پربازدید های کشتی و وزنه برداری

قاسم رضایی برنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶

Wrestling - Olympics: Day 11- - المپیک برزیل- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- قاسم رضایی- ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک 2016- ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازیهای المپیک 2016 ریو- تیم ملی کشتی ایران-تیم ملی کشتی فرنگی ایران- کشتی فرنگی- 14setare.com- وزن 98 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیکX 14 ستاره- مدال برنز قاسم رضایی در ریو2016

قاسم رضایی فرنگی کار ۹۸ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف سوئدی در دیدار رده بندی سکوی سومی و مدال برنز را برای ایران کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، قاسم رضایی کشتی گیر وزن ۹۸ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد ایران را به چهارمین مدال المپیک ریو۲۰۱۶ برساند.

دیدار رده بندی کشتی فرنگی وزن ۹۸ کیلوگرم المپیک ریو میزبان قاسم رضایی بود که برای کسب مدال برنز با فرنگی کار سوئدی پیکار کند. در همان زمان اول رضایی به آسانی خاک شد و در همان ابتدا ۲ امتیاز را به حریف داد. پس از آن داور او را در خاک نشاند تا بارانداز حریف سوئدی زمان اول را ۴ بر صفر به سود او کند.

رضایی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۴ از سد استفان شوئن از سوئد گذشت و مدال برنز را بر گردن آویخت.

قاسم رضایی پیش از این پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل لوئیس پرز مورا از ونزوئلا به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد، اما در دور سوم نیز با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب دانیل کابررا از کوبا شد و از حضور در نیمه‌ نهایی بازماند.

با توجه به حضور کشتی‌گیر کوبایی در فینال رضایی به شانس مجدد رفت که در نخستین دیدارش در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر مقابل دی ژیائو، نایب قهرمان بازی‌ های آسیایی از چین به پیروزی رسید و گام به دیدار رده ‌بندی گذاشت و با برتری به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۸ کیلوی کشتی فرنگی ریو ۲۰۱۶، فرنگی کار ارمنستان با برتری در مسابقه فینال برابر حریف کوبایی به مدال طلا رسید.

تیم ملی کشتی فرنگی که در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن با ۳ مدال طلای، حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی قهرمان شده بود با ۲ مدال برنز سعید عبدولی و قاسم رضایی به کارش پایان داد.

قاسم رضایی با کسب مدال برنز المپیک ریو به تنها فرنگی‌ کار ایرانی تبدیل شد که دو مدال المپیکی دارد.

منبع : ورزش سه

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قاسم رضایی برنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.