پربازدید های پزشکی و تندرستی

۷ توصیه برای زندگی سالم و افزایش طول عمر

افزایش طول عمر انسان با ۷ راهکار - راز جوانی- کیمیای جوانی- راز طول عمر انسان- 14 ستاره- اصول بهتر زندگی کردن- برنامه ریزی در زندگی- بهبود زندگی- حل مشکلات زندگی- سبک زندگی- مهارت های زندگی- 14setare.com- طب پزشکی- پیشگیری از سرطان- بیماریهای قلبی- سیستم ایمنی بدن انسان- مصرف الکل و بیماری گوارشی- ترک دخانیات- سرطان زایی سیگار- چاقی

رعایت عادات سالم زندگی توسط مردم موجب میشود که آنها بیش از ۱۰۰ سال زندگی کنند. در ادامه ۷ توصیه برای زندگی سالم و افزایش طول عمر را مرور خواهیم کرد.

به گزارش “چهارده ستاره“، رعایت عادات سالم زندگی توسط مردم موجب میشود که آنها بیش از ۱۰۰ سال زندگی کنند. این یعنی افزایش طول عمر انسان که از دیرباز در پی آن بوده است.

دکتر ری شیلینگ، استاد دانشگاه توبینگن آلمان، عنوان میکند که رعایت شماری از عادات سالم در زندگی که بارها در رسانه ها به آنها اشاره میشود می تواند به طول عمر بیش از ۱۰۰ سال بیانجامد.

توصیه های پزشک آلمانی برای زندگی سالم و افزایش طول عمر :

۱. حتی اگر احساس خستگی می کنید تحرک روزانه تان را داشته باشید. باید ذهن تان را پرتحرک و فعال نگه دارید. بخشی از آن می تواند با انجام ورزش منظم روزانه برای حفظ تحرک ماهیچه ها و پیشگیری از اُفت آنها در آینده حاصل شود.

۲. از رژیم غذایی مدیترانه ای یا رژیم غذایی اوکیناوای پیروی کنید. این رژیم های غذایی حاوی میزان گوشت کمتر و مقدار بالای سبزیجات و فیبر هستند. این رژیم های غذایی کلسترول شما را پایین نگه میدارند، عروق تان مسدود نمی شوند، متابولیسم تان تحت کنترل است و مانع ار ابتلا به دیابت می شوند. اگر چاق نیستید و دیابت ندارید، سالها و دهه ها از سلامت خوب سیستم قلبی-عروقی برخوردار خواهید بود.

۳. هر روز دندان هایتان را مسواک کرده و از نخ دندان استفاده کنید. بدین ترتیب باکتری های موجود در دهان تان را کنترل کرده و از نفوذ آنها در خون تان که بر عروق قلب تان تاثیر می گذارد جلوگیری میکند. مطالعات نشان داده اند که حتی سلامت دهان از حملات قلبی هم جلوگیری میکند.

۴. اگر زخم و جراحت پوستی یا هر چیز غیرعادی در پوست تان مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه نمایید. درمان اولیه سرطان همواره آسان تر از زمانی است که تشدید شده باشد.

۵. سیگار کشیدن، مصرف الکل و استعمال تفریحی مواد مخدر را کنار بگذارید. سیگار کشیدن موجب حمله قلبی، سکته و سرطان میشود. مصرف تفریحی مواد مخدر با وضعیت شیمیایی بدن تداخل پیدا کرده و دارای عوارض جانبی است. برای حفظ سلامت کبدتان هم الکل مصرف نکنید.

۶. از چاقی پرهیز کنید که با سندروم متابولیک و دیابت مرتبط است. شاخص توده بدنی ایده آل شما باید بین ۲۱ تا ۲۲ باشد. با پیروی از رژیم غذایی که در بالا گفته شد و کاهش غذاهای شیرین و نشاسته ای می توانید مانع از چاقی شوید.

۷. خواب منظم داشته باشید، به زندگی خوش بین باشید و روابط اجتماعی خوبی داشته باشید تا سیستم ایمنی بدن تان قوی بماند و حالت تعادل هورمون هایتان حفظ شود. به این ترتیب سلامت احساسی و فیزیکی شما حفظ خواهد شد.

مهارت های زندگی افراد موفق-_EbookGeneral.ir - - 14 ستاره- مهارت های زندگی- موفقیت- راز موفقیت- راه موفقیت- رمز و راز موفقیت- موفقیت در زندگی- نقش آموزش در موفقیت- افراد موفق- مسیر موفقیت- 14setare.com- اصول بهتر زندگی کردن- بهبود زندگی- سبک زندگی- اصول تفکرات انسانی- روابط اجتماعی- برقراری رابطه با دیگران

منبع : مهر

—————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۷ توصیه برای زندگی سالم و افزایش طول عمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.