پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

۵ معمای حل نشده نقل و انتقالات لیگ شانزدهم

نقل و انتقال فصل شانزدهم-نقل و انتقالات لیگ شانزدهم-X شانزدهمین دوره لیگ برتر X لیگ شانزدهم X لیگ برتر فوتبال ایران X لیگ برتر ایران X 14 ستاره X 14setare.com X احسان حاج صفی X شجاع خلیل زاده X علی دایی X برانکو ایوانکوویچ X وحید طالب لو X اخبار نقل و انتقالات فوتبال ایران X نقل و انتقالات

با گذشت نیمی از فصل نقل و انتقالات هنوز معماهای بزرگی در برابر برخی تیمها خودنمایی میکند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، فصل نقل و انتقالات لیگ شانزدهم روز‌های داغی را پشت سر می‌ گذارد. روزهایی که شایعات مختلفی پیرامون بازیکنان و مربیان و همچنین تیمها شنیده می ‌شود. در این میان برخی بازیکنان مثل کاوه رضایی، طارمی و رضاییان حواشی و اخبار متعددی پیرامون آنها وجود داشت ولی در نهایت علیرغم حواشی مختلف تیم‌های فصل آینده خود را انتخاب کردند.

تیمها هم از این حاشیه ‌ها مستثنی نبودند. تیم نفت تا همین چند روز پیش تکلیف بودن یا نبودنش در لیگ مشخص نبود و تیمی مثل صبا هم به تازگی صمد مرفاوی را به عنوان سرمربی انتخاب کرده است.

با توجه به تمامی این اتفاقات هنوز معماهایی در مورد بازیکنان، مربیان و تیمها وجود دارد که تکلیف آنها برای فصل بعد مشخص نیست. در زیر اشاره ‌ای داریم به برخی معماهای پیش رو که البته اخبار متعددی هم در این خصوص مطرح میشود.

۱- پرسپولیس به دنبال جایگزین طارمی

بعد از اخباری که پیرامون طارمی بابت رفتن و نرفتن این بازیکن به اسپانیا و یونان شنیده میشد، در نهایت این بازیکن تصمیم نهایی خود را برای ادامه کار در سوپر لیگ ترکیه گرفت تا پرسپولیس به دنبال جایگزین کردن بازیکنی به جای او باشد. در این میان اسامی مختلفی در رسانه ‌ها مطرح شده است. از گزینه ایتالیایی و اوکراینی تا آلویس نانگی که فصل قبل را در دو تیم نفت و تراکتور گذراند. ولی هنوز برانکو در خصوص بازیکنانی که اسم آنها مطرح شده است سکوت کرده و باید ببینیم پرسپولیس و برانکو در نهایت چه تصمیمی برای این نقطه از ترکیب خود خواهند گرفت.

۲- احسان حاج ‌صفی؛ سه راهی اروپا، سپاهان، استقلال

احسان حاج ‌صفی یکی از خبرسازترین بازیکنان این روزهاست. بازیکنی که اخبار متفاوتی در مورد او شنیده می ‌شود. از پیشنهاد تیمهای یونانی گرفته تا پیشنهاد دو تیم داخلی. خود این بازیکن علاقه دارد که در خارج از کشور فوتبال خود را ادامه دهد ولی درصورتی که تیم مناسبی پیدا نکند احتمالا پیسشنهادات داخلی خود را بررسی خواهد کرد.

در این میان استقلال با توجه به چالشی که در سمت چپ زمین با آن مواجه است، عطش بیشتری برای به خدمت گرفتن این بازیکن نشان داده است و تلاش کرده تا هر طوری که شده این بازیکن را به خدمت بگیرد. در این میان اما احسان حاج‌ صفی با تغییر عکس پروفایل خود با پیراهن سپاهان شایعه پیوستنش به تیم سابقش را بیشتر کرده است.

۳- شجاع خلیل زاده؛ همچنان گزینه برانکو

بازیکن سرباز تیم تراکتورسازی بعد از پایان دوران خدمت خود بار دیگر به سپاهان بازگشت. این بازیکن که یک نیم ‌فصل دیگر با سپاهان قرارداد دارد بارها از تمایلش به پیوستن به پرسپولیس گفته است، اما سپاهان به هیچ وجه راضی به از دست دادن مدافع خود نشده است. ضمن اینکه برانکو هم با توجه به رفتن بنگر، اومانیا و نورمحمدی و ناکامی در به خدمت گرفتن کنعانی زادگان نیاز مبرمی به این بازیکن در عمق خط دفاعی خود دارد. باید ببینیم این بازیکن در نهایت لیگ شانزدهم را در اصفهان ادامه خواهد داد یا به تهران سفر خواهد کرد.

۴- وحید طالب لو؛ بازمانده از لیست مازاد

علیرضا منصوریان بعد از انتخاب به عنوان سرمربی تیم استقلال خیلی سریع هشت نفر از بازیکنان فصل گذشته این تیم را در لیست مازاد قرار داد. لیستی که در آن نام قدیمی ‌ها هم به چشم می‌ خورد، بازیکنانی مثل برهانی، حنیف عمران ‌زاده و وحید طالب لو.

برخی از بازیکنان مثل برهانی تیم خود را انتخاب کردند و از استقلال رفتند؛ اما طالب لو یکسال دیگر با استقلال قرارداد دارد و اعلام کرده به شرطی جدا می شود که طلبش را از این تیم دریافت کند. طالب لو هنوز با هیچ تیمی وارد مذاکره نشده است و مشخص نیست چه اتفاقاتی میان این بازیکن و باشگاه استقلال رخ خواهد داد. البته با مصدومیتی که برای سید حسین حسینی به وجود آمده امکان تمدید قرارداد طالب لو با استقلال وجود دارد.

۵- علی دایی

علی دایی بعد از جدایی از پرسپولیس به صبا وارد شد و موفق شد لیگ پانزدهم را در رتبه ‌ی هفتم به پایان برساند، رتبه ای که نتیجه بدی برای این تیم به حساب نمی ‌آید و علی دایی هم کارنامه خوبی از خود با این تیم به جا گذاشت. در پنجره تابستانه اخبار مختلفی پیرامون صبا و اسپانسرش مطرح شد و بارها خبر ادامه همکاری علی دایی با این تیم مطرح شد ولی قرارداد سنگین علی دایی و کادر فنی ‌اش صبایی ها را مجبور کرد تا قید همکاری با دایی را بزنند.

حالا علی دایی که سالها تجربه حضور در لیگ ‌برتر را به عنوان سرمربی داشته تنها گزینه خود برای ادامه کار در فصل آینده را نفت تهران می ‌بیند. نفتی که این روز‌ها پس از انتقال به شرکت بهنام پیشرو کیش در حال بستن تیم خود و البته انتخاب سرمربی فصل آینده هستند و باید ببینیم که این انتقال صورت خواهد گرفت یا خیر ؟

منبع : ورزش سه

———————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۵ معمای حل نشده نقل و انتقالات لیگ شانزدهم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط