieth of Imam Hussein in the Shiite Muslim- Hussain Day- Imam Hussein- 14 ستاره- 14setare.com- اربعین- اربعین 95- راهپیمایی اربعین- عکس های پیاده روی اربعین سال 1395- تصاویر راهپیمایی اربعین95- نظر غربی ها درباره امام حسین- نظر گاندی درباره امام حسین- نظر تاریخ شناسان و بزرگان و فیلسوفان غربی و اروپایی در مورد قیام امام حسین (ع)- امام حسین در بین غربی ها- بازتاب اربعین در رسانه های جهان- بازتاب پیاده روی اربعین95 در رسانه های خارجی

به این آمار دقت کنید :

• در سال ۲۰۱۳ صد میلیون نفر طی مدت ۲ ماه خودشان را به کنار رودخانه گنگ رساندند و این مراسم را انجام دادند. البته بیشترین اجتماع در شهر الله‌آباد هند انجام میشود. این مراسم هر چهار سال یکبار اجرا میشود. در این مراسم، هندوها خود را در آب رودخانه گنگ شستشو می‌دهند با این باور که آب این رودخانه گناهان را می‌شوید. بر اساس اسطوره‌های هندو، در کومبه میلا پیروزی خدایان بر اهریمنان جشن گرفته می‌شود.

• در سال ۲۰۱۵ اجتماع سه میلیون شیعه در مشهد ایران که در لحظه تحویل سال گرد هم می‎آیند.

• اجتماع حج تمتع با رقمی نزدیک به ۳ میلیون نفر را میتوان به‌عنوان سومین اجتماع بزرگ بشری شناخت که همه‌ساله در عربستان و در شهر مکه برگزار میشود.

در نگاه اول آنچه خودنمایی میکند این است که انگیزه‌های معنوی و خداجویانه انسان‎ها، آنها در محلی جمع میکند.

آنچه تحیر انسان را بیشتر میکند و تمام قواعد مادی را زیر پا می‌گذارد و تمدن انسانی که ساخته‌ و پرداخته این ذهن بشری می‌باشد را زیر سؤال می‌برد و چه‌بسا گویا جهان را آماده تمدنی نوین کرده است، راهپیمایی ۲۰ میلیونی مردمانی به سمت عراق است.

باید کمی دقت در اخبار روزانه به این نتیجه می‎رسیم که این روزها نام عراق مصادف است با داعش و سربریدن و خشونت کشور جنگ‎زده و فقیری که در آنجا نه خبری از ساختمان‎های سر به فلک کشیده و نه معماری‎های مدرن شگفت‌انگیز و نه هتل‌های گران‌قیمت و پنج ستاره !!!

در چنین کشوری با شرایط فوق، مردمی سه روز پیاده به سمت یکی از شهرهای عراق حرکت می‎کنند و نه دغدغه‌ای برای خواب دارند و نه نگرانی لقمه نانی برای خوردن.

در این دنیای تاریک که روشنفکران آن، مردم را، راحت‌طلبانی سود جود معنا کرده‌اند، این زائران، سه شبانه‌روز کدام راحتی و سود را معنا کرده‎اند که اینگونه آواره بیابان‎ها شده‎اند ؟!!!

اربعین؛ سرآغازی بر افشای بزرگترین دروغ رسانه‌ای غرب

دوباره به این اعداد و ارقام توجه بفرمایید :

• ۲۰ میلیون انسان بزرگترین گردهمایی سالانه را رقم می‎زنند.

• ۲۰۰ میلیون وعده غذایی تهیه میشود که همه از محل خیرین حاصل میشود. درحالیکه تا قبل از این واقعه بزرگترین وعده غذایی مربوط به زلزله «هائیتی» میشد که وزارت دفاع آمریکا ۴۰ میلیون غذا تهیه‌کرده بود.

• طولانی‌ترین و بزرگترین سفره غذا در جهان که بزرگترین تعداد داوطلبان در یک مکان را به خود اختصاص داده است.

• هزاران چادر که آشپزخانه‌های موقت هستند توسط روستائیان منطقه در کنار مسیر زائران برپا می‌شوند. گردانندگان موکب‌ها (چادرها) جلوی زائران را می‌گیرند با آنها راه می‌روند و از آنها خواهش می‌کنند که دعوتشان را بپذیرند و از خدمات ویژه آنها بهره ببرند که یکی از این خدمات ویژه، ماساژ دادن بدن زائران است.

و شگفت‌انگیزترین بخش ماجرا رایگان بودن تمام این اتفاقات است.

در این تاریکی‎ دنیا، این زائران به دنبال چه نوری هستند که اینگونه معادلات دنیا را به هم زده‎اند؟

آنها در این بیابان‌ها زن و مرد پیر و جوان عرب و عجم مسلمان و مسیحی و زردشتی شیعه و سنی با سختی و مشقت پای پیاده کدام سود و منفعت را جویا شده‎اند؟!

آنانی که خان و مان خویش را فروخته‎اند تا گردنانی در اختیار زائران قرار دهند راهی کدام نورند؟

گویا در گوشه‌ای از دنیای امروز سردمدار، اقلیتی، بزرگترین وقایع جهان را رقم‌ زده‌اند و نگرشی نوین به جهان ارائه داده‌اند که در آن نه منفعت نه راحتی و نه آزادی و نه برهنگی معنا ندارد.

این زائران در ناامن‌ترین جای جهان دست‌به‌دست هم به‌سوی چه نیرویی رهسپارند که تئوریسین‌های جهان را به‌ غلط واداشته‌اند ؟

حسین‌بن‌علی نوری که هرگز خاموش نمی‌شود. نوری که بعد از ۱۴۰۰ سال، تار و پود همه تفکرات شبانه‌روزی بزرگترین اندیشمندان جهان را از هم شکافته است، مردمی که برای رسیدن به حسین‌بن‌علی از منفعت خود گذشته‌اند و دنیا تشنه این تمدن است.

اربعین؛ سرآغازی بر افشای بزرگترین دروغ رسانه‌ای غرب

%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%d9%8a%d9%86-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86 - X اربعین- اربعین 95- ثبت نام پیاده روی اربعین- راهپیمایی اربعین- عکس هوایی راهپیمایی اربعین- 14 ستاره- 14setare.com- تصاویر راهپیمایی اربعین95- عکس های پیاده روی اربعین سال 1395- کربلا- عراق- ایران- شیعه- اسلام- shia muslim- Fortieth of Imam Hussein in the Shiite Muslim- Imam Hussein- امام حسین (ع)

%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d9%87%d9%88%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86 - X -اربعین 95- اربعینX تصاویر راهپیمایی اربعین95- راهپیمایی اربعین- 14 ستاره- عکس های پیاده روی اربعین سال 1395- عکس هوایی راهپیمایی اربعین- شیعه- اسلام- فرهنگ شیعه- امام حسین (ع)- کربلا- حشدالشعبی- الحشدالشعبی- مرز مهران- مرز چزابه- مرز شلمچه- shia muslim- Fortieth of Imam Hussein in the Shiite Muslim- 14setare.com- Iran-- Iraq- Imam Hussein- Karbala- زائران ایرانی کربلا در اربعین- تعداد زائرین ایرانی اربعین95- زایرین ایرانی اربعین 1395 امام حسین- جمعیت ایرانیان زائر اربعین95

منبع : مصاف

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پیاده روی اربعین برخلاف معادلات لیبرالی جهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط