پربازدید های اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

سهراب مرادی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد

عکس المپیک قهرمانی نتیجه سهراب مرادی در وزنه برداری-X 14 ستارهX 14setare.comX المپیک برزیلX المپیک ریوX المپیک ریو 2016X ایرانX جایگاه کاروان ایران در رده بندی المپیکX دسته 94 کیلوگرمX سهراب مرادیX عکسهای قهرمانی المپیک سهراب مرادیX علی هاشمیX مسابقات وزنه برداری المپیکX وزنه برداری

سهراب مرادی با مهار وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی در حرکت یک ضرب و ۲۲۱ کیلوگرم در دوضرب در وزن ۹۴ کیلوگرم قهرمان المپیک شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، سهراب مرادی با مهار وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی در حرکت یک ضرب و ۲۲۱ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۴۰۳ کیلوگرم در وزن ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری المپیم ریو قهرمان المپیک شد.

دومین طلا در ویترین ایران؛

دومین طلای ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ به دست آمد

مسابقات وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم المپیک ریو از ساعت ۲:۳۰ آغاز شد و ایران دو نماینده در این دسته داشت؛ علی هاشمی و سهراب مرادی روی تخته رفتند تا برای مدالی دیگر در وزنه برداری تلاش خود را به کار گیرند.

کار وزنه برداران ایرانی باتلاش علی هاشمی آغاز شد که او توانست وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی را مهار کند اما امید اصلی مدال ایران با اقتدار روی تخته آمد.

سهراب مرادی در درخواست اول خود وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی را درخواست داد اما در تلاش اول نتوانست آن را مهار کند تا نفس ها در سینه حبس شود. او در حرکت دوم خود به راحتی این وزنه را بالای سر برد تا با همین حرکت بالاتر از رقبای تایلندی و بلاروسی در صدر قرار بگیرد. سهراب با اینکه صدرنشین حرکت یک ضرب بود، وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را درخواست داد تا در سومین حرکت سالن را به وجد بیاورد.

سهراب مرادی با ۵ کیلوگرم اختلاف نسبت به نفر دوم به کار خود در حرکت تک ضرب خاتمه داد.

حرکات دوضرب ایرانی ها با حضور علی هاشمی همراه بود. او در اولین تلاش خود به راحتی وزنه ۲۱۰ کیلوگرم را بالای سر برد تا شروع خوبی داشته باشد. او در درخواست های دوم و سوم وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را امتحان کرد اما موفق به مهار آنها نشد تا با مجموع ۳۸۳ کیلوگرم به کار خود خاتمه دهد.

اما حضور سهراب مرادی فوق العاده بود. او در اولین حرکت ۲۲۱ کیلوگرم را مهار کرد تا مدال خود را در همان ابتدا مسجل کند. سالن تحت تاثیر او بود. سهراب مرادی بدون اینکه وزنه دوم را بزند طلای خود را مسجل کرد چرا که رقبای او نتوانستند حتی به رکورد تلاش اول او برسند. سهراب در دومین تلاش به رکورد ایلیا ایلین حمله کرد تا رکورد ۲۳۳ را مهار کند اما نتوانست. او در سومین حرکت یک بار دیگر در سومین تلاش ۳۳۱ را درخواست کرد و یک بار دیگر بدون اینکه تلاشی کند وزنه را انداخت تا دومین طلای ایران را به دست بیاورد. علی اشمی نیز در مجموع به مقام هفتم المپیک دست یافت.

منبع : ورزش سه

——————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سهراب مرادی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط