پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

یادداشت / هیچ تیمی حریف آرژانتین نمیشود.

adidas-Nouveau-maillot-de-léquipe-dArgentine-de-Football-X کوپا آمه ریکا X جام ملت های آمریکا X 14setare.com X 14 ستاره X آرژانتین X تیم ملی والیبال آرژانتین X لیونل مسی X کوپا 2016 X Copa America Cup X Argentina national football team X Argentina national team X آلبی سلسته-آرژانتین-تیم ملی فوتبال

پس از حذف ناباورانه اروگوئه و برزیل از دور گروهی، به نظر میرسد که آرژانتینی ها پس از ۲۳ سال، از بیشترین شانس برای کسب قهرمانی کوپا برخوردار باشند.

آلبی سلسته مدعی اول قهرمانی کوپا

یادداشت : تیمی حریف این آرژانتین میشود ؟

پس از حذف ناباورانه اروگوئه و برزیل از دور گروهی، به نظر میرسد که آرژانتینی ها پس از ۲۳ سال، از بیشترین شانس برای کسب قهرمانی کوپا برخوردار باشند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مدعی قهرمانی جام کوپای آمریکای ۲۰۱۶ در دیدار با بولیوی به ناچار چهار بازیکن اصلی خود را کنار گذاشت تا با ترکیب کامل تیمی خود در مرحله یک چهارم نهایی به دیدار ونزوئلا برود. در حالی که پیروزی آرژانتین بر بولیوی در آخرین دیدار آلبی سلسته از مرحله گروهی جام کوپا به نظر قطعی نمی رسید، آلبی سلسته موفق شد در ورزشگاه سنچری لینک با نتیجه سه بر صفر بولیوی را شکست داده و بر صدر گروه D رقابتها تکیه بزند. این در حالی است که ۶ بازیکن ترکیب اصلی آلبی سلسته در این دیدار بر روی نیمکت ذخیره ها نشسته بودند، اما آرژانتین با پیروزی قاطعانه خود پیامش را به حریفان آینده داد.

آرژانتین در حالی خودش را برای دیدار با بولیوی آماده کرد، که میدانست تنها رخ دادن یک سری اتفاقات عجیب ممکن است آلبی سلسته را از رویارویی با ونزوئلا در مرحله یک چهارم نهایی و آمریکا و اکوادور در مرحله نیمه نهایی دور کند.

این در حالی است که تیمهای ملی برزیل و اروگوئه هم از دور رقابت ها کنار رفته اند و مکزیک و کلمبیا باید در مرحله یک چهارم نهایی جام کوپا با هم روبه رو خواهند شد و این موضوع جراردو مارتیو و شاگردانش را برای صعود از مرحله یک چهارم نهایی امیدوارتر کرده است، البته این به خاطر فرم خیلی عالی آرژانتین در حال حاضر نیست؛ چون آلبی سلسته در مسابقات مرحله گروهی هم چندان آماده به نظر نمی رسید، آرژانتینی ها در دیدار نخست خود با شیلی، تا زمان گلزنی آنخل دی ماریا عملکرد مناسبی نداشتند. حتی در دیدار با پاناما هم آلبی سلسته اصلأ شرایط جالبی نداشت تا اینکه لیونل مسی وارد زمین شد و تاثیر خود را بر آلبی سلسته گذاشت.

البته اینجا (آرژانتین) همه بازیکنان فارغ از موقعیت خود نهایت تلاش خود را انجام میدهند. جراردو مارتینو تصمیم گرفت که در آخرین دیدار گروهی تیم ملی آرژانتین، مارکوس روخو، آگوستو فرناندز، خاویر ماسکرانو و نیکو گایتان را به دلیل داشتن یک کارت زرد بر روی نیمکت ذخیره ها قرار دهد، تا همه آن ها بتوانند در دیدار روز شنبه مرحله یک چهارم نهایی جام شرکت کنند. در جریان مسابقه آلبی سلسته و بولیوی، دی ماریا و گابریل مرکادو مصدوم بودند، در حالی که مارتینو در چهل و پنج دقیقه اول این مسابقه به لیونل مسی هم استراحت داد.

با وجود بازیکنان بسیار مستعدی چون سرخیو آگوئرو، کمی از او پایین تر اریک لاملا و بازیکن ذخیره ای مانند ازکوئیل لاوتزی ترکیبی که مارتینو برای دیدار با بولیوی انتخاب کرد، عجیب به نظر نمی رسد. این لاوتزی و لاملا بودند که آلبی سلسته را در مدت زمان پانزده دقیقه با نتیجه دو بر صفر از بولیوی پیش انداختند؛ در حالی که ویکتور کوستا مدافع وسط آرژانتین خودش را در محوطه جریمه حریف مشغول کرد تا در دقیقه ۹۲ گل سوم تیمش را به ثمر برساند، در حالی که این بازیکن در محوطه جریمه خودی و جلوی دروازه بان کار خاصی نمی توانست انجام دهد.

این درست است که بولیوی در جریان این مسابقه عملکرد چندان جالبی نداشته و خطرناک ظاهر نشد، ولی در یکی از لحظات حساس مسابقه ضربه بازیکنان بولیوی از فاصله ۴۱ متری نزدیک بود به گل تبدیل شود و این تنها فرصت جدی بولیوی در دیدار با آرژانتین بود.

با توجه به انگیزه بالای آرژانتینی ها پس از ناکامی در دو فینال متوالی (جام جهانی و کوپا ۲۰۱۵)، داشتن یک نیمکت غنی از بازیکن و به خصوص شور فراوان مسی برای کسب اولین افتخار با پیراهن تیم ملی، به نظر نمی رسد که ونزوئلا حریف دندان گیری برای آنها در یک چهارم نهایی باشد. آنها شیلی را نیز در دور گروهی مغلوب کرده اند و اگر بازهم دچار بدشانسی نشوند، تیمی نخواهد توانست مانع کسب عنوان قهرمانی مسی و یارانش بشود.

منبع : مشرق نیوز

———————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “یادداشت / هیچ تیمی حریف آرژانتین نمیشود.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط