۵ شهر دیدنی جهان برای مسافرت

۶-Plovdiv,-Bulgaria- عکس پلودیف بلغارستان- X عکس های زیبا X 14 ستاره X 14setare.com X منظره های دیدنی X طبیعت جهان X عکس های طبیعت جهان X تصاویر دیدنی از شهرهای جهان X گردشگری و جهانگردی X مناظر زیبا و جذاب جهان

میل به سفر و بازدید از مناطق زیبا، منافاتی با عشق به سرزمین مادری ندارد. ممکن است سودای دیدن مکان های زیبا در سر هر کسی باشد. مسافرت و دیدن شهرهای زیبای جهانی همیشه به مفهوم داشتن پول هنگفت نیست، شهرهای بی نظیری در جهان هستند که بازدید از آنها خرج زیادی روی دستمان نمی گذارند.

در اینجا ما ۵ شهر را به شما معرفی می کنیم که جزء آن دسته از شهرهایی قرار می گیرند که علاوه بر داشتن کیفیت بالای زندگی، شب های به یاد ماندنی، رستوران های خوب، فضای روح بخش، مغازه های بزرگ برای خرید مایحتاج و وای فای پرسرعت؛ هزینه چندان بالایی هم ندارند. این شهرها گرچه که زیبا و گاهی بکرند، اما روستا نیستند و یک محیط روستایی فاقد امکانات رفاهی را در معرض دید شما نمی گذارند.

* * * * * * * * * * * * * *

۱۴ ستاره” – میل به سفر و بازدید از مناطق زیبا، منافاتی با عشق به سرزمین مادری ندارد. ممکن است سودای دیدن مکان های زیبا در سر هر کسی باشد. مسافرت و دیدن شهرهای زیبای جهانی همیشه به مفهوم داشتن پول هنگفت نیست، شهرهای بی نظیری در جهان هستند که بازدید از آنها خرج زیادی روی دستمان نمی گذارند.

در اینجا ما ۵ شهر را به شما معرفی می کنیم که جزء آن دسته از شهرهایی قرار می گیرند که علاوه بر داشتن کیفیت بالای زندگی، شب های به یاد ماندنی، رستوران های خوب، فضای روح بخش، مغازه های بزرگ برای خرید مایحتاج و وای فای پرسرعت؛ هزینه چندان بالایی هم ندارند. این شهرها گرچه که زیبا و گاهی بکرند، اما روستا نیستند و یک محیط روستایی فاقد امکانات رفاهی را در معرض دید شما نمی گذارند.

* * * * * * * * * * * * * *

۵ شهر دیدنی جهان : (Guanajuato, Mexico) شهر رنگارنگ و پر طروات هوواناخاتو مکزیک

جمعیت : ۱۷۴٫۰۰۰ نفر

زبان : اسپانیایی

هزینه اجاره آپارتمان : ۴۰۰ دلار در ماه

مقایسه هزینه : در هر ماه ۱٫۳۶۴ دلار در هوواناخاتو، و ۷٫۲۰۰ دلار در ماه در نیویورک، این یعنی هوواناخاتو ۵۲۷ درصد ارزانتر از نیویورک است.

میانگین سرعت اینترنت : دانلود = ۱۱ مگابایت در ثانیه و بارگذاری = ۵٫۵ مکابایت در ثانیه

شاید اینجا را بتوان تاریخی ترین و رومانتیک ترین شهر روی کره زمین نامید، هوواناخاتو همه چیز دارد. کافه های عالی، پارک ها و بازارهای زیبا، شب های پر سر صدا و زنده و تاریخ دلربایی که میشود آنرا در سنگفرش خیابان های بیشمار آن، مشاهده و حس کرد.

بیشتر افرادی که با یک برنامه سفر یک روزه وارد این شهر می شوند، پس از یک هفته از آن خارج می شوند و آنهایی که برای یک هفته برنامه ریزی کرده اند، نهایتا آپارتمانی در آن می خرند و کل زندگی خود را اینجا می گذرانند. کسانی که برای اولین بار این شهر مهاجرپذیر را می بینند، چنین کشش غیر قابل انکاری را به عینه لمس میکنند.

اینجا اجاره یک ماه آپارتمان ۴۰۰ دلار در ماه ، یک وعده غذا در رستوران حدود ۸ دلار و خوردن گوردیتاس و سوپس، در اغذیه فروشی های خیابان ۲ دلار برای شما هزینه دارد. وای فای تقریبأ در هر رستوران و حتی در برخی از پارک های شهری وجود دارد. مغازه های خواربارفروشی خوب، سوپرمارکت، داروخانه و چند مکان اقامتی با کیفیت هم در این شهر هست.

اگر از شهر کوچک قدیمی هوواناخوتا خسته شدید، می توانید سری به دهکده های اطراف مثل سن میگوئل دآلانده یا شهر گوآدالاخار بزنید. مکزیکو سیتی پایتخت، در فاصله ۵ ساعتی (با اتوبوس) و ۳ ساعتی(با خودروی سواری) است. این یعنی نقطه اتصال هوایی به هر جای جهان که بخواهید بروید.

عکس های زیبا از شهر هوواناخاتو مکزیک

عکس های زیبا از شهر هوواناخاتو مکزیک

* * * * * * * * * * * * * *

۵ شهر دیدنی جهان : (Plovdiv, Bulgaria) پلوودیف، بلغارستان

جمعیت : ۳۳۸٫۰۰۰ نفر

زبان : بلغاری

اجاره آپارتمان : ۲۰۰ دلار در ماه

مقایسه هزینه : ۱٫۴۹۶ دلار در ماه در پلوودیف که در نیویورک به ۷٫۲۰۰ دلار می رسد، پلوودیف ۴۸۱ درصد ارزان تر است
سرعت اینترنت : دانلود=۳۳ مگابایت در ثانیه، بارگذاری=۲۲ مگابایت در ثانیه (رتبه ۱۸از نظر سرعت در جهان).

احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هرگز نام این شهر را نشنیده اید، و حتی به فکر زندگی در بلغارستان هم نبوده اید. اما اگر گام در این شهر قدیمی و افسونگر بگذارید، و در امتداد خیابان های آن شروع به پیاده روی کنید -طولانی ترین در اروپا- تعجب خواهید کرد که چرا تا به حال کسی از این شهر حرفی نزده و چرا این شهر ناشناخته باقی مانده است. پلوودیف در مرکز بلغارستان قرار گرفته و توسط تاکستان ها و دشت وسیع و سبز احاطه شده است. روستاهای زیادی در ۸۰ کیلومتری اطراف آن پراکنده شده اند.

با توجه بعد از اینکه این شهر در سال ۲۰۱۹ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی خواهد شد، شهر و نواحی آن در مسیر نوسازی، ترقی و پیشرفت روز افزونی قرار گرفته اند. کاپانا(aka به معنی تله است) یکی از آن محلاتی است که در سالیان اخیر تقریبأ هر روزه شاهد بازگشایی فروشگاه، رستوران، فروشگاه صنایع دستی جدیدی در خود بوده است.

اجاره یک آپارتمان زیبا در پلوودیف چیزی نزدیک به ۲۰۰ دلار در ماه است و خوردن یک غذای خوب در رستوران فقط ۴ دلار برای شما خرج بر می دارد. نوشابه های محلی مختلف بین ۲ تا ۶ دلار برای هر بطری قمیت دارند. شما در این شهر می توانید از خواروبار فروشی های آن، کالاهای عالی و ارزانی خریداری کنید و در مکان های اقامتی خوشنام آن اسکان داشته باشید.

زندگی در پلوودیف با اجرای کنسرت هایی که در آمفی تائتر ۱۰۰۰ ساله آن که به دوران امپراطوری روم بر میگردد؛ هیچگاه خسته کننده نمی شود. در تابستان تقریبا هر شب، شاهد اجرای موسیقی های زنده شبانه در بسیاری از مکان های عمومی شهر خواهید بود. با دو ساعت رانندگی میتوان به صوفیه، پایتخت بلغارستان رسید و از آنجا میتوان به هر نقطه از اروپا یا جهان پرواز داشت.

عکس های زیبا از شهر پلوودیف بلغارستان

عکس های زیبا از شهر پلوودیف بلغارستان

* * * * * * * * * * * * * *

۵ شهر دیدنی جهان : Ohrid, Macedonia (FYROM)) اوهرید، مقدونیه (بخشی از یوگسلاوی سابق)

جمعیت : ۵۵٫۰۰۰ نفر

زبان : مقدونیه ای

اجاره آپارتمان : ۲۰۰ دلار در ماه

مقایسه هزینه : ۱٫۲۶۰ دلار در ماه هزینه زندگی در اوهرید است که در مقایسه با نیویورک با ۷٫۲۰۰ دلار در ماه، ۵۲۱ درصد ارزان تر است

سرعت اینترنت : دانلود=۱۳ مگابایت در ثانیه، بار گذاری =۲٫۶ مگابایت در ثانیه

تصور کنید آپارتمانی را اجاره کرده اید که چشم انداز روبه روی آن دریاچه ای زیباست و شما برای چنین آپارتمانی فقط ۲۰۰ دلار در ماه می پردازید. اطراف دریاچه اوهرید یکی از مکان های مسحور کننده و جذاب برای زندگی روی کره زمین است. گرچه که در تابستان شاهد بازدیدگنندگان زیاد، داخلی و خارجی، در این منطقه هستیم اما به نظر می رسد، هنوز منطقه ای بکر و ناشناخته باقی مانده است.

هزینه زندگی در اوهرید (و همینطور کل مقدونیه)، در مقایسه با کشورهای غربی واقعأ پایین است. این کشور به چشم اندازهای بی نظیر خود همچون کوه های با قلل پوشیده از برف، آبشارهای بکر و دست نخورده و جنگل های زیبای خود، مباهات میکند. به این مجموعه باید کلیساها و صومعه ها قدیمی و دهکده های بی شمار دیگری را اضافه کرد. صرف غذا در رستوران به ندرت برای شما بیش از ۸ دلار خرج بر میدارد و در رستوران های ارزان قیمت، یک وعده غذا ۳ دلار است. نوشیدنی ها بین ۱٫۵ تا ۱۲ دلار برای هر بطری در رستوران قیمت دارد.

مقدونیه کشوری کوچک است که هر گوشه ای از آنرا برای تعطیلات آخر هفته می توانید انتخاب کنید. وقتی که دما در زمستان به زیر صفر می رسد، با دو ساعت رانندگی به شمال، به پارک ملی ماوروو و پیست اسکی می رسید، تا اسکی کردن و چشمه های آب گرم آن لذت ببرید. برای رسیدن به اسکوپیه پایتخت، یک رانندگی ۳ ساعته لازم است تا از آنجا به راحتی بتوانید به دیگر نقاط جهان پرواز کنید. در اسکوپیه هم شما فروشگاه ها، رستوران ها و مکان های اقامتی خوبی را خواهید یافت.

عکس های زیبا از شهر اوهرید مقدونیه

عکس های زیبا از شهر اوهرید مقدونیه

* * * * * * * * * * * * * *

۵ شهر دیدنی جهان : (Kuala Lumpur, Malaysia) کوالالامپور، مالزی

جمعیت : ۱٫۶ میلیون نفر

زبان : باهاس مالزی

اجاره آپارتمان : ۴۰۰ دلار در ماه

مقایسه هزینه : ۲٫۳۲۲ دلار در ماه در کوآلالامپور که در مقایسه با نیویرک ۳۱۰ درصد ارزان تر است

میانگین سرعت اینترنت : دانلود= ۶٫۶ مگابایت در ثانیه، بارگذاری=۵٫۱ مگابایت در ثانیه.

هزینه زندگی در کوآلالامپور به ازرانی شهرهای دیگر که در بالا آمده است، نیست، اینترنت پر سرعتی در مقایسه با آنها ندارد، جمعیتش بیشتر است، اما این پایتخت پر جمعیت آسیایی، هر چیزی که شما برای زندگی در خارج از کشور نیاز دارید، را برایتان مهیا میکند.

فروشگاه هایی در کلاس جهانی، مکان های اقامتی بزرگ، فروشگاه های خواربار مجهز، خطوط هوایی ارزان قیمت تقریبأ به هر جا، از محسنات این شهر است و آنرا در زمره بهترین شهرها برای مهاجرت و زندگی قرار داده است. اگر شما از سر و صدای شهری فراری هستید، می توانید به یکی از نواحی لوکس و سواحل بکر آن، با پروازهای کوتاه و ارزان بروید.

عکس زیبا از شهر کوالالامپور مالزی

* * * * * * * * * * * * * *

۵ شهر دیدنی جهان : (Ubud, Bali) اوبود، بالی

جمعیت : ۳۰٫۰۰۰ نفر

زبان : باهاس اندونزی

نرخ اجاره آپارتمان : ۳۰۰ دلار در ماه

مقایسه هزینه : ۱٫۷۶۶ دلار در ماه برای اوبود و ۷٫۲۰۰ دلار برای نیویورک است، بدین ترتیب اوبود ۴۰۷ درصد ارزان تر از نیویورک است

میانگین سرعت اینترنت : دانلود= ۵ مگابایت در ثانیه، بارگذاری =۳ مگابایت در ثانیه

شما مطمئنأ اولین کسی نیستید که می خواهید بار سفر به این شهر را ببندید. این شهر به دلیل، آرامش، سبزی محیط، یوگا و واحه مدیتیشن خود، خیلی مشهور شده است. شهر در عین حال که یک کانون معنوی آرامش بخش است، دارای امکانات و تسهیلات رفاهی زیادی است که نمونه آنرا فقط در شهرهای بزرگ میتوان یافت.

رستوران های بزرگ، مسیرهای دوچرخه سواری زیاد، به مراه تنوع زیاد برای اجاره محل سکونت، از محسنات آن است. اجاره یک اتاق تک تخته معمولا با ماهی ۳۰۰ دلار آغاز میشود. خوردن غذا در اغذیه فروشان خیابان کمتر از ۲ دلار هزینه دارد.با رانندگی به شهر کوتا هر آنچه که نیاز داشته باشید را می توانید بخرید و از آنجا به هر نقطه دیگر از اندونزی پرواز کنید.

عکس های زیبا از شهر اوبود بالی

عکس های زیبا از شهر اوبود بالی

عکس های زیبا از شهر اوبود بالی

* * * * * * * * * * * * * *

برای زندگی در هر شهری ابتدا یک آزمونی انجام دهید بعد تصمیم بگیرید. اگر شما تصمیم جدی برای سفر و جابجایی به یک شهر جدید را دارید، ابتدا یک آزمونی انجام دهید، ببنید می توانید در آن شهر بخصوص زندگی کنید یا نه. من عاشق این ۵ مکان هستم و خیلی راحت این مکان ها را برای زندگی انتخاب کرده ام. اما ممکن است نظرات دیگران اینگونه نباشد و طور دیگر فکر کنند. سعی کنید برای تعطیلات آتی یکی را انتخاب و به آن سفر کنید. اگر به دنبال یک زندگی بهتر با هزینه کم هستید، آنرا در این شهرها خواهید یافت.

منبع : safarme

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۵ شهر دیدنی جهان برای مسافرت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.