پربازدید های اخبار ورزشی

۱۲ قهرمان برتر ایران در المپیک ریو۲۰۱۶

_عکس مدال آوران المپیک ایران در یک قاب- پیام رهبر انقلاب خطاب به ورزشکاران المپیک ۲۰۱۶- ۱۴ ستاره- رهبر انقلاب اسلامی- بیانات رهبر انقلاب درباره ورزشکاران المپیکی- ۱۴setare.com- مدال آوران ایران در المپیک ۲۰۱۶- المپیک ریو- المپیک ریو ۲۰۱۶- المپیک برزیل- جایگاه کاروان ایران در رده بندی المپیک- رهبری- - 14 ستاره- 14setare.com- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- بهداد سلیمی- بهداد سلیمی در المپیک ریو- تاریخ سازی کیمیا علیزاده- حسن تفتیان- حسن یزدانی- رضا یزدانی- سعید عبدولی- سهراب مرادی- سید محمد موسوی- قاسم رضایی- کمیل قاسمی- کمیل قاسمی برنده مدال نقره المپیک ریو 2016- کیانوش رستمیX کیمیا علیزاده- مجتبی عابدینی شمشیر باز ایرانی- مدال برنز سعید عبدولی در ریو2016- مدال برنز قاسم رضایی در ریو2016- مدال طلای حسن یزدانی در ریو2016- المپیک برزیل

در المپیک ریو ۸ مدال گرفتیم اما ورزشکارانی هم بودند که بدون مدال نام خود را در دل مردم ثبت کردند. در ادامه ۱۲ قهرمان برتر ایران در المپیک ریو۲۰۱۶ را مرور میکنیم.

به گزارش “چهارده ستاره“، در المپیک ریو ۸ مدال گرفتیم اما ورزشکارانی هم بودند که بدون مدال نام خود را در دل مردم ثبت کردند. در ادامه ۱۲ قهرمان برتر ایران در المپیک ریو۲۰۱۶ را مرور میکنیم.

این ۱۲ ورزشکار، معتبرترین ورزشکاران ما در المپیک ریو ۲۰۱۶ بودند :

قهرمان در وزن جردن باروس

۱- حسن یزدانی: با گرفتن طلا در ۷۴ کیلوی آزاد بعد از ۱۶ سال طلسم ناکامی آزادکاران را در المپیک شکست. او در وزنی طلا گرفت که در حالت عادی از وزن طبیعی خودش بالاتر بود.

رکورددار دنیا

۲- کیانوش رستمی: ضمن کسب مدال طلا، رکورد مجموع جهان والمپیک را شکست ودومین مدال خود را در المپیک به دست آورد.

اولین بانوی مدال آور

۳- کیمیا علیزاده: اولین بانوی ایرانی که در المپیک مدال گرفت، برنز او ارزش طلا را دارد، او به تنهایی از هر ۳ تکواندو کار مرد بهتر کار کرد.

رکورددار یکضرب دنیا

۴- بهداد سلیمی: در یکضرب رکورد دنیا راشکست و به ۲۱۶ کیلو رساند اما در دوضرب، نگذاشتند کارش را کند تا حداقل به یک مدال نقره برسد.

طلایی وزنه برداری

۵- سهراب مرادی: مردی که در المپیک قبلی در یکضرب حذف شد و طی ۴ سال فراز و نشیب های بسیار پیمود تا بالاخره در وزن ۹۴ کیلو طلای وزنه برداری را برایمان آورده وریو را برای کاروان ما جذاب کند.

سریعترین مرد ایران در تاریخ المپیک

۶- حسن تفتیان: در ۱۰۰ متر با رکورد ۱۰٫۱۷ به مرحله نیمه نهایی رسید. این کار ارزشمند برای اولین بار در تاریخ ورزش ما رخ داد. تفتیان تنها مهره معقول رشته ورزشی دو ومیدانی بود.

رکورددار فوق سنگین ها

۷- کمیل قاسمی: مدال نقره را در ۱۲۵ کیلوی آزاد گرفت تا پر مدال ترین مرد وزن فوق سنگین برای ایران در تاریخ کشتی آزاد شود. کمیل در ادوار مختلف المپیک صاحب ۲ مدال شده است.

تنها طلایی خوشبخت لندن

۸- قاسم رضایی: تنها مرد طلایی در المپیک لندن بود که در این دوره به مدال رسید. مرد طلایی المپیک دوره گذشته، در این دوره برنز گرفت وبعد از سوریان دومین مرد پر مدال تاریخ کشتی فرنگی شد.

باخت به مافیای کشتی

۹- رضا یزدانی: ناداوری داوران در حالی که او حریف آذربایجانی را برده بود، باعث باخت قهرمان ما شد، رضا یزدانی، کاپیتان دلاور ما میتوانست به راحتی به فینال ریو برسد.

تقویم تازه در شمشیر بازی

۱۰- مجتبی عابدینی: در شمشیر بازی ۳ حریف خود را شکست داد و به عنوان چهارم رسید که بهترین عنوان ما در مدت ۱۱۶ سال حضورمان در شمشیر بازی المپیک بود (در المپیک ۱۹۰۰ ایران با فریدون میرزا ملکم، برای اولین بار در شمشیر بازی المپیک شرکت کرد).

سوم بدون باخت

۱۱- سعید عبدولی: بدون باخت در ریو برنز گرفت، او در حالی برنز گرفت که تنها باختش باخت ۱-۱ به مادسن دانمارکی بود، آن هم فقط به خاطر این که امتیاز اول را او گرفته و امتیاز مساوی را دانمارکی…

بهترین والیبالیست ایرانی در ریو

۱۲- سید محمد موسوی: در مرحله گروهی بهترین آمار را بین مدافعان روی تور به دست آورد، البته مرندی هم بهترین آمار را در دریافت ها داشت اما وقتی می بینیم در روی تور چه مردان بزرگی در والیبال و در تیمهای آمریکا، ایتالیا، لهستان، فرانسه، روسیه و… حضور داشته اند بی تردید باید نام این عزیز را از تنها رشته تیمی، در این عرصه داشته باشیم.

منبع : ورزش سه

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۱۲ قهرمان برتر ایران در المپیک ریو۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط