پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

سه مدال رنگارنگ دیگر برای کاروان پارالمپیک ایران

%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%ae%d8%a7%d9%84%d9%88%d9%86%d8%af%db%8c-%d9%88-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%ad%db%8c%d8%af%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%84-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d9%88 - 14 ستاره- ۱۴setare.com- پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو- پیمان نصیری برنده مدال برنز دوومیدانی ریو۲۰۱۶- جایگاه ایران در رده بندی مدالی پارالمپبک- جدول توزیع مدالی پارالمپیک۲۰۱۶- دوومیدانی- - آخرین وضعیت ایران در پارالمپیک - کاروان ایران در پارالمپیک ریو - وضعیت مدالی ایران در پارالمپیک برزیل- آخرین مدال آوران ایران در ریو ۲۰۱۶ - آخرین رتبه ایران در پارالمپیک - آخرین رده ایران- آخرین اوضاع ایران در پارالمپیک ریو۲۰۱۶ - رتبه ایران در پایان روز پنجم پارالمیک ۲۰۱۶- عبدالله حیدری برنده مدال نقره پرتاب نیزه ریو۲۰۱۶- کاروان ایران در پارالمپیک کاروان منا- محمد خالوندی برنده مدال طلای پرتاب نیزه ریو۲۰۱۶- محمد خالوندی برنده مدال طلای پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶

در ادامه بازیهای پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، کاروان پارالمپیک ایران موفق به کسب سه مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در مواد مختلف دوومیدانی شد. محمد خالوندی و عبدالله حیدری در پرتاب نیزه به ترتیب توانستند مدال طلا و نقره پارالمپیک ریودوژانیرو را به دست آورند و پیمان نصیری دونده ۱۵۰۰ متر ایران نیز موفق به کسب مدال برنز ریو۲۰۱۶ شدند.

به گزارش “چهارده ستاره“، در ادامه بازیهای پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، کاروان ایران در پارالمپیک موفق به کسب سه مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در مواد مختلف دوومیدانی شد. محمد خالوندی و عبدالله حیدری در پرتاب نیزه به ترتیب توانستند مدال طلا و نقره پارالمپیک ریودوژانیرو را به دست آورند و پیمان نصیری دونده ۱۵۰۰ متر ایران نیز موفق به کسب مدال برنز ریو۲۰۱۶ شدند.

محمد خالوندی سه بار رکورد جهان را شکست و سومین طلایی کاروان منا شد/ حیدری نقره گرفت

دو پرتابگر نیزه کشورمان در کلاس F57 بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به کسب مدال های طلا و نقره شدند.

به گزارش “چهارده ستاره“، مسابقات پرتاب نیزه کلاس F57 بعد از ظهر دوشنبه به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیرو برگزار شد و محمد خالوندی و عبدالله حیدری به نمایندگی از ایران با ۱۲ورزشکار دیگر به رقابت پرداختند.

محمد خالوندی در تلاش اول خود نیزه را ۴۵/۲۶ متر و در تلاش دوم ۴۵/۶۳ متر پرتاب کرد تا رکورد جهان را به نام خود ثبت کند. وی در تلاش های سوم و چهارم به ترتیب نیزه را ۴۳/۸۹ متر و ۴۴/۲۴ متر پرتاب کرد و در پرتاب پنجم با ثبت رکورد ۴۵/۸۵ متر توانست برای بار دوم رکورد جهان را جابه‌جا کند.
این پایان کار خالوندی نبود، چرا که او در تلاش ششم خود یکبار دیگر رکورد جهان را شکست و نیزه را ۴۶/۱۲ متر پرتاب کرد.

بدین ترتیب خالوندی توانست بالاتر از سایر ورزشکاران این رقابت به مقام قهرمانی برسد و سومین طلای کاروان پارالمپیک کشورمان در بازی های ۲۰۱۶ ریو را به نام خود ثبت کند.

دیگر ورزشکار ایرانی در این رقابت محمد حیدری بود که او نیز عملکرد موفقیت‌آمیزی داشت و توانست به مدال نقره دست پیدا کند.

حیدری در پرتاب های اول، دوم و سوم به ترتیب رکوردهای ۴۲/۰۳ متر، ۴۳/۷۷ متر و ۴۰/۸۲ متر را به ثبت رساند. وی در پرتاب های چهارم و پنجم مرتکب خطا شد و در تلاش ششم نیز نیزه را ۴۱/۹۱ متر پرتاب کرد و با ثبت بهترین رکوردش که همان ۴۳/۷۷ متر بود، ضمن ارتقای رکورد شخصی‌اش، صاحب مدال نقره شد و هشتمین مدال‌آور کاروان منا در پارالمپیک ریو لقب گرفت.

Image result for ‫خالوندی و حیدری‬‎

اولین مدال برنز کاروان ایران در پارالمپیک ریو۲۰۱۶ کسب شد.

دونده ۱۵۰۰ ایران موفق شد به مدال برنز پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک در ریو دست پیدا کند.

به گزارش “چهارده ستاره“، در فینال ماده ۱۵۰۰ متر T20 پیمان نصیری با ثبت زمان ۳ دقیقه ۵۶ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه به مدال برنز رسید.

دونده ایران در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن با ثبت زمان ۳:۵۸/۴۹ به مدال طلای رقابت‌ها رسیده بود.

در این ماده دونده آمریکایی مایکل برانیگان با زمان ۳:۵۱/۷۳ به مدال طلا رسید و دونده لهستانی دانیل پک با ۳:۵۶/۱۷ نقره گرفت.

Image result for ‫پیمان نصیری‬‎

مدال‌های ایران تا روز ششم پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ :

مدال آوران طلایی ایران در پارالمپیک : ساره جوانمردی (تیراندازی بانوان)، مجید فرزین (وزنه‌برداری) و محمد خالوندی (پرتاب نیزه)

مدال آوران نقره ای در پارالمپیک : سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)

مدال آوران برنز ایران در پارالمپیک : پیمان نصیری (ماده ۱۵۰۰ متر دومیدانی)

پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

کاروان ورزشی کشورمان با عنوان کاروان منا متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازیها حضور دارد.

کاروان پارالمپیک ایران تا این لحظه با سه مدال طلا، ۵ مدال نقره و یک برنز در رتبه ۱۸ جدول توزیع مدالی پارالمپیک ریو۲۰۱۶ قرار دارد.

منبع : تسنیم

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سه مدال رنگارنگ دیگر برای کاروان پارالمپیک ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط