پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

یازده نکته جهت بهینه سازی وب سایت در گوگل

seo-gold-google- X ۱۰ پیشنهاد گوگل جهت بهینه سازی سئو سایت -آموزش ساده طراحی یک وبسایت حرفه ای X طراحی وب سایت X چگونه سایت شخصی خود را ارتقا دهیم -راه افزایش تعداد بازدید کننده های سایت -راه اندازی سایت -سایت گوگل X مراحل بهبود رتبه سایت -نحوه ارتقای سایت شخصی -موتور جستجوگر گوگل X بهبود رتبه سایت در الکسا -شرکت گوگل -14setare.com -14 ستاره X www.google.com

در این مقاله به یازده نکته طلایی بهینه سازی برای موتور جستجوی گوگل اشاره میکنم که امیدوارم برای شما مفید واقع شود. می توانید این نوشته را یک راهنمای سریع و طلایی برای خود در نظر بگیرید.

“چهارده ستاره” – بهینه سازی وب سایت یک فعالیت ثابت و یکنواخت نیست. به این معنی که شما نمی توانید فقط برای یک مرتبه سایت خود را بررسی و به اصطلاح سئو کنید و انتظار باقی ماندن در صدر نتایج و همینطور دریافت ترافیک بالا را داشته باشید. بلکه به طور مستمر باید فعالیت های مثبتی همچون تولید محتوا که شامل متن٬ ویدئو٬ عکس و اینفوگرافیک را مد نظر قرار داده و همواره در شبکه های اجتماعی اکتیو باشید.

در این مقاله به ۱۱ نکته طلایی بهینه سازی برای موتور جستجوی گوگل اشاره میکنم که امیدوارم برای شما مفید واقع شود. می توانید این نوشته را یک راهنمای سریع و طلایی برای خود در نظر بگیرید.

۱- طراحی و کد نویسی استاندارد وب سایت

اگر می خواهید سئوی سایت قوی داشته و رتبه مناسبی در موتور جستجوی گوگل کسب کنید از همین ابتدا باید بر طبق اصول آن پیش بروید. کد نویسی وب سایت شما باید معتبر (valid) و استاندارد بر طبق قوانین کنسرسیوم جهانی وب (World Wide Web Consortium) باشد. برای اطمینان و چک کردن این امر می توانید از W3C کمک بگیرید. همچنین روبات های خزنده (Crawler) به راحتی سایت را پیمایش کنند تا اطلاعات و مقالات جدید شما خیلی سریع در اختیار موتورهای جستجو قرار بگیرید. سرعت بارگذاری وبسایت شما نیز مهم است٬ البته این مورد علاوه بر کد نویسی به ارائه دهنده خدمات هاست سایت شما نیز بستگی دارد.

۲- انتخاب کلید واژه اصلی متناسب با کسب کار خود

این کاملأ منطقی است که تمرکز خود را بر روی کلماتی بگذارید که ارتباط مستقیم با محصول و یا خدمات کاری شما دارد. ببینید کدام کلمه می تواند محصولات شما را پوشش دهد و یا چه کلمه ای خدمات شما را به مردم معرفی میکند. پیشنهاد میکنم برای انتخاب کلید واژه خود حسابی وقت بگذارید٬ چون این قسمت یکی از مهمترین بخش های سئو است. ابزار Google Adwords در این کار به کمک شما می آید. بیاد داشته باشید برای شروع کلید واژه ای را انتخاب کنید که رقابت در آن کمتر باشد.

۳- ساخت صفحات داخلی با استفاده از ۳ کلید واژه در هر صفحه

اکنون که تحقیق و انتخاب کلمه کلیدی پایان یافته نوبت به استفاده از آن است. یکی از روش های خوب شناساندن کلید واژه سایت به موتور جستجوی گوگل استفاده از صفحات داخلی است. پیشنهاد میشود در هر صفحه از ۳ کلید واژه برای لینک دادن به دیگر صفحات خود استفاده کنید. این یعنی حد متعادلی را برای این روش در نظر داشته باشید و به طور اسپم وار شروع به لینک دادن به دیگر مقالات نکنید؛ اگر در تعداد کلمات استفاده شده زیاده روی کنید ممکن است که از طرف گوگل پنالتی بخورید. البته گوگل تنها ۱۰۰ لینک داخل سایت را پیمایش میکند، بنابراین در امر لینک داخلی زیادروی نکنید.

۴- وجود کلمات کلیدی در نام دامنه

بعد از اینکه کلمه کلیدی خود را انتخاب کردید به سراغ دامنه می رویم و چه بهتر دامنه ای را ثبت کنید که کلید واژه شما در آن وجود داشته باشد. البته بد نیست که یادآور شوم پس از آپدیت EMD (Exact Match Domain) دیگر وجود کلمه‌ کلیدی در دامنه ارزشی ندارد٬ اما باعث میشود که کاربران در نگاه اول به دامنه حیطه کاری شما را تشخیص دهند.

۵- معرفی وب سایت به موتور جستجوی گوگل

بعد از طی کردن مراحل بالا حالا وقتش است سایت خود را به گوگل معرفی و نقشه آنرا در اختیار روبات های خزنده (Crawler) قرار دهید تا اطلاعات آنرا در پایگاه داده خود ذخیره و در هنگام جستجو به کاربران پیشنهاد دهند برای معرفی سایت می توانید از ابزار Google Webmaster Tools استفاده نمایید.

۶- اثر لینک دهی داخلی در بهینه سازی وب سایت

یکی دیگر از موارد مهم در سئو، لینک دهی داخلی صفحات وب سایت شما است. صفحات شما توسط گوگل و دیگر موتور های جستجو به وسیله جستجوی عنکبوتی یا Spider Search بررسی و پیمایش می شوند. به همین دلیل اگر لینک دهی داخلی مناسبی داشته باشید، تاثیر مهمی بر سئو شما خواهد گذاشت.

۷- اثر دریافت بک لینک های ارزشمند در بهینه سازی وب سایت

همواره تاکید کرده ایم که چند بک لینک درست و حسابی و مرتبط با موضوع سایت شما بهتر از هزار لینک بی ربط و خریداری شده است. همینطور که میدانید اگر از روش های غیر قانونی و Unnatural برای دریافت لینک استفاده کنید سایت تان دیر یا زود مورد خشم گوگل قرار می گیرد و پنالایز می شود پس سعی کنید استراتژی برای دریافت لینک های سالم و ارزشمند داشتـه باشید.

۸- حضور در شبکه های اجتماعی

خیلی وقت است گوگل جهت رتبه بندی سایت از آن روش های قدیمی یا Old-School استفاده نمیکند!

یکی از روشهای با ارزش امروزی٬ سوشلایز سایت به معنای میزان حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی است. پس چرا شما از آن غافل باشید؟ سعی کنید صفحه وب سایت و شرکت خود را در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک٬ توییتر٬ لینکداین٬ یوتیوب و گوگل پلاس راه اندازی کنید. اگر می خواهید سیگنال خوبی به گوگل بفرستید٬ به گوگل پلاس بیشتر توجه داشته باشید.

۹- نوشتن مقالات و تولید محتوای با کیفیت

گوگل عاشق سایت هایی است که همواره در حال بروز رسانی و تولید محتوا هستند. سعی کنید با داشتن استراتژی تولید محتوا همیشه سایت خود را برای پذیرایی از گوگل آماده نگه دارید. ساخت بخش وبلاگ برای وب سایت های شرکتی و رسمی و ارایه خبرهای در مورد کسب و کار مرتبط با آن یک ایده خوب است اما همواره در مقالات قبلی تاکید کرده ام که ابتدا برای کاربران سایتتان بنویسید سپس به فکر موتورهای جستجو باشید.

۱۰- در فهرست های آنلاین قرار بگیرید

تعداد زیادی وبسایت فهرست و نیازمندیها وجود دارد که می توانید تجارتتان را در یک یا چند تا از گروه بندی های آنها ثبت کنید و با این کار برای سایت خود backlink بگیرید. نکته مهم هنگام جستجو به دنبال فهرست هایی که توسط کاربران ویرایش می شوند این است که برخی از آنها رایگان هستند و برخی دیگر نه. تحقیق کنید و ببینید که کدامیک از آنها برای تجارت شما مناسب تر است.

۱۱- تجزیه و تحلیل و ردیابی ترافیک

شما نیاز دارید بفهمید بازدیدکنندگان سایتتان از کجا هستند، از کدام بخش از سایت بازدید کرده اند و از چه راهی به سایت شما رسیده اند. دانستن این نکات شما را در بهبود بخش های مختلف سایتتان یاری خواهد رساند و به این ترتیب می توانید بازدیدکننده ی بیشتری را جذب کنید. شاید مهمترین بخش سئو یک سایت تحلیل رفتار کاربران و علاقه موتورهای جستجو است. سئو یک فرایند یک شبه نیست و نیاز به تحقیق و توسعه و تحلیل فراوان دارد که با زمان و یادگاری آن میتوان رتبه سایت خود را در گوگل، یاهو و … بالا ببرید.

Seo- X ۱۰ پیشنهاد گوگل جهت بهینه سازی سئو سایت X 14setare.com X 14 ستاره X سایت گوگل X شرکت گوگل X مراحل بهبود رتبه سایت X چگونه سایت شخصی خود را ارتقا دهیم X راه افزایش تعداد بازدید کننده های سایت X نحوه ارتقای سایت شخصی

منبع : ترنجین

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “یازده نکته جهت بهینه سازی وب سایت در گوگل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.