خرید کلاشینکف پیشرفته AK103 روسی توسط ایران

خرید کلاشینکف های جدید ایران از روسیه - ایران و روسیه- تجهیزات نظامی- تسلیحات روسیه-خرید کلاشینکف- سلاح های نظامی- کلاشینکف- AK103- تسلیحات نظامی- 14 ستاره- 14setare.com

خرید کلاشینکف های جدید ایران از روسیه

AK103 آنقدر کارآمد است که در روسیه به عنوان تولیدکننده این سلاح، در نیروهای عملیات ویژه این کشور (Special Operations Forces) و همچنین در نیروهای ویژه پلیس روسیه (Special Police Groups) نیز به کار گرفته شده است.

ایران، سلاح کلاشنیکف‌ ۱۰۳ از روسیه خریداری کرده و این سلاح‌ ها وارد کشور شد. سلاح‌ های جدید خریداری شده ایران از روسیه برای به‌ کارگیری در نیروهای مسلح، وارد کشور شد.

این سلاح‌ها، شامل کلاشنیکف‌ های ۱۰۳ یا همان AK103  است که پس از ورود به کشور، در اختیار برخی یگان‌ های نیروهای مسلح کشورمان نیز قرار گرفته است.

AK103 یکی از مشهورترین و بهترین سلاح‌های خانواده کلاشنیکف است که از کالیبر ۳۹*۶۲٫ ۷ mm بهره می‌برد. وزن خالی این سلاح، ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم است.

هم اکنون فقط ۵ کشور، روسیه، هند، ونزوئلا، لیبی و نامیبیا جزو دارندگان رسمی این سلاح هستند. اخیرأ نیز برخی تصاویر منتشره در فضای مجازی، نشان می‌دهد که تعدادی از نظامیان عربستان سعودی نیز این سلاح را در اختیار دارند.

وزن این سلاح کارآمد با خشاب خالی، حدود ۳ کیلو و ۶۰۰ گرم بوده و طول آن ۹۴۳ میلی متر است. این سلاح، دارای خشاب ۳۰ تیری بوده و نواخت تیر آن نیز، ۶۰۰ گلوله در دقیقه است.

——————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خرید کلاشینکف پیشرفته AK103 روسی توسط ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.