۳۶۵ روز سال با ۳۶۵ روایت از زندگی پیامبر اسلام

muhammad_کتاب سی روز با پیامبر- کتاب سی روز با پیامبر حسین فتاحی- 14 ستاره- پیامبر اسلام (ص)- 14setare.com- پیامبر اکرم (ص)- سبک زندگی ایرانی اسلامی- سبک زندگی حضرت محمد (ص)- اسلام- شیعه- ایران- کتاب

حسین فتاحی از نگارش مجموعه‌ ای ۱۲ جلدی با محوریت زندگی پیامبر اکرم (ص) خبر داد.

به گزارش “چهارده ستاره“، حسین فتاحی، نویسنده و مسئول دفتر ادبیات کودک و نوجوان با اشاره به آثار در دست انتشار خود گفت: در حال حاضر مشغول نگارش مجموعه‌ ای ۱۲ جلدی با محوریت زندگی پیامبر اکرم (ص) هستم که تاکنون جلد نخست این اثر منتشر و در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران برای علاقه‌ مندان عرضه شده است.

وی با بیان اینکه این اثر که «سی روز با پیامبر» نام دارد، ادامه داد :

این کتاب به زندگی پیامبر اکرم (ص) از زمان تولد تا زمان رحلت ایشان را روایت میکند. کتاب دارای ۳۶۵ داستان کوتاه از بخش‌ های مختلف زندگی ایشان است که هر کدام از این داستان‌ ها به بخشی از سیره ایشان اشاره دارد.

فتاحی به دیگر جزئیات این کار اشاره کرد و یادآور شد :

تلاش شده تا در این کتاب تمام ابعاد زندگی ایشان برای مخاطب نوجوان نشان داده شود. زندگی در کنار مردم و خانواده، امرار معاش، مبارزه، صبر و شکیبایی در زندگی و در راه خدا، کار کردن، سیره ایشان در سفر، مصاحبت با دوستان و … از جمله موضوعاتی هستند که در این کتاب مورد توجه قرار گرفته‌ اند. گستره انتخاب موضوعات و عناوین تلاش شده به صورتی باشد که در نهایت کتاب یک‌ نمای خوبی از زندگی ایشان را برای مخاطب به تصویر بکشد، از این جهت موضوعات شامل مباحث اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی و … است و داستان هم زندگی فردی و هم زندگی اجتماعی ایشان را شامل می‌شود.

نویسنده کتاب «سی روز با پیامبر» با اشاره به منابع مورد استفاده در این کتاب گفت :

تلاش کردم تا از منابع درجه اول برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیره و زندگی ایشان بهره ببرم. در کنار این موارد، به سراغ منابع دسته اولی رفتم که عموماً به آنها توجهی نمیشود، اما مهم هستند.

در انتخاب احادیث، مواردی که سند متقن داشت، مورد استفاده قرار گرفت و از احادیثی که این نظر مطمئن نبودند، استفاده نکردم. موضوع داستان‌ ها هم بر مبنای احادیث انتخاب شده است. در مجموع از ۲۰ منبع در مرحله پژوهش و تحقیق برای این کار استفاده کرده‌ ام.

به گفته فتاحی، تاکنون یک ‌جلد از این اثر در بهار امسال منتشر شده و قرار است تا پایان سال جاری، شش عنوان دیگر از این مجموعه ۱۲ جلدی روانه بازار کتاب شود.

۳۶۵ روز سال با قصه‌ های پیامبر (ص)

حسین فتاحی این روزها سرگرم پایان بردن مجموعه ۱۲ جلدی «سی روز با پیامبر» است تا بچه‌ها برای ۳۶۵ روز سال قصه از پیامبر اکرم(ص) داشته باشند.

به گزارش “چهارده ستاره“، حسین فتاحی از نویسندگان کشورمان درباره فعالیت ‌های اخیرش گفت :

به تازگی مجموعه ‌ای برای بچه ‌ها نوشته ام به نام «سی روز با پیامبر (ص)» که قرار است در ۱۲ جلد برای بچه‌ ها منتشر شود و تاکنون ۹ جلد از آن منتشر شده است.

وی افزود: در این مجموعه که ۳۶۵ روز سال را پوشش می‌دهد و هر روز یک قصه از پیامبر اکرم برای بچه‌ ها دارد و در آن مجموعه کاملی از قصه واره‌ها یا تصویرهایی از زندگی پیامبر(ص) را گرد آورده‌ ام.

این نویسنده کودک و نوجوان اظهار داشت: در این داستان‌ ها، از کودکی تا رحلت پیامبر و همه زندگی آن حضرت شامل زندگی خانوادگی، اجتماعی، سیاسی، پیامبری و کلا همه ابعاد زندگی آن حضرت برای بچه‌ ها داستان آورده‌ ام.

فتاحی گفت: این کتاب، مجموعه کاملی است که با متنی سادی و با استفاده از مستندترین مطالب تاریخی درباره زندگی پیامبر نوشته شده است.

نویسنده کتاب «زندانی قلعه هفت حصار» درباره روند انتشار این مجموعه گفت :

انتشارات قدیانی یعنی ناشر این مجموعه قرار است ۳ جلد دیگر این کتاب‌ها را تا پایان امسال منتشر کند و پس از پایان یافتن مجموعه،‌ همه داستان‌ها در یک کتاب با قطع رحلی بزرگ با عنوان ۳۶۵ روز با پیامبر منتشر شود.

وی افزود: این روزها نیز بسیار درگیر خواندن ۳ جلد آخر همین مجموعه هستم و چون نوشتن درباره زندگی معصومان کار بسیار حساسی است، تمام وقتم صرف این مجموعه میشود و کار جدیدی شروع نکرده‌ ام.

Image result for ‫کتاب سی روز با پیامبر‬‎

منبع : تسنیم

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۳۶۵ روز سال با ۳۶۵ روایت از زندگی پیامبر اسلام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.