پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

چگونه رتبه سایت خود را حفظ و بهبود بدهیم؟

seo-rank-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d9%88 - keep-high-search-engine-ranking-for-site - %d8%a7%d9%81%d8%aa-%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%b1-%d8%aa%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%ba%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%af-%d8%b1%d8%a7%d9%87 - - 14setare.com- - نحوه بهبود رتبه سایت و کاهش رتبه - بهبود رتبه سایت در الکسا - بحث سئو در نسخه موبایلی سایت ها- چکار کنیم رتبه سایت بهتر شود ؟- ۱۴ ستاره-چگونه سایت شخصی خود را ارتقا دهیم- راه افزایش تعداد بازدید کننده های سایت- - افت رتبه سایت به خاطر تبلیغات زیاد - دلایل افت رتبه و افزایش رتبه و بهبود رتبه وبلاگ و وبسایت - آموزش ساده طراحی یک وبسایت حرفه ای- سایت گوگل- ۱۰ پیشنهاد گوگل جهت بهینه سازی سئو سایت- مراحل بهبود رتبه سایت- نحوه ارتقای سایت شخصی- شرکت گوگل - موتورهای جستجو - بهبود رتبه سایت

قوانین و اصول سئو همیشه در حال تحول هستند و صاحبان وبسایت‌ ها باید اطلاعات خود را بروز نگه دارند. در این مطلب روش های ساده و کوتاه ولی مهم را برای حفظ رتبه سایت در موتورهای جستجو در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید از آنها در محتوا سازی خود استفاده کنید.

به گزارش “چهارده ستاره“، قوانین و اصول سئو همیشه در حال تحول هستند و صاحبان وبسایت‌ ها باید اطلاعات خود را بروز نگه‌ دارند. در این مطلب روش های ساده و کوتاه ولی مهم را برای حفظ رتبه سایت در موتورهای جستجو در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید از آنها در محتوا سازی خود استفاده کنید.

در این مقاله به پنج روش که شما را در حفظ جایگاهتان کمک میکند خواهیم پرداخت. تولید یک منبع ثابت جهت ترافیک سایت یکی از اصول اولیه هر نوع فعالیت آنلاینی است. اگر شما بازدیدکننده نداشته باشید در نتیجه نمی‌ توانید بازدیدکننده وفادار و بلند مدتی داشته باشید.

شما حتماً تلاش بسیار زیادی جهت قرار گرفتن در رتبه‌ های نخست نتایج موتورهای جستجو انجام داده‌ اید. حالا نیاز هست که از جایگاهتان دفاع کنید.

حالا چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد اگر شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرید ؟

هنگامی که شما خود را به عنوان یک قدرت در فضای آنلاین نمایش دهید، موتورهای جستجو شما را بیشتر و بهتر به جستجوگران معرفی خواهند کرد.

توسط این پنج راهکار شما می‌ توانید ضمن حفظ جایگاه خود در صفحات نخست نتایج موتورهای جستجو، از به‌ روزرسانی های الگوریتم ‌های موتورهای جستجو در امان باشید.

راه های حفظ رتبه سایت در موتورهای جستجوگر

۱- وبسایت شما همواره باید بروز باشد.

این یک اشتباه رایج است که محتوای سایت نیازمند به‌ روزرسانی نیست. الگوریتم‌ های جستجو همواره به بررسی همزمان کیفیت مطالب و تازه بودن آنها می‌ پردازند.

دیدگاه قدیمی «فقط متن» میتواند باعث از دست رفتن جایگاه شما شود. اگر می‌خواهید جایگاه کلمه کلیدی شما حفظ شود، باید از عکس و ویدئو در محتوای وبسایت استفاده کنید. همچنین انجام تغییرات و بهبود ظاهر سایت نیز میتواند در ماندگاری بیشتر کاربران در سایت کمک کند.

۲- گسترش لینک‌ های باکیفیت وبسایت.

بزرگترین اشتباهی که صاحبان وبسایت‌ ها در زمینه لینک‌ ها انجام می‌ دهند، اهمیت دادن به تعداد لینکها به‌ جای کیفیت لینک‌ها است.

اگر شما جایگاه مناسبی برای یک کلمه کلیدی در موتورهای جستجو دارید دیگر نیازی نیست که لینک‌ های زیادی را به آن صفحه اضافه کنید. گوگل میتواند لینک‌ های نامربوط را شناسایی کند.

ساخت لینک‌ های زیاد نامرتبط با موضوع سایت باعث میشود تا موتورهای جستجو وبسایت شما را در لیست سیاه قرار دهند. موتورهای جستجو می‌ خواهند که کاربران جهت مشاهده مطالب مفید و مرتبط به سایت شما وارد شوند.

۳- سرعت وبسایت را افزایش دهید.

فاکتور سرعت وب سایت یکی از قدیمی‌ ترین فاکتورهایی است که موتورهای جستجو و به‌ خصوص گوگل آنرا در رتبه‌ بندی وب‌ سایت در نظر می‌ گیرند. این روش را میتوان یکی از موثرترین روش ها در جهت حفظ رتبه سایت در نظر گرفت.

اکثر وب‌سایت‌ ها از سرعت پایینی برخوردار هستند، به خصوص بر روی موبایل که بیشتر جستجوها بر روی موبایل صورت می‌ گیرند.

به خاطر داشته باشید که بیشتر از دو میلیون پست در روز منتشر میشوند، اگر سرعت وب‌ سایت شما پایین باشد، بازدیدکنندگان به سراغ سایر وب‌سایت‌ ها میروند.

گوگل از وب مسترها خواسته است تا سرعت بارگذاری صفحات وب را به کمتر از یک ثانیه برسانند. با این حال اگر شما نمی‌ توانید زمان بارگذاری را به زیر یک ثانیه برسانید، بهتر است حداقل سرعت سایت را به این زمان نزدیک کنید.

خوشبختانه افزایش سرعت وبسایت نیازمند استخدام یک نیروی متخصص نیست و شما می‌ توانید خودتان با استفاده از راهکارهای زیر سرعت وب‌ سایت خود را افزایش دهید.

استفاده از یک سرویس میزبانی با سرعت بالا

فشرده‌ سازی کدها و عکس‌ های موجود در سایت

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

شما همچنین می‌ توانید بامطالعه بخش (فناوری) در گزارش به‌ دست آمده از سایت چکاپ، به رفع مشکلات مربوط به افزایش سرعت سایت بپردازید.

۴ – ساخت و به‌ روزرسانی شبکه‌ های اجتماعی

اینکه شبکه‌ های اجتماعی چه مقدار بر روی رتبه موتورهای جستجو تأثیر دارند مشخص نیست اما آنچه که مشخص است، وجود شبکه‌ های اجتماعی خوب باعث میشوند تا وبسایت شما در موتورهای جستجو دارای اعتباری بیشتر شوند. گرفتن لینک از صفحات اجتماعی باعث میشود که شما به یک وبسایت معتبر لینک شده باشید.

هرچقدر مطالب شما در شبکه‌ های اجتماعی بیشتر مورد پسند قرار بگیرند و بازنشر شوند، باعث میشود کاربران بیشتری از وبسایت شما بازدید کنند.

در اینجا به چند راهکار جهت نمایش بیشتر مطالب وبسایت شما در شبکه‌ های اجتماعی می‌ پردازیم.

اضافه کردن دکمه اشتراک‌ گذاری در کنار هرکدام از مطالب وب‌ سایت.

ترغیب کاربر به اشتراک مطالب با جملاتی مانند : درصورتی‌ که مطلب مفید بود آنرا به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد یک سرویس به‌صورت رایگان به کاربران درازای انتشار مطالب شما در شبکه‌های اجتماعی.

۵- استفاده صحیح از لینک‌ های خارجی و داخلی

برخلاف تصور عموم، لینک‌ های داخلی میتوانند مهمتر از تبادل لینک باشند. موردی که تاثیر مهمی در حفظ رتبه سایت در موتورهای جستجو دارد.

ارسال لینک به سایت‌ های معتبر و مرتبط با سایت شما باعث میشود که گوگل ارتباط وبسایت شما را با سایر وبسایت هم‌ ردیف شما شناسایی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که صفحات خارجی که به آنها لینک می‌ دهید، مطالب مفید و معتبری را در اختیار کاربرانتان قرار دهد.

به‌طور مثال اگر وبسایت شما در مورد یکی از ورزش‌ ها خدماتی را ارائه می‌ دهد شما نباید به یک وبسایت دانشگاهی غیر مرتبط لینک بدهید.

در مورد لینکهای داخلی، هر زمان که شما مطلبی را به یک مطلب مرتبط دیگر در وبسایت خودتان لینک میکنید، تأثیر بسیار زیادی را بر روی بهبود جایگاه کلمه کلیدی موردنظرتان خواهد داشت.

زمانی که لینکهای داخلی به‌ درستی انجام شوند، گوگل بهتر با محتوای سایت شما آشنا خواهد شد. ضمن اینکه کاربران زمان بیشتری را در وبسایت شما سپری خواهند کرد و مطالب بیشتری را مطالعه خواهند کرد.

همانند لینک‌ های خارجی، شما نباید از لینک‌ های بسیار زیاد داخلی استفاده کنید.

۵ نکته مهم برای حفظ رتبه سایت را در این مطلب بررسی کردیم.

منبع : کدنویسی به زبان ساده

—————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

3 دیدگاه برای : “چگونه رتبه سایت خود را حفظ و بهبود بدهیم؟”

  1. uvlzklni گفت:

    مطلب خوبی بود. تشکر

  2. ممنونم خیلی عالی بود من درکسب و کارم استفاده نمودم با تشکر

  3. قالب وردپرس گفت:

    ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.