پربازدید های فوتبال ایرانفوتبال جهان

۶ گل اسپانیا و درس عبرتی برای فوتبال ایران

X کره جنوبی X ایران X اسپانیا 6 کره جنوبی 1 X باخت کره به اسپانیا X برد پرگل اسپانیا X تیم ملی فوتبال ایران X تیم ملی فوتبال کره جنوبی X تیم ملی فوتبال اسپانیا X 14 ستاره X 14setare.com X آث رم 7 ایران 1 X دیدار تدارکاتی X بازی دوستانه

یک باخت ۷ بر یک دیگر هم میتواند برای فوتبال ایران درس مهمی داشته باشد؛ شکستی سنگین که اگر برای ایران اتفاق می ‌افتاد، همه چیز برای تیم ملی تمام میشد!

به گزارش “۱۴ ستاره“، هفته گذشته کره‌ جنوبی در دیداری دوستانه برابر اسپانیا ۶ بر یک باخت؛ نتیجه ‌ای که هرچند برای یک تیم آسیایی برابر قهرمان جهان و اروپا رقم خورد اما با توجه به سابقه دو تیم، دور از ذهن بود. دست کم فاصله فوتبال کره و اسپانیا شش گل نیست. با این حال، بازی دوستانه و تدارکاتی اصولی دارد که باعث میشود تیمها در آن خیلی به دنبال نتیجه نباشند و بیشتر به شناخت نقاط ضعف و ترمیم آنها بیندیشند.

کره‌ جنوبی امروز شش گل از اسپانیا خورد تا فردا برابر ایران دروازه ‌اش بسته بماند. این تیم اکنون نقاط ضعف خود را برابر یکی از بهترین تیمهای جهان شناخته و حالا میداند که چشم اسفندیارش کجاست و از چه ناحیه‌ ای ممکن است آسیب ببیند.

کره ‌ای ‌ها میدانند که در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ باید با تیمهای قدرتمند از جمله ایران بازی کنند و این را هم میدانند که فوتبال ایران و اسپانیا فاصله زیادی با هم دارند، بنابراین اگر ضعف ‌های خود برابر اسپانیا را پوشش دهند، به احتمال فراوان برابر ایران مشکلی نخواهند داشت.

در این میان، ما چه کرده ‌ایم؟ آیا فکر میکنیم کره‌ جنوبی حریفی است که میشود به راحتی شش گل به آن زد؟ اگر چنین تصوری داریم، باید از هم‌ اکنون دو باخت برابر کره‌ جنوبی در کارنامه‌ تیم ملی ثبت کنیم. هرگز نباید تصور کرد که کره ‌جنوبی ضعیف شده و این باخت نشانه ضعف آن است.

دیدار کره جنوبی و اسپانیا دو نکته بسیار مهم برای ایران داشت؛

نخست آنکه برای رسیدن به جام جهانی به دیدارهای تدارکاتی خوب و سنگین نیاز داریم تا نقاط ضعف ‌مان را برابر تیمهای قدرتمند بشناسیم و آنها را ترمیم کنیم تا برای دیدار با تیمهای ضعیف ‌تر هیچ دغدغه ‌ای نداشته باشیم چون به قول قدیمی ‌ها “چون که ۱۰۰ آمد، ۹۰ هم پیش ما خواهد بود.”

نکته دوم این است که اگر در یک دیدار تدارکاتی نتیجه دور از ذهنی رقم خورد و حتی تیم ملی دچار شکست سنگینی شد، سعه صدر داشته باشیم و از آن نتیجه، دستاویزی برای حمله کردن به تیم ملی و کادر فنی ‌اش نسازیم. هنوز یادمان نرفته که شکست سنگین برابر آ.اس رم پیش از جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه چطور طومار تومیسلاو ایویچ را در هم پیچید و آن مربی بزرگ را از نیمکت تیم ملی ایران دور کرد و عواقبش هم در تاریخ ماندگار شد؛ ایران هم در آن بازی ۷ بر یک برابر رم شکست خورده بود.

منبع : ایسنا

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

یک دیدگاه برای : “۶ گل اسپانیا و درس عبرتی برای فوتبال ایران”

  1. س ق گفت:

    درس دیگه ای هم.داشت برای کره ای ها البته : داور همیشه کمکشون نمی کنه و اون عنوان چهارم جهان سال ۲۰۰۲ هم قلابی بوده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط