پربازدید های فوتبال ایران

گزارشی از هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران

hafte1- هفته اول لیگ شانزدهم خلیج فارس -لیگ برتر فوتبال ایران -پدیده مشهد -سیاه جامگان مشهد -نفت تهران -استقلال تهران -پرسپولیس تهران -سایپا تهران -ذوب آهن اصفهان -تراکتورسازی تبریز -استقلال خوزستان -سپاهان اصفهان -ماشین سازی تبریز -پیکان تهران -گسترش فولاد تبریز -صبای قم -صنعت نفت آبادان X فولاد خوزستان -لیگ شانزدهم -شانزدهمین دوره لیگ برتر -نتایج کامل هفته اول لیگ برتر - 14 ستاره - 14setare.com - گزارشی از هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران

بردهای غیرمنتظره! باخت های دور از باور! بازیهای خوب! بازیهای تکرارپذیر! بازیهای بهتر شونده! بازیهای پرکیفیت! بازیهای برآمده از فکر بازی! بازیهای متأثر از ایده های حرکتی! بازی هایی که متکی بودند به حرکات تکرار شده و تکرار شونده! بازی هایی که بازی را سخت نمی گیرد و سخت نمی خواهد! پر از لحظه های قشنگ! پر از صحنه های دیدنی!

گزارشی از هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران

بردهای غیرمنتظره! باخت های دور از باور! بازیهای خوب! بازیهای تکرارپذیر! بازیهای بهتر شونده! بازیهای پرکیفیت! بازیهای برآمده از فکر بازی! بازیهای متأثر از ایده های حرکتی! بازی هایی که متکی بودند به حرکات تکرار شده و تکرار شونده! بازی هایی که بازی را سخت نمی گیرد و سخت نمی خواهد! پر از لحظه های قشنگ! پر از صحنه های دیدنی!

گفته اند : …سالی که نکوست از بهارش پیداست! و ما شک نداریم که سالی نیکو، لیگ برتر را انتظار می کشد!

روز اول مسابقه های لیگ شانزدهم مشتی است به نشانه خروار! بهاری است که سال همیشه بهاری را نوید می دهد! فوتبالی پر از حادثه که هیچ حادثه ای و هیچ اتفاقی پیش نمی رود! فوتبالی که خالق حوادث دلخواه خود است و نه اسیر آن!

فوتبالی که گل ساده اما بسیار مهم پرسپولیس را به نظاره نشست!

فوتبالی که گل استقلال به نفت را در دو حرکت زد و گل نفت به استقلال را زیباتر از هر نظر وارد دروازه کرد!

سه شگفتی روز اول

شگفتی فراوان بود! از پیروزی ماشین سازی گرفته تا شکست دور از انتظار ذوب آهن! گویا سیاه جامگان پارسال خیلی سختی کشیده است! انگار فرهاد کاظمی، دیگر طاقت و حوصله تحمل آن فشارها را ندارد! ذوب آهن چند روز بعد از ربودن سوپرجام مغلوب دیوار آهنین اراده تیم اول مشهد شد! باختن سزای بازی سردرگم ذوب بود و بردن حقی که سیاه جامگان از دهان شیر درآورد!

حق را باید گرفت! فرهاد کاظمی و مردانش که به او باور دارند حق خود را گرفتند! حق را باید گرفت! به این فرمان، تیم دوم مشهد هم با جان و دل عمل کرد! پدیده حتی کار بزرگتری کرد! شاگردان رضا مهاجری در اصفهان، آقای ویسی را و در اصفهان، سپاهان دگرگون شده را بردند! پدیده حق خود را با چنگ و دندان گرفت!

حق را باید گرفت! ماشین سازی هم در همین خط حرکت کرد! رسول خطیبی چه مهره ماری دارد؟ رسول خطیبی چه اراده و چه عزمی را وارد جان تیم خود کرده است؟ ماشین سازی از چه افسونی استفاده میکند که در اهواز! در گرمای نفس بر اهواز! در شرجی طاقت سوز اهواز! در خرماپزان اهواز و خوزستان، فولاد را مغلوب میکند! رسول و تیمش مگر چه دارند؟ جز جادوی اراده! جز نوشداروی تعصب!

حق را باید گرفت! پرسپولیس هم خود را محق دید! پرسپولیس هم خود را مستحق و سزاوار دید! پرسپولیس هم برای گرفتن حقش دوید، جنگید، زمین خورد، بلند شد، اشتباه کرد، علیه اشتباهاتش قد علم کرد و سرانجام برد!

پرسپولیس با رعایت یک اصل کلاسیک، پرسپولیس با به کار بستن یک درس کلاسیک، یک گل ساده اما مدرسه ای زد! گلی که شاید مهمترین گل روز اول باشد! گلی که شاید روز آخر، اهمیتی ده چندان پیدا کند! گلی متکی به برتری عددی با نگهداری توپ در صحنه، حمله به توپ، قبل از حریف، زدن توپ در لحظه ای که باید توپ را زد!

کمال کامیابی نیا، یک بار دیگر منجی تیمش شد! در روزی که پرسپولیس «پردل» بود اما پراشتباه هم بود! الی ماشاءا…!

استقلال مغموم، نفت تهران مغبون

در روز اول تیمهای دیگری هم بودند که حقی برای خود ایجاد نکردند!

تراکتورسازان و استقلال خوزستان با هم مساوی کردند. یک تساوی پرگل و نسبتأ جذاب. اما هر دو فرصت غلبه بر رقیب قدرتمند خود در ادامه فصل را از دست دادند!

بودند تیمهایی مثل گسترش فولاد و صبای قم هم که علیرغم میزبانی نتوانستند دفاع لایه لایه و مستحکم تیمهای تازه صعود کرده و لیگ برتری شده پیکان و برزیل ایران (صنعت نفت آبادان!) را باز کنند.

در روز اول تیمهای دیگری هم بودند که حقی برای خود ایجاد نکردند!

استقلال تهران یکی از همین تیم ها بود که نبرد و نباخت اما دچار غبن شد! یک تیم مغبون، یک تیم مغموم!

تیم علی دایی هم حسرت ۲ امتیاز از دست رفته اش را دارد، اما نفت به پیروزی نزدیک تر بود! در تیم نفت بهترین مرد ارسلان مطهری بود که این مفهومی دارد طعنه آمیز! در استقلال نمایان ترین بازی را امید نورافکن انجام داد؛ جوان ترین دفاع حاضر در لیگ، این هم طعنه آمیز است! عملکرد «سه تن» در استقلال علامت سؤال را متوجه منصوریان کرده است: …این بود کنعانی زادگان؟ …این بود بختیار رحمانی؟ …این بود کاوه رضایی؟ تا آقای منصوریان پاسخ می دهد ما هم می رویم و می آییم!

دنباله این بحث باشد برای هفته آینده !!!

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “گزارشی از هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط