پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

۱۰ عکس برتر و به یادماندنی یورو ۲۰۱۶

X 14 ستاره X 14setare.com X افتتاحیه یورو ۲۰۱۶ X تصاویر افتتاحیه یورو ۲۰۱۶ X تصاویر یورو ۲۰۱۶ X تماشاگران یورو X 10 عکس به یادماندنی یورو 2016 -جام ملتهای اروپا X عکس تماشاگران X یورو ۲۰۱۶ فرانسه-ت۲

رقابتهای یورو ۲۰۱۶ بعد از ۵۱ دیدار و قهرمانی پرتغال به پایان رسید اما بعضی لحظات آن برای همیشه در یاد فوتبال دوستان باقی خواهد ماند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، هرچند بسیاری معتقدند این رقابت ها به دلایل مختلف از جذابیتی که انتظار می رفت برخوردار نبود اما باز هم لحظات و تصاویری در این رقابت ها رقم خورد که بعید است به این زودی ها فراموش شوند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ تصویر به یاد ماندنی یورو ۲۰۱۶

اشک های پایت بعد از گلزنی در افتتاحیه

فرانسوی ها که با امیدواری زیاد پای به رقابت ها گذاشته بودند، در همان دیدار افتتاحیه مقابل رومانی حساب به مشکل خوردند و تلاش شان برای رسیدن به پیروزی تا دقایق پایانی ناکام بود. تا اینکه در دقیقه ۸۸، دیمیتری پایت با ضربه ای تماشایی، دروازه رومانی را باز کرد و خروس ها را به پیروزی رساند. وقتی دیدیه دشان لحظاتی بعد او را تعویض کرد، پایت که در میان تشویق هواداران از زمین خارج میشد، نتوانست خود را کنترل کند و اشک هایش سرازیر شد. او بعدأ فاش کرد که به خاطر از دست دادن جام جهانی ۲۰۱۴ بسیار ناراحت بوده و از اینکه بالاخره توانست به آنچه در تیم ملی می خواهد، دست پیدا کند، احساساتی شده بود.

شادی ویژه کاپیتان بوفون

ایتالیایی ها یورو را با امیدواری زیادی شروع نکردند. فهرستی که آنتونیو کونته برای یورو معرفی کرده بود، چندان هیجان انگیز نبود و هواداران آتزوری تنها به حضور کونته روی نیمکت دل بسته بودند. اما ایتالیا جام را به بهترین شکل آغاز کرد؛ با پیروزی ۲-۰ مقابل بلژیک، تیمی که به عنوان یکی از مدعیان رقابت ها مطرح بود. اما در پایان بازی، نوبت جی جی بوفون بود که نمایش خوب تیمش را تکمیل کند. او روی تیر افقی دروازه پرید و از آنجا برای فریاد شادی سر داد. هرچند او در تلاش اول ناکام بود و روی زمین افتاد اما این حرکت را در بازیهای بعدی هم تکرار کرد تا برای همیشه در یادها بماند.

خون دماغ شدن کونته

بعید است به ایتالیای ۲۰۱۶ فکر کرد و به یاد آنتونیو کونته نیفتاد؛ مربی مبارزه جویی که شور و حرارتش در کنار زمین، بخشی از جذابیت بازیهای ایتالیا محسوب میشد. او از همان بازی ابتدایی در لحظه لحظه بازی، بالا و پایین پرید و همین فعالیت بیش از اندازه، بعد از گل امانوئله جاکرینی کار دستش داد. بعد از خوشحالی این گل بود که کونته “خون دماغ” شد؛ اتفاقی که به یک سوژه اساسی برای کاربران شبکه های اجتماعی شد.

وداع زلاتان

یورو ۲۰۱۶ برای سوئدی ها با دو اتفاق تلخ همراه بود؛ حذف در مرحله مقدماتی و خداحافظی زلاتان ابراهیمویچ از بازیهای ملی و البته اتفاق دوم تلخ تر بود. زلاتان برای سال ها نماد زردها محسوب میشد اما تلاش او هم برای رساندن سوئد به مرحله یک هشتم نهایی از گروهی که ایرلند، ایتالیا و بلژیک در آن حضور داشتند، بی فایده بود. شکست مقابل بلژیک، پایان دوران زلاتان در تیم سوئد و آغاز عصر جدید برای این تیم بود.

جیمی جامپ کرواسی

یورو ۲۰۱۶ هم کم جیمی جامپ نداشت؛ از هوادارانی که برای گرفتن سلفی به زمین رفتند تا توپ جمع کن خوش شانسی که در عکس تیمی پرتغال در نیمه نهایی حضور داشت اما موقعیت سنج ترین جیمی جامپ رقابت ها، احتمالا جیمی جامپ کروات ها بود که در شادی بعد از گل دوم این تیم مقابل اسپانیا حضور داشت.

در آن دیدار کرواسی ابتدا با یک گل از اسپانیا عقب افتاد اما گل کالینیچ کار را به تساوی کشید. در حالی که بازی می رفت با تساوی به پایان برسد، ایوان پریشیچ گل برتری مردان آنته کاسیچ را به ثمر رساند. در این لحظه بود که جیمی جامپ کرواسی به زمین پرید و در یکی از به یاد ماندنی ترین شادی های گل یورو حضوری پررنگ داشت.

 

گل ژردان شقیری

اگر قرار باشد از بین همه گل های زده یورو، فقط یکی را انتخاب کرد، بی تردید انتخاب نهایی گل تماشایی شقیری به لهستان خواهد بود؛ یک قیچی برگردان بی نقص که تنها حذف سوئیس در ضربات پنالتی، اجازه نداد شقیری و هم تیمی هایش لذت آنرا به طور کامل بچشند.

گرت بیل و دخترش

یورو جام جشن های خانوادگی هم بود؛ از بازیکنان آلمان که در پایان هر دیدار به سراغ همسران شان می رفتند تا بازیکنان ایسلند که تقریبا با همه هموطنان شان دیدار می کردند! اما ماندگارترین تصویر، بازی کودکانه گرت بیل با دخترش، آلبا، بعد از پیروزی مقابل ایرلند شمالی بود. پدر و دختر که از ادامه حضور ولز در یورو حسابی خوشحال بودند، در زمین چمن بازی کردند و سوژه خوبی برای عکاسان ساختند.

“هو”ی ایسلندی ها

هرچند بعدأ مشخص شد که “شادی وایکینگی” زودتر از همه توسط هواداران باشگاه اسکاتلندی “ابردین” استفاده شده اما بی تردید ثبت جهانی آن به نام ستاره های ایسلند و هواداران آنها صورت گرفت. تیم ناشناخته ایسلند به طور غیرمنتظره ای تا یک چهارم نهایی پیش رفت و در پایان هر دیدار، شادی آنها با هواداران شان، که با دست زدن های مقطع و فریادهای “هو” همراه بود، جو ویژه ای در ورزشگاه ایجاد میکرد. این شادی ویژه آنها بعد از دیدار مقابل انگلیس، بیش از قبل دیده شد و حتی توسط فرانسوی ها هم بعد از پیروزی شان مقابل آلمان تکرار شد.

هند شواینی

طلسم بدشانسی ها در نیمه نهایی های یورو برای ستاره های آلمان، این بار به نام باستین شواین اشتایگر رقم خورد و شکست ژرمن ها برابر فرانسه به پای کاپیتان این تیم نوشته شد. آلمانی ها در تمام طول نیمه اول برتر از فرانسه بودند و یکی دو بار تا آستانه باز کردن دروازه لوریس هم پیش رفتند اما توفیقی نداشتند. نیمه اول با تساوی بدون گل رو به پایان بود که یک ضربه پنالتی، همه چیز را تغییر داد. یک ارسال به محوطه جریمه، با ضربه سر دیمیتری پایت همراه شد و توپ به دست های شواینی برخورد کرد که به شکل عجیبی بالای سر او قرار گرفته بود. داور نقطه پنالتی را نشان داد و گریزمان کار را تمام کرد. آلمان در نیمه دوم نتوانست به بازی برگردد و به این ترتیب، شواینی که دو سال قبل ستاره آلمان در فینال جام جهانی بود، این بار متهم اصلی حذف تیمش لقب گرفت.

اشک رونالدو

فینال یورو ۲۰۱۶ مانند دیدار افتتاحیه با یک گریه فراموش نشدنی همراه بود. بسیاری که اشک های کریس رونالدو را در فینال یورو ۲۰۰۴ به یاد داشتند، منتظر بودند تا واکنش او بعد از شکست احتمالی در فینال یورو را ببینند اما الهه فوتبال داستان دیگری برای دیدار نهایی رقم زد. تنها دو دقیقه از بازی سپری شده بود که رونالدو با ضربه شدید پایت مصدوم شد. اصرار او برای ماندن در بازی فایده ای نداشت و او با چشمانی اشک بار در دقیقه ۲۵ زمین را ترک کرد.

اما در غیاب او پرتغال در نهایت توانست به پیروزی برسد تا اشک های رونالدو به خنده ای از ته دل تبدیل شود.

منبع : ورزش سه

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۱۰ عکس برتر و به یادماندنی یورو ۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط