پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

کیمیا علیزاده صاحب مدال ارزشمند برنز شد.

نتیجه کیمیا علیزاده در المپیک- مدال برنز کیمیا- تاریخ سازی کیمیا- رکوردهای کیمیا علیزاده. کیمیا علیزاده با پرچم ایران- نتیجه کیمیا علیزاده در المپیک- مدال برنز کیمیا- تاریخ سازی کیمیا- رکورد کیمیا علیزاده. کیمیا علیزاده با پرچم ایران-- 14 ستاره- 14setare.com- المپیک برزیلX المپیک ریو- المپیک ریو 2016X تکواندو- تیم ملی تکواندو ایران- سهمیه تکواندو ایران در المپیک 2016 ریو- عکس های کیمیا علیزاده در المپیک 2016X قرعه کیمیا علیزاده در المپیک- کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده با برد ۵ بر صفر مقابل نیکیتا کلاسنویچ سوئدی نام خود را به عنوان اولین بانویی که در المپیک صاحب مدال شد را در تاریخ ثبت کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، کیمیا علیزاده تکواندوکار نوجوان ایرانی صاحب مدال ارزشمند برنز المپیک شد تا ضمن کسب اولینمدال تکواندوی ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو، اولین بانوی ایرانی برنده مدال در ادوار المپیک شود.

کیمیا علیزاده در دومین مسابقه خود به مصاف گومز از اسپانیا رفت تا برنده این بازی راهی نیمه نهایی شود و برای راهیابی به به فینال رو در روی برنده مصر و ژاپن برود. گومز اسپانیایی در بازی اول خود ۶ بر ۵ نماینده تایلند و علیزاده ۷بر ۶ نماینده کرواسی را شکست داده بودند.

زمان اول بدون رد و بدل شدن امتیازی به اتمام رسید اما راند دوم طوفانی آغاز شد. ضربه فوق العاده علیزاده به سر گومز خورد اما داور امتیاز آن محسوب نشد تا اینکه درخواست بازبینی ۳ امتیاز کیمیا را به او برساند. دقایقی پس از کسب این امتیاز ضربه مشابه به علیزاده خورد تا درخواست اسپانیایی ها هم با موافقت همراه شود تا مبارزه ۳ بر ۳ ادامه پیدا کند. برخورد پای کیمیا با هوگو گومز یک امیتاز دیگر را برای او به همراه داشت اما ضربه گومز به پشت سر کیمیا ۴ امتیاز را به همراه داشت تا مبارزه ۷ بر ۴ به سود او شود. زمان سوم با دو اخطار برای تکواندوکار ایرانی همراه بود و مبارزه ۸ بر ۴ شد اما یک بار دیگر کیمیا سر حریف را هدف قرار داد و موفق شد نتیجه را ۸ بر ۷ کند.

پس از این شکست گومز در امتیاز طلایی یک بر صفر حریف سوئدی را شکست داد تا کیمیا به جدول شانس مجدد بازگردد. او ساعت ۴ بامداد باید رو در روی حریف تایلندی قرار میگرفت و برنده این مبارزه برای کسب مدال برنز با حریف سوئدی دیدار می کرد.

کیمیا علیزاده از ساعت ۴ بامداد به مصاف هارنسوجین از تایلند رفت تا اولین مبارزه خود در شانس مجدد را امتحان کند. مبارزه این دو شروعی طوفانی داشت و دو تکواندو کار در همان ۳۰ ثانیه ابتدایی ۳ امتیاز گرفتند تا نتیجه در پایان زمان اول ۳ بر ۳ شود. زمان دوم هم با یک امتیاز برای آغاز شد اما ضربه ۴ امتیازی هارنسوجین را با تایید داوران برای او آورد تا یک بار دیگر کار برای کیمیا سخت شود. یک امتیاز در طول مبارزه برای هر دو پایان ست دوم بود.

زمان سوم با امتیاز ۹ بر ۶ آغاز شد و کیمیا با یک ضربه هارنسوجین را به شیاپچانگ انداخت تا یک امتیاز دیگر برای ایران به دست بیاید. در فاصله کمتر از ۳۰ ثانیه تا پایان بازی دو ضربه ۳ امتیاز و ۲ امتیاز اخطار نتیجه را باور نکردنی برای کیمیا رقم زد تا او با امتیازات ۱۴ بر ۱۰ راهی دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز شود.

کیمیا علیزاده راس ساعت ۵ و پس از اینکه تکلیف اولین برنز وزن ۵۷ کیلوگرم مشخص شده بود رو در روی نیکیتا کلاسنویچ سوئدی قرار گرفت تا المپیک تکلیف دومین بانوی صاحب مدال برنز خود در این وزن را هم بشناسد. بعد از برنز ملک مصری این دو تکواندوکار مبارزه را آغاز کردند که در زمان اول بدون امتیاز به پایان رسید. امتیازگیری های کیمیا از زمان دوم آغاز شد جایی که برخورد پا او به هوگو کلاسنویچ و اخطاری که حریف سوئدی گرفت ۲ امتیاز را به همراه داشت.

اما علیزاده کار را در ست سوم تمام کرد و با یک ضربه موقع نتیجه مبارزه را ۵ بر صفر به سود خود کرد تا اولین مدال تاریخ بانوان ایران در المپیک کسب شود. کیمیا علیزاده اولین مدالی تاریخی را برای ایران کسب کرد و اولین ورزشکاری بانویی بود که مدال را المپیک را برگردن می آویزد.

کیمیا علیزاده اولین بانوی ایرانی است که پس از ۶۸ سال حضور ایران در المپیک این مهم را نصیب ملت شریف ایران کرده است.

سکوی سوم میزبان محجبه های ایرانی و مصری

هدایا ملک مصری و کیمیا علیزاده برنده های مدال برنز وزن ۵۷ کیلوگرم تکواندو المپیک بودند تا تصویر این دو کنار هم سوژه عکاسان باشد.

کیمیا علیزاده با کسب مدال برنز وزن ۵۷ کیلوگرم تکواندو المپیک ریو نام خود را به عنوان اولین بانوی مدال آور در تاریخ این رقابت ها ثبت کرد. نکته جالب حضور هدایا ملک مصری در کنار او بود که این دو بانوی محجبه سکوی سومی المپیک را فتح کردند تا حضور این دو سوژه اصلی عکاسان باشد.

کیمیا علیزاده بامداد روز جمعه با پیروزی بر نماینده سوئد در دیدار رده بندی رقابتهای تکواندو سی و یکمین دوره بازیهای المپیک موفق شد به عنوان اولین بانوی مدال آور در تاریخ ورزش کشور در المپیک نام خود را ثبت کند.

کیمیا علیزاده ۱۸ساله همچنین با شکست رکورد ناصر گیوه چی ۱۹ساله نام خود را به عنوان کم سن ترین مدال آور ایران درالمپیک ثبت کرد.

کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.ایران در این دوره از بازی ها تا به حال صاحب پنج مدال شده است. کیانوش رستمی و سهراب مرادی در اوزان ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری صاحب مدال طلا شده اند و سعید عبدولی و قاسم رضایی در دسته های ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال برنز رسیده اند. علیزاده هم در ۵۷ -تکواندو آخرین برنز ایران را به دست آورده است.

نتیجه کیمیا علیزاده در المپیک- مدال برنز کیمیا- تاریخ سازی کیمیا- رکورد کیمیا علیزاده. کیمیا علیزاده با پرچم ایران-- 14 ستاره- 14setare.com- المپیک برزیلX المپیک ریو- المپیک ریو 2016X تکواندو- تیم ملی تکواندو ایران- سهمیه تکواندو ایران در المپیک 2016 ریو- عکس های کیمیا علیزاده در المپیک 2016X قرعه کیمیا علیزاده در المپیک- کیمیا علیزاده

عکس های کیمیا علیزاده دختر تاریخ ساز ایرانی رشته تکواندو

——————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “کیمیا علیزاده صاحب مدال ارزشمند برنز شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط