پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

گوگل قصد ندارد اندروید و کروم را یکی کند

chrome-X گوگل X شرکت گوگل X سایت گوگل X گوگل پلاس X google.com X www.google.com X 14 ستاره X 14setare.com X گوگل کروم X سیستم عامل کروم X گوگل کروم در گوشی های اندرویدی X گوشی اندروید X chrome

طی هفته‌ های اخیر شاهد شایعات بسیاری مبنی بر یکی شدن سیستم‌ عامل کروم و اندروید بودیم. گوگل در IO 2016 رسمأ اعلام کرد که قصد ندارد این دو سیستم ‌عامل را یکی کند اما قابلیت ‌های خوب هر کدام به دیگری اضافه خواهد شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، گوگل در کنفرانس Google IO 2016 از امکانات جدیدی که قرار است در اندروید ۷ یا اندروید ان به سیستم ‌عامل موبایل این شرکت اضافه شود پرده برداشت. یکی از این قابلیت ‌های جالب که پیشتر در کروم وجود داشت، فرایند جدید بروز رسانی سیستم ‌عامل اندروید است که کاربر در زمان بروز رسانی می‌تواند از نسخه‌ی فعلی اندروید خود استفاده کند و پس از اتمام ارتقاء سیستم‌ عامل، گوشی خود را ریست کرده و وارد نسخه‌ی جدید شود. به این ترتیب در زمان نصب و ارتقاء نرم‌افزار میتوان از گوشی استفاده کرد.

پیش از این نیز شاهد اضافه شدن قابلیت‌ ها و فناوری‌ های هر کدام از دو سیستم ‌عامل کروم و اندروید به یکدیگر بوده ‌ایم و علاوه بر آن، ماه‌ ها است که می‌ شنویم گوگل قصد دارد دو سیستم‌ عامل خود را یکی کند. نهایتأ گوگل به این شایعات پاسخ داد و گفت قصد ندارد این دو سیستم‌ عامل را یکی کند و تنها امکانات خوب هر کدام به دیگری اضافه میشود.

گوگل اعلام کرده است که روش جدید ارتقاء اندروید از سیستم ‌عامل کروم در کروم ‌بوک ‌ها الهام گرفته شده است تا بروز رسانی سیستم ‌عامل و نرم ‌افزارها در پس ‌زمینه انجام شود.

گوگل در روز دوم از کنفرانس مخصوص توسعه ‌دهندگان خود اعلام کرد که امکان اجرای بازی‌ ها و اپلیکیشن ‌های اندروید در سیستم ‌عامل Chrome OS اضافه خواهد شد. به این ترتیب هر دو سیستم ‌عامل اندروید و کروم به قابلیت ‌های جدید و جذابی مجهز میشوند که پیش‌تر در یکی از آنها وجود داشته است.

منبع: زومیت

——————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “گوگل قصد ندارد اندروید و کروم را یکی کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.