پربازدید های کسب و کارموفقیت

۱۰ درس برتر برای موفق بودن از نظر کارآفرینان

تلاش برای موفقیت و حرکت در مسیر موفق شدن - عکسهای موفقیت - جمله های موفقیت آمیز- متن درباره موفقیت - متن انگیزشی-انگیزه- تمرین کارآفرینی- کارآفرین- کارآفرینی- 14setare.com- 14 -14ستاره- کسب و کار- چگونه یک مدل کسب و کار تهیه کنیم ؟- مفاهیم و موضوعات کسب و کار-موفقیت- راز موفقیت- راه موفقیت- رمز و راز موفقیت- مسیر موفقیت- موفقیت در زندگیX نقش آموزش در موفقیت- تلاش و پشتکار- پشتکار و کوشش- ایده پردازی- اصول بهتر زندگی کردن- برنامه ریزی در زندگی- بهبود زندگی

یکی از اولین کارهایی که به عنوان یک کارآفرین باید کرد، آموختن هنر سپردن کارها به دیگران است. کسانی را پیدا کنید که در اداره روزانه یک شرکت از شما بهتر باشند و با این کار وقت خود را، برای فکر کردن به موضوعات مهمتر و وقت گذراندن با خانواده، آزاد کنید. در ادامه ۱۰ درس برتر برای موفق بودن از نظر کارآفرینان را مرور خواهیم کرد.

ریچارد برانسون یکی از موفق ‌ترین بازرگانان در انگلستان و نمادی از کارآفرینی است. جدیدترین پروژه او “ویرجین گلکتیک” است که امیدوار است روزی به یک شرکت گردشگری فضایی بدل شود.

این شما و این ۱۰ درس برتر برای موفق بودن از نظر ریچارد برانسون :

۱ – رویاهایتان را دنبال کنید و به خود شک نکنید.

رؤیاهای خود را دنبال کنید، درگیر زندگی و چیزهای جدیدی شوید که برایتان جالب است. اگر می‌خواهید کار و کسبی به راه بیاندازید، مطمئن شوید که درباره سرگرمی مورد علاقه یا موضوعی باشد که برایتان جذاب است.

اینطوری زندگی بهتری خواهید داشت. هدفتان انجام کاری، صرفاً برای پول درآوردن، نباشد.

برانسون برای مجله خود برای افراد و مشاهیر بسیاری نامه فرستاد و بسیاری از آ‌نها دعوت او برای مصاحبه را پذیرفتند

فکر میکنم خیلی از افراد ایده‌ های خیلی خوبی در ذهن دارند، ولی افراد اندکی می ‌روند و واقعاً ایده‌ هایشان را اجرا میکنند.

خیلی افراد هستند که به این فکر می‌کنند که حتماً فرد دیگری قبلاً این کار را کرده، یا هیچ وقت نمی‌توانی پول لازم برای این کار را فراهم کنی و یا اینکه در زندگی نباید خطر کرد.

دست آخر کسانی شانس یک زندگی هیجان‌انگیز و پر ارزش را خواهند داشت که می‌گویند همین الان می‌روم و این کار را می‌کنم.

۲ – یک تغییر مثبت به وجود بیاورید و یک کار خوب بکنید.

اگر می‌ خواهید یک کارآفرین بشوید، اولین چیز لازم این است که ایده‌ ای داشته باشید که بتواند تغییری مثبت در زندگی دیگران ایجاد کند. کسب و کار یعنی همین.

اگر صاحب کار و کسبی باشید، در موقعیتی هستید که بتوانید تغییرات بزرگی در این دنیا ایجاد کنید.

به نظر من این برای کارمندان یک شرکت هم خوب است، که از کار کردن در شرکتی که می‌دانند در دنیا کارهای خوبی انجام می‌دهد لذت ببرند.

۳ – به ایده‌ هایتان ایمان داشته باشید و در کار خود از همه بهتر باشید.

شما قطعاً باید به ایده‌ های خود ایمان داشته باشید. اگر شخص احساس خوبی نسبت به کاری که میکند نداشته باشد و به آن افتخار نکند، انگیزه ‌ای برای هیچ کاری نمی‌ماند. باید علاقه شدیدی به کاری که می‌ خواهید بکنید داشته باشید و بتوانید دیگران را هم به آن علاقه ‌مند کنید.

اگر یک ایده، ایده خوبی باشد، باید بتوانید آنرا در دو یا سه جمله توضیح دهید و دو سه جمله خیلی راحت پشت یک پاکت نامه جا میشود.

اگر بنا نبود خط هوایی من از همه خطوط هوایی بهتر باشد، دلیلی برای راه اندازی آن نداشتم. باید اطمینان کنید که همه جنبه ‌های کاری که می ‌خواهید بکنید، از رقیب ‌هایتان بهتر باشد.

۴ – لذت ببرید و هوای تیم ‌تان را داشته باشید.

من صددرصد معتقدم لذت بردن از کار بسیار مهم است و اگر از کاری لذت نمی‌ برید یعنی وقت آن رسیده که به سراغ کار دیگری بروید. از رأس تا پایین چرخه اداری باید از کارشان لذت ببرند تا فضای کاری دلچسبی ایجاد شود.

اطمینان حاصل کنید که کسانی شرکت شما را اداره می‌کنند که عمیقاً به مردم اهمیت می‌دهند، به بهترین جنبه افراد دقت می‌ کنند و در عوض انتقادکردن، تشویق می‌ کنند.

انسان‌ ها چندان هم با گل‌ ها فرق نمی‌کنند. اگر به یک گل آب بدهید شکوفا می‌شود و اگر آب ندهید، می‌خشکد و می‌میرد، من معتقدم که انسان‌ ها هم همین گونه ‌اند.

۵ – بیخیال نشوید.

بیخیال نشدن اهمیت بسیار زیادی دارد.

کارآفرینی بی‌شباهت به ماجراجویی نیست. شما با موقعیتهای بسیاری روبرو خواهید شد که راه پس و پیش ندارید و باید روز و شب کار کنید تا به مشکلات مختلفی که سر راه یک شرکت قرار می‌گیرد غلبه کنید. روز بعد خود را جمع و جور کنید و سراغ کارهای دیگر بروید.

فکر میکنم من نسبتاً در مواجهه با شکست موفق باشم؛ معمولاً نمی‌گذارم ذهنم را برای بیش از یکی دو ساعت مشغول کند و هر آنچه در توانم باشد را صرف پرهیز از اشتباهات گذشته می‌کنم.

۶ – لیست های متعدد درست کنید و برای خود چالش های جدید ایجاد کنید.

من لیست‌های بسیاری برای خودم تهیه می‌کنم، چون فکر می‌کنم توجه به جزئیات کوچک است که یک شرکت استثنایی را از یک شرکت متوسط متمایز می‌کند. جزئیات خیلی مهم است و من فکر میکنم تعیین چالش ‌ها و اهداف جدید برای خود هم مهم است.

معتقدم که ابتدای سال زمان خوبی است برای اینکه اهداف پیش روی خود در طول سال را بنویسید. اگر خود را سازماندهی نکنید و آنچه را می‌خواهید بدست بیاورید ننویسید، خطر آن وجود دارد که زمان از چنگتان برود و چیزی زیادی به دست نیاورده باشید.

۷ – برای خانواده‌تان زمان بگذارید و سپردن کارها به دیگران را بیاموزید.

یکی از اولین کارهایی که به عنوان یک کارآفرین باید کرد، آموختن هنر سپردن کارها به دیگران است. کسانی را پیدا کنید که در اداره روزانه یک شرکت از شما بهتر باشند و با این کار وقت خود را، برای فکر کردن به موضوعات مهمتر و وقت گذراندن با خانواده، آزاد کنید.

این کار، مخصوصاً اگر فرزند دارید، خیلی مهم است. آنها تنها چیزی هستند که وقتی شما بروید از شما باقی می‌ماند.

من میدانم که کارآفرین موفقی‌ هستم، ولی مطمئن نیستم که می‌ توانستم مدیر خیلی موفقی هم باشم. ذهن من همیشه به آینده فکر میکند و به ساختن چیزهای جدید فکر میکنم.

فکر میکنم بهتر است به مجرد اینکه چیزی را راه انداختم، فرمان آن را به فرد دیگری بسپارم. میتوانم بروم و بیایم و کمی دردسر هم برای کارمندانم ایجاد کنم، ولی بهتر است کسب و کار روزانه را به فرد دیگری محول کنم.

۸ – تلویزیون را خاموش کنید، بروید بیرون و کاری بکنید.

مادرم ما را طوری تربیت کرد که برویم بیرون و برای خودمان کاری بکنیم، نه اینکه بنشینیم و کارهای دیگران را تماشا و تلویزیون نگاه کنیم. به نظرم این روش تربیتی خوبی بود. 

کارهایی که میکنم آن‌قدر به نظرم جذاب، با‌ارزش و هیجان انگیز است که هیچ وقت نمی‌ خواهم کامل فراموششان کنم. چون خود را در جایگاه قدرتمند و چالش برانگیزی می‌ بینم و نمی‌ خواهم این موقعیت را هدر بدهم.

۹ – وقتی از شما بد می‌گویند، نشان دهید که اشتباه می‌کنند.

افرادی هستند که به لباس افراد موفق آویزان میشوند و سعی میکنند با استفاده از نام آنها چند کتاب بفروشند. چندان دلچسب نیست، ولی می‌ دانید که اگر از آنها شکایت کنید و سر و صدا به راه بیندازید، فقط فروش کتابشان را بیشتر خواهید کرد. برای همین من هنر نادیده گرفتن چنین افرادی را آموخته‌ام.

به نظرم بهترین کار این است که به هر شکلی که میشود، اشتباه بودن گفته‌ های آنان را نشان دهید.

۱۰ – کاری را بکنید که به آن عشق می ورزید و در آشپزخانه‌ تان یک مبل داشته باشید.

شما فقط یک بار زندگی میکنید، پس اگر من بودم، کاری را میکردم که بتوانم از آن لذت ببرم. 

حقیقت این است که تا وقتی که آشپزخانه شما جای کافی برای یک مبل داشته باشد و شریکی در زندگی داشته باشید که به او عشق می ورزید، لزوماً به دیگر ملحقات زندگی احتیاجی ندارید.

پس اگر مشغول کاری هستید که به آن شدیداً علاقه مندید، زندگی بسیار لذت‌ بخش‌ تری را برای شما به ارمغان می‌آورد تا اینکه صرفاً برای پول کار کنید.

منبع : تابناک

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۱۰ درس برتر برای موفق بودن از نظر کارآفرینان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط