پربازدید های کشتی و وزنه برداری

کمیل قاسمی سنگین وزن ایران نقره ای شد

کمیل قاسمی در ریو2016- نایب قهرمانی کمیل قاسمی اهل جویبار در المپیک ریو - کمیل قاسمی- کمیل قاسمی برنده مدال برنز المپیک لندن 2012- کمیل قاسمی برنده مدال تقره المپیک ریو 2016- کشتی آزاد- ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک 2016- تیم ملی کشتی آزاد ایران- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- وزن 120 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک- 14setare.com- ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازیهای المپیک 2016 ریو- عکسهای کمیل قاسمی در المپیک ریو- 14 ستاره

کمیل قاسمی با شکست ۳ بر یک مقابل طاها آکگول در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم اولین مدال نقره کشتی آزاد را در دومین شب آزادکاران به دست آورد.

به گزارش “ورزش سه“، کمیل قاسمی در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم المپیک به روی تشک رفت تا برای مدال طلا تنها طاها آکگول ترکیه ای را رو در رو داشته باشد. دارنده ۲ مدال طلای جهان از ترکیه مطرح ترین چهره سنگین وزن است اما نمایش خیره کننده کمیل در دیدار نیمه نهایی مقابل دلاگنف حالا از او یک ستاره ساخته است، ستاره ای که در ۳۳ ثانیه حریف آمریکایی را با امتیاز عالی شکست داد.

حالا مبارزه با طاها آکگول تکلیف قهرمان را مشخص میکند. ۲ اخطار پی در پی برای کمیل قاسمی ۲ امتیاز را برای آکگول به همراه داشت و خارج شدن پای کمیل از تشک نتیجه مبارزه را ۳ بر صفر کرد.

تک امتیاز کمیل در ثانیه های پایانی امتیازات را برای ۳ بر یک کرد اما مبارزه با همین نتیجه به پایان رسید تا اولین مدال نقره کاروان ایران به دست او کسب شود.

در نهایت رده بندی نهایی وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ریو۲۰۱۶ به شکل زیر درآمد :

۱- طاها آکگول ترکیه – مدال طلا

۲- کمیل قاسمی ایران – مدال نقره

۳- نماینده بلاروس – مدال برنز مشترک

۴- نماینده گرجستان – مدال برنز مشترک

نقره و چشم کبود پایان راه کمیل قاسمی + عکس

وزن پر تنش ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد با نقره المپیک توسط کمیل قاسمی به راه پر پیچ و خم خود پایان داد.

کشتی ایران مدت ها تحت تاثیر انتخاب کشتی گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم خود برای المپیک ریو بود جایی که پس از مسابقه انتخابی بین کمیل قاسمی و پرویز هادی، تنش ها به اوج خود رسید. رفت و آمدها در فدراسیون، اعتراضات رسانه ای و حرف و حدیث ها حاصل انتخاب کمیل قاسمی بود اما او بدون کوچکترین عکس العمل منفی و ایجاد حاشیه ای به المپیک آمد.

پیروزی مقابل کشتی گیرانی از مصر، کانادا و گرجستان مسیر او تا نیمه نهایی بود و باراندازهای پی در پی ۳۳ ثانیه ای برد تاریخی را برای کشتی آزاد در مبارزه کمیل مقابل دلاگنف آمریکایی رقم زد. بردهای کمیل در فینال مقابل آلکگل ترکیه ای متوقف شد تا مدال نقره او ایران را در جدول توزیع مدال ها دو پله بالاتر ببرد.

آخرین تصویر از کمیل قاسمی مدال نقره او و جراحات روی صورتش را نشان می دهد که این نشان و کبودی ها حاصل تصمیمات فدراسیون و تلاش های او تا مسیر المپیک ریو بوده است و این عکس پرده پایانی تمام آن تنش ها خواهد بود.

تصاویر کمیل قاسمی در مسیر کسب مدال نقره المپیک ریودوژانیرو ۲۰۱۶

عکس های کمیل قاسمی در سکوی دوم المپیک و کسب مدال نقره ریو۲۰۱۶

منبع : ورزش سه

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “کمیل قاسمی سنگین وزن ایران نقره ای شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.