پربازدید های اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

کیانوش رستمی قهرمان المپیک شد

X المپیک برزیلX المپیک ریو 2016X ایرانX دسته 85 کیلوگرمX کیانوش رستمیX وزنه برداریX 14 ستارهX 14setare.comX عکسهای قهرمانی المپیک کیانوش رستمی

کیانوش رستمی با شکست رکورد المپیک، اولین طلای المپیک ریو را در رشته وزنه برداری برای ایران صید کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، کیانوش رستمی با مهار وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی رکورد المپیک در دو ضرب را از آندری ریباکو اسطوره بلاروس گرفت و رکورد مجموع را هم ۲ کیلوگرم بهبود بخشید.

با شکست رکورد المپیک

کیانوش رستمی اولین طلای المپیک را صید کرد

کیانوش رستمی با مهار وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی رکورد المپیک در دو ضرب را از آندری ریباکو بلاروس گرفت و رکورد مجموع را هم ۲ کیلوگرم بهبود بخشید.

کیانوش رستمی وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم که امید اول مدال طلای کاروان ایران در المپیک ریو محسوب می شود، از ساعت ۲:۳۰ بامداد به روی تخته رفت تا رکوردهای فوق العاده اش را هم در این رویداد بزرگ تکرار کند که اگر این اتفاق رخ دهد او صاحب مدال طلای المپیک می شود چرا که او رکورد دار این دسته است.

کیانوش رستمی در حضور تماشاگران ایرانی به روی تخته رفت و در اولین تلاش وزنه ۱۷۴ کیلوگرمی را به راحتی بالای سر برد تا تشویق سالن به اوج خود برسد. بعد از اینکه تلاش تمام وزنه برداران تمام شد کیانوش برای دومین بار به روی تخته رفت و وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی را مهار کرد تا در صدر قرار بگیرد.

او با مهار این وزنه هم نفر اول حرکت یک ضرب دسته ۸۵ کیلوگرم محسوب میشد اما برای شکست رکورد خواست تلاشی کند که موفق نشد وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را بالای سر ببرد. البته به نظر می رسید او توانایی مهار آنرا داشت اما ترجیح داد فشار بیش از حد به خودش وارد نکند تا برای دو ضرب آماده باشد.

اولین انتخاب کیانوش برای دو ضرب با رکورد المپیک برابری می کرد. برای آخرین بار وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را پیروس دیماس یونانی در سیدنی زده بود و این رکورد اولین وزنه دو ضرب بود. کیانوش در اولین تلاش با نظر داوران مجبور شد بدون اینکه وزنه را بالا سر ببرد از روی سینه به زمین بیاندازد.

او در دومین تلاش با سختی نه چندان زیادی ۲۱۵ را مهار کرد اما حریف چینی و قزاق ۲۱۷ را مهار کردند، در رقابتی باورنکردنی. رکورد المپیک برای دو ضرب زن ها مهم نبود و تنها رقابت بین این ۳ اوج گرفته بود.

کیانوش در بین هیجان، استرس و دعای حاضرین دلاوری کرد و وزنه ۲۱۷ را بالای سر برد تا اولین طلا در نیمه شب شنبه برای ایران به دست بیاید.

این نمایش فوق العاده کیانوش اولین مدال ایران در ریو، اولین طلای ایران در ریو، شکست رکورد دو ضرب پیروس دیماس یونانی در المپیک سیدنی با ۲۱۵ کیلوگرم و شکست رکورد مجموع آندری ریباکو بلاروس به اندازه ۲ کیلوگرم را هم به همراه داشت.

به این ترتیب کیانوش رستمی ضمن شکستن رکورد المپیک توانست مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶ را به دست آورد. او در المپیک لندن نیز مدال برنز را به دست آورده بود.

 

 

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “کیانوش رستمی قهرمان المپیک شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط