پربازدید های محور مقاومت

۸۵ درصد غوطه شرقی در کنترل ارتش سوریه

نقشه غوطه شرقی دمشق که در محاصره ارتش سوریه و حزب الله است.نقشه سوریه- نقشه دمشق- X جیش الاسلام X غوطه شرقی دمشق X الغوطه الشرقیه X ارتش سوریه X ارتش آزاد سوریه X جیش الحر X جبهه النصره X محور مقاومت X 14setare.com X 14 ستاره

سرتیپ «علی مقصود» با اشاره به اهمیت استراتژیک سیطره ارتش سوریه بر شهرک‌ های حومه دمشق، تاکید کرد که ۸۵ درصد الغوطه شرقی تحت کنترل ارتش است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، علی مقصود سرتیپ ارتش سوریه و کارشناس مسائل نظامی با اشاره به اینکه سیطره ارتش سوریه بر شهرک های حومه دمشق از اهمیت استراتژیک برخوردار است، تاکید کرد که ارتش سوریه کنترل ۸۵ درصد الغوطه شرقی را در دست دارد.

وی تصریح کرد که هدف از عملیات نظامی که ارتش سوریه از حدود یک ماه و نیم پیش آغاز کرده است، آزادسازی بخش جنوبی الغوطه شرقی است و ارتش سیطره خود بر محور حرستا القنطره را توسعه داده و کنترل بیش از ۱۴ شهرک و روستا را به دست گرفت اما مهمترین مناطقی که ارتش آزاد کرد دیر العصافیر بود زیرا این منطقه مکان تجمع عناصر جبهه النصره بود که از آنجا حملات خود را انجام می دادند و این منطقه تهدیدی برای دمشق بود.

سرتیپ مقصود اظهار داشت که عملیات اخیر به سمت شهرک البحاریه پیش رفت زیرا این منطقه محور ضروری برای پیشروی به سمت میدعا و میدعان است و لذا زمانی که ارتش حمله خود به این محور را آغاز کرد در ابتدا بر منطقه «المدرسه» سیطره یافت و سپس به سمت البرج پیش رفت و پس از آن بر «القریه» سیطره یافت و پس از آن سیطره خود بر محیط اطراف البحاریه به سمت مزارع اطراف را توسعه داد.

وی اشاره کرد که ارتش سوریه به تونل ها، سنگرها و موانعی با سیستم های پیچیده برخورد کرد که همین امر باعث شد اعلام سیطره کامل بر شهرک میدعا و مزارع اطراف آن به تاخیر افتاد.

این کارشناس مسائل نظامی سوریه درباره اهمیت سیطره ارتش سوریه بر البحاریه در غوطه شرقی دمشق نیز تاکید کرد :

با این دستاورد ارتش سوریه، شریان ارتباطی الغوطه شرقی با بیابان سوریه قطع شد به این معنا که الغوطه به روی افراد مسلحی که از بیابان نفوذ کرده و تهدیدی برای پایتخت بودند، بسته شد و همچنین راه امدادرسانی به افراد مسلح مستقر در حومه شرقی قطع شد.

وی افزود که ارتش سوریه اکنون در حال مستقر کردن نیروهای خود برای تکمیل محاصره شهرک النشابیه به عنوان مرکز تجمع گروه های مسلح به خصوص بقایای «جیش الاسلام» است و اکنون النشابیه از سمت غرب، میدعا و میدعان از سمت جنوب شرقی و البحاریه از سمت جنوب محاصره شده اند.

سرتیپ مقصود همچنین اظهار داشت که ارتش سوریه اکنون کنترل حدود ۸۵ درصد غوطه شرقی دمشق را در دست دارد و بحث من درباره سیطره بر یک پایگاه یا یک شهرک نیست بلکه بحث ما در خصوص حضور نیروهای ارتش و تثبیت نقاط برای آنهاست و اکنون نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن در بیش از ۸۵ درصد الغوطه شرقی حضور دارند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که شهرک النشابیه تنها به ۳ روز زمان نیاز دارد تا ارتش سوریه این منطقه را از گروه های مسلح پاکسازی کند و این منطقه به طور کامل محاصره شده و زیر آتش ارتش قرار دارد و همچنین ارتش بر تپه استراتژیک فرزات که به طور مستقیم بر النشابیه (مرکز تجمع «جیش الاسلام» بارزترین گروه تروریستی) مشرف است، سیطره دارد.

منبع : تسنیم

—————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۸۵ درصد غوطه شرقی در کنترل ارتش سوریه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.