پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

رونالدو در آستانه ثبت رکوردی دیگر

کریستیانو رونالدو-X 14 ستاره X 14setare.com X کریستیانو رونالدو X پرتغال X رئال مادرید X فینال لیگ قهرمانان اروپا X رکوردهای رونالدو X بهترین گلزن فوتبال اروپا X آقای گل

کریستیانو رونالدو برای ثبت یک رکورد ویژه در لیگ قهرمانان، تنها به یک گل برابر اتلتیکو مادرید نیاز دارد.

به گزارش “۱۴ ستاره”، کریستیانو رونالدو روز شنبه در فینال لیگ قهرمانان بین رئال و اتلتیکو این فرصت را دارد تا با زدن حداقل یک گل، به تنها بازیکن تاریخ این رقابت ها بدل شود که در سه فینال موفق به گلزنی شده است. در شکل جدید جام باشگاه های اروپا که از سال ۹۳ برگزار میشود، هیچ بازیکنی موفق به گلزنی در سه فینال نشده است.

در حال حاضر رونالدو، رائول، مسی و اتوئو موفق به گلزنی در دو فینال شده اند. رونالدو اولین گلش را در فینال سال ۲۰۰۸ با پیراهن یونایتد به چلسی زد؛ دیداری که در آن یونایتد در پنالتی ها برنده و قهرمان شد. فینال سال ۲۰۰۹، رونالدو در شکست مقابل بارسلونا نتوانست گلزنی کند اما سال ۲۰۱۴ با پیراهن رئال موفق به زدن گل چهارم به اتلتیکو شد. بدین ترتیب رونالدو روز شنبه میتواند با زدن یک گل به اتلتی، صاحب رکوردی ویژه شود.

او با زدن ۹۳ گل در لیگ قهرمانان، بهترین گلزن این رقابت هاست و پس از او، مسی ۸۳ گله قرار دارد. در فصل جاری نیز او با زدن ۱۶ گل، آقای گلیش حتمی است و این مهم را برای پنجمین بار به دست می آورد و از این حیث با مسی برابری خواهد کرد. از حیث تعداد حضور در فینال لیگ قهرمانان، او با ۴ بار حضور، پس از مالدینی(۶ بار حضور) و فن درسار و سیدورف(۵ بار حضور) قرار دارد.

منبع : ورزش سه

———————————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رونالدو در آستانه ثبت رکوردی دیگر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط