پربازدید های اخبار فرهنگی

یک میلیون دلار در ساعت درآمد ایران از گردشگری

توریست در تخت جمشید- پاسارگاد- پرسپولیس ایران - صنعت گردشگری- آثار باستانی و تاریخی ایران- ایران زیبا - گردشگری و جهانگردی- ایرانگردیX توریست و جهانگرد- درآمد ایران از صنعت توریسم- 14 ستاره- 14setare.com- آمار میزان سود ایران از صنعت گردشگری- ایران

میزان درآمد ایران از گردشگری اعلام شد. درآمد حاصل از ارز گردشگران ورودی به ایران از آغاز سال ۹۵ تاکنون ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار است که با این حساب، به دوسوم از اهداف برنامه رسیده‌ ایم.

یک میلیون دلار در ساعت درآمد ایران از گردشگران ورودی به کشور

درآمد حاصل از ارز گردشگران ورودی به ایران از آغاز سال ۹۵ تاکنون ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار است که با این حساب، به دوسوم از اهداف برنامه رسیده‌ ایم، چرا که قرار بود در این مدت درآمد ارزی حاصل از گردشگری بیش از چهار میلیارد دلار باشد.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست جامعه تورگردانان بخش خصوصی و دولتی، آمار درآمد ارزی حاصل از گردشگری در چهار ماه نخست، ۲.۸۵ میلیارد دلار بوده است. این رقم حاکی از آن است که متوسط درآمد ایران از گردشگری روزانه ۲۳ میلیون دلار می‌ باشد.

رئیس سازمان توسعه تجارت، ولی‌ الله افخمی، با اشاره به انتقادهای مطرح شده از سوی تورگردان‌ ها درباره کمبود حمایت از صنعت گردشگری عنوان کرد، کار کردن و برداشتن موانع سخت است. اما با توجه به گشایش‌ هایی که بعد از برجام حاصل شده‌ اند، برخی موانع به مرور حذف خواهند شد.

وی افزود، توقع بر این است که تورگردان‌ ها از موقعیت پیش‌ آمده برای کشور بهره‌ برداری مطلوب‌ تر و برنامه‌ ریزی بهتر داشته باشند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به خواسته تورگردانان کشور برای اعمال معافیت مالیاتی در واردات خودروهای گردشگری اظهار کرد، محدودیتی برای ورود این خودروها به کشور نداریم، اما گاهی تقاضا برای معافیت مالیاتی است که این امکان‌ پذیر نیست. طبق قوانین هر کالایی که به کشور وارد میشود، باید حقوق ورودیه‌ی آن پرداخت شود.

منبع : safarme

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

یک دیدگاه برای : “یک میلیون دلار در ساعت درآمد ایران از گردشگری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط