پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

۱۴ ترفند ساده برای سرچ بهتر در گوگل

سرچ کردن بهتر در گوگل- سرچ بهتر در گوگل - گوگل- آمار جستجو در گوگل- سایت گوگل- شرکت گوگل- موتور جستجوگر گوگل- جستجوی کلیدواژه ها- لغات جستجو- موتور جستجو- 14 ستاره- 14setare.com- اینترنت _Search-Large

سرچ کردن بهتر در گوگل بسیار راحت است اما برای کسانی که می خواهند بهتر و سریعتر به مطالب مورد نظر برسند و در واقع حرفه ای تر هستند رعایت برخی نکات به آنها بیشتر کمک خواهد کرد. در این گزارش همراه ما باشید تا شما را تبدیل به یک جستجوگر حرفه ‌ای کنیم.

به گزارش “۱۴ ستاره“، اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که وقتی در گوگل سرچ می کنید نتیجه مطلوب را نمیگیرید باید بدانید علت آن نا آگاهی در درست سرچ کردن است.

گوگل به خاطر علاقه ‌اش به سرعت معروف است و کسی در سرعت موتور جستجوی آن شکی ندارد. اما غالبا، عنصر انسانی در یک جستجوی اینترنتی نادیده گرفته میشود. این ۱۰ ترفند به شما کمک میکنند تا مهارت‌ های جستجوی اینترنتی خود را تقویت کنید.

– از عبارات خاص و متمایز استفاده کنید.

تعداد صفحاتی که هنگام یک جستجو نشان داده می ‌شوند، شگفت انگیز است! شاید شما فکر کنید که عبارت «Blue Dolphin» از آن عبارات خاص باشد که نتایج زیادی نداشته باشد اما در گوگل، ۲۴۴۰۰۰۰ صفحه به عنوان نتیجه جستجو به شما نشان داده میشود. برای کاهش نتایج جستجو از عبارات منحصر به فردی استفاده کنید که تنها مختص موضوع تحقیق شما هستند.

– از عملگر خط تیره (-) برای محدود کردن جستجو استفاده کنید.

عباراتی که چندین معنا دارند منجر به نتایج ناخواسته میشوند. عملگر قدرتمند خط تیره که اکثرأ از آن غافل‌ اند، میتواند هر نتیجه ناخواسته ‌ای را حذف کند. برای مثال، شما به دنبال نتایج «Caterpillar» هستید اما نمی ‌خواهید نتایج مربوط به کمپانی آنرا ببینید، پس عبارت Caterpillar –Inc –Cat را جستجو میکنید.

– از علامت‌ های نقل و قول برای جستجوی دقیق استفاده کنید.

شاید بخواهید عبارت مشخصی، یا بخشی از یک نقل و قول را جستجو کنید. از علامت نقل و قول در ابتدا و انتهای عبارت استفاده کنید تا تنها کلمات مورد نظر شما به ترتیبی که شما در نظر دارید، جستجو شوند. این یکی از بهترین راه‌ های محدود کردن نتایج جستجو است.

– از کلمات رایج یا نشانه ‌ها استفاده نکنید.

عبارات رایجی مانند a و the، به کلمات توقف معروف هستند و معمولا نادیده گرفته میشوند. نشانه‌ گذاری نیز غالبا نادیده گرفته میشود. اما استثناهایی نیز وجود دارد. کلمات رایج و نشانه‌ ها برای جستجوی یک عبارت خاص درون یک جمله باید استفاده شوند. در برخی موارد استفاده از کلمات رایج مانند The تأثیر زیادی دارند. برای مثال جستجوی عبارت Raven با عبارت The Raven تفاوت زیادی دارد.

– حروف بزرگ

بعضی از موتورهای جستجو تفاوتی میان حروف بزرگ و کوچک قائل نیستند. برای مثال، جستجوی عبارات زیر، نتایجی عینأ مشابه را به دنبال دارند:

– Technology

– technology

– TECHNOLOGY

– از پسوندها استفاده نکنید.

بهتر است که از کلمات در حالت اصلی آنها استفاده کنید. برای مثال، Bird و Walk را جستجو کنید، نه Birds و Walked. اما اگر شما به دنبال نتایجی درباره عمل راه رفتن می ‌گردید، باید عبارت Walking را جستجو کنید.

– از ویژگی تکمیل خودکار استفاده کنید.

هنگامی که در باکس جستجوی گوگل شروع به تایپ کردن می‌کنید، لیستی از عباراتی که شاید مد نظر شما باشند، نمایش داده میشود، از آن استفاده کنید. انتخاب عبارت مناسب، به جای تایپ کردن آن، باعث صرفه جویی در زمان میشود. همچنین از این ویژگی، در نوار آدرس گوگل کروم نیز می ‌توانید استفاده کنید که باعث میشود تا خیلی سریع به عبارت مورد نظر یا وب سایتی که قبلا درباره موضوع خود به آن رجوع کرده‌ اید، برسید.

– جستجوی خود را ویرایش کنید.

راه‌ های زیادی برای محدود کردن نتایج جستجو وجود دارد که کمتر شناخته شده‌اند اما قطعا باعث صرفه‌ جویی در زمان شما میشوند :

– عملگر +

همانطور که گفتیم، کلمات توقف معمولا در جستجوها نادیده گرفته میشوند. عملگر + به موتور جستجو دستور می ‌دهد تا این کلمات را در جستجو لحاظ کند. برای مثال، جستجوی عبارت tall +and short، نتایجی که شامل and نیز میشوند، نشان داده میشوند.

– عملگر ~

استفاده از عملگر ~ در جلوی یک کلمه نتایجی را که شامل کلمات هم معنی عبارت جستجو میشوند، نشان می‌ دهد. این عملگر با تمام عبارات و حتی گاهی با هیچ کلمه ‌ای کار نمیکند. برای مثال اگر عبارت ~CSS را جستجو کنید، با نتایجی درباره مد و فشن روبه رو خواهید شد.

– عملگر *

گوگل این عملگر را، عملگر پر کننده جای خالی می‌ نامد. برای مثال اگر عبارت amusement * را جستجو کنید، با نتایجی که گوگل آنها را با موضوع شما مرتبط میداند، روبه رو می ‌شوید.

– عملگر |

از این اپراتور برای بررسی نتایجی که دارای هر کدام از عبارات شما هستند، استفاده کنید. برای مثال، جستجوی عبارت Happy Joy، نتایجی را که شامل این دو کلمه میشوند، نشان می ‌دهد. اما جستجوی Happy | Joy، نتایجی را نشان می ‌دهد که دارای هر یک از این دو کلمه هستند.

– محدوده ‌های عددی

برای جستجوی نتایجی که دارای عبارات عددی هستد، از رنج مشخصی استفاده کنید اما باید واحد آن اعداد را نیز وارد کنید. برای مثال: PC 700$ 800$، کامپیوترهایی با این رنج قیمت را نشان می ‌دهد.

– جستجو در سایت.

بسیاری از سایت ‌ها قابلیت جستجو دارند اما اگر از جستجوی گوگل استفاده کنید، نتایج بهتری به دست می ‌آورید. هنگام انجام یک تحقیق، بهتر است که مستقیم به سراغ منبع بروید و جستجو درون سایت راه بسیار خوبی است.

– تنظیمات خود را تغییر دهید.

تغییر تنظیمات با استفاده از کلیک روی آیکون چرخ دنده در گوشه بالای سمت راست صفحه و انتخاب تنظیمات جستجو قابل دسترسی است. برای مثال می ‌توانید در این تنظیمات، نتایج خود را به ۱۰۰ محدود کنید.

– جستجوی پیشرفته.

با استفاده جستجوی پیشرفته، نتایج جستجو را می ‌توانید بر اساس زمان، کشور، مقدار، زبان یا دیگر معیارها ببینید. این قابلیت نیز از منوی گوشه بالای سمت راست صفحه جستجو، قابل دسترسی است.

– از تاریخچه مرورگر خود استفاده کنید.

گاهی پیش می‌ آید که ده‌ ها صفحه را در اینترنت جستجو میکنید و ناگهان به یاد می ‌آورید که مطلب مورد نظرتان را قبلا در جایی دیده ‌اید. در این حالت بهتر است که به تاریخچه مرورگر خود نگاهی بیاندازید، اغلب به نتیجه مطلوب خود می‌ رسید.

– برای خود زمان تعیین کنید و سپس تاکتیک خود را تغییر دهید.

گاهی، نمی ‌توانید چیزی را که می ‌خواهید پیدا کنید. یک ساعت برای خود در نظر بگیرید و پس از گذشت مدت زمانی که پاسخی دریافت نکردید، راه حل دیگری را امتحان کنید :

– از یک موتور جستجوی دیگر استفاده کنید.

– از یک آدم خبره سوال کنید.

– در یک انجمن سوال خود را مطرح کنید.

– از متخصصین جستجو بخواهید به شما کمک کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

—————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۱۴ ترفند ساده برای سرچ بهتر در گوگل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.