پربازدید های پزشکی و تندرستیطب پیشگیریگوناگون

چه قسمتهایی از مرغ را نباید بخوریم ؟

مرغ۱- مصرف مرغ- مرغ خام-X مرغ X گوشت مرغ X معایب و مضرات مصرف مرغ X مواد مفید مرغ X 14setare.com X مزایای مصرف مرغ X 14 ستاره X چه قسمتهای مرغ را نخوریم ؟

در طیور از هورمون استفاده نمیشود، ولی مصرف غیرمجاز و بدون نسخه انواعی از آنتی ‌بیوتیک‌ها و داروهای شیمیایی برای مهار بیماریهای عفونی و کنترل بیماریهای انگلی و ویروسی، سبب عوارض مختلفی همچون سرطان‌ زایی، جهش‌ زایی، مسمومیت و ایجاد آلرژی میشود

به گزارش “۱۴ ستاره“، مصرف سنگدان برای مبتلایان به بیماریهای التهابی خطر دارد؟ مضرات بال و گردن مرغ در چیست؟ اینکه می‌گویند پای مرغ باعث غضروف ‌سازی میشود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذیه و متخصصان صنایع غذایی خوردن فرآورده‌ های جانبی طیور را زیاد به مردم توصیه نمیکنند؟

جگر مرغ هورمون ندارد، زیرا …

جگر مرغ همان عضوی است که علاوه بر ذخیره مواد مغذی، به دلیل آنزیم‌ های متنوعی که در سلول ‌های خود دارد، محل تجمع و خنثی ‌سازی سموم، برخی هورمون ‌ها، واکسن‌ های تلقیحی و انواع آنتی ‌بیوتیک‌های تزریقی و خوراکی است، اما واقعیت این است با وجود آنکه در کشور ما مصرف داروهای هورمونی در طیور ممنوعیت خاصی نداشته و نظارت چندانی هم بر آن نمیشود، به دلیل هزینه زیاد، تهیه آن برای مرغدار صرفه اقتصادی نداشته و به همین دلیل است که متخصصان صنایع غذایی جگر را بدون هورمون میدانند.

اما نکته انحرافی آنکه گرچه در طیور از هورمون استفاده نمیشود، ولی مصرف غیرمجاز و بدون نسخه انواعی از آنتی‌ بیوتیک‌ها و داروهای شیمیایی برای مهار بیماریهای عفونی و کنترل بیماریهای انگلی و ویروسی، سبب عوارض مختلفی همچون سرطان‌ زایی، جهش‌ زایی، مسمومیت و ایجاد آلرژی میشود که مهمترین عارضه آن مقاومت دارویی به انواعی از آنتی ‌بیوتیک‌هاست که موجب کم یا بی ‌اثر‌شدن آن در بدن مصرف‌ کننده میشود.‌ البته کارشناسان معتقدند اگر استعمال این داروها یک هفته قبل از کشتار باشد، جای نگرانی نیست؛ چرا‌که کبد حیوان فرصت پاکسازی و دفع مواد مضر تجمع یافته را خواهد داشت، اما اگر تلقیح ۴۸‌و ۲۴‌ساعت قبل از کشتار باشد، دارو در جگر مرغ رسوب و برای سلامت مضر است.

پوست مرغ را هرگز نخورید …

برخی خانواده ‌ها پوست مرغ را از قسمتهای دیگر آن مضرتر میدانند و بر این باورند که چربی زیر پوست حاوی هورمون است.

در واقع مردم از وجود هورمون بیشتر از داروهای آنتی ‌بیوتیکی می ‌ترسند و عامل اصلی رویش موهای زائد در بدن خانم ‌ها را پوست مرغ میدانند، اما این موضوع زمانی صحت دارد که به مرغ هورمون تزریق شود. ترکیبات هورمونی به دلیل آنکه شبیه هورمون‌ های جنسی هستند، در مرد و زن به یک میزان موجب بروز مشکل میشود.

در خانم‌ ها باعث پرمویی، رویش موهای زائد، جوش و کیست تخمدان و در آقایان باعث آکنه ‌های شدید پوستی و نارسایی در هورمون‌ های جنسی میشود.

در کودکان هم بر روند رشد تاثیر نامطلوب گذاشته و موجب افزایش ‌وزن میشود. اما موضوع مهمتر آنکه از نظر علمی ثابت شده است داروهای آنتی ‌بیوتیکی، فلزات سنگین، سموم و آفت‌کش ‌هایی که به همراه دانه‌ های جو و ذرت وارد جیره غذایی مرغ میشود، در بافت‌ های نرم و پرچرب همچون پوست و جگر رسوب و مصرف آن باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و حتی ریسک ابتلا به تومورهای سرطانی را افزایش میدهد. بنابراین از مصرف قسمت ‌هایی از مرغ که پوست بیشتری دارد، بپرهیزید؛ چرا‌که علاوه بر چربی بالا، باعث افزایش کلسترول بد خون هم میشود.

بال و گردن مرغ هم پرچرب است …

آیا میدانید علت خوشمزگی بال‌ های سوخاری شده ‌ای که این روزها در برخی اغذیه ‌فروشی‌ ها در مقابل دید مشتری تهیه و عرضه میشود، چیست؟ چربی زیاد آن است که یک لذت آنی و حسرت دائم به دل ما می‌ گذارد.

این غذا کالری فراوانی دارد و اگر به عنوان پیش ‌غذا مصرف شود، کالری دریافتی یک وعده غذا را دوچندان میکند. اما موضوع مورد بحث اینکه به گفته کارشناسان اگرچه بال و گردن محل تزریق واکسن به طیور است، ولی به دلیل سرعت جذب، ماندگاری مواد تزریقی در این اعضا کم بوده و مصرف آن از این بابت مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما گردن مرغ به دلیل آنکه محل عبور نسوج عصبی و بسیاری از غدد لنفاوی است و از طرفی شستشوی مجرای داخلی آن غیرممکن است مصرف آن توصیه نمیشود.

پای مرغ کلسیم دارد …

می‌ گویند مصرف پای مرغ غضروف ‌های آسیب ‌دیده را ترمیم میکند و دارویی برای نرمی استخوان است.

اگر چه پای مرغ حاوی بخش‌ های غضروفی است و سوپ آن حالت ژلاتینی دارد ولی به عقیده برخی کارشناسان به دلیل آنکه ارزش پروتئینی چندانی ندارد، نمیتواند عاملی برای ساخت غضروف ‌ها به شمار آید و در ضمن برای هیچ گروه سنی به عنوان یک انتخاب خوب توصیه نشده است؛ چرا‌که چربی اشباع فراوانی داشته و برای افراد با اضافه ‌وزن و مبتلایان به دیابت مضر است.

البته متخصصان تغذیه سوپ پای مرغ را بهترین منبع کلسیم، فسفر، ویتامین A و D عنوان کرده ‌اند و برای کودکان مبتلا به نرمی استخوان مفید میدانند. آنان عقیده دارند اگر عصاره پای مرغ با کمی پیاز پخته شود کلسیم آن جذب ‌‌پذیرتر خواهد شد.

دل و جگر و سنگدان ارزش غذایی دارد، اما …

احشایی چون دل، جگر و سنگدان مرغ پروتئین باکیفیتی دارند و به دلیل آنکه منبع غنی آهن، روی، سلنیوم، ویتامین A و B۱۲ هستند، به روند خون‌ سازی کمک میکنند و برای رشد قدی و بدنی کودک و نوجوان مفیدند.

میزان آهن سنگدان و دل مرغ تقریبأ با گوشت آن برابری میکند، ولی بسیار پرچرب بوده و به و‌یژه سنگدان کلسترول زیادی دارد. چربی آن از نوع اشباع و میزان اسیدهای چرب امگا ۶ آن بیش از امگا ۳ است. در نتیجه مصرف بیش از یک یا دو بار آن در ماه میتواند باعث بروز التهابات بافتی در افراد مستعد شود. به گفته متخصصان میزان کادمیوم، سرب و کروم سنگدان بیشتر از دل بوده و به هیچ عنوان نمیتوان آنرا جایگزین گوشت کرد. این را هم بدانید احشای طیور برای مبتلایان به بیماریهای قلبی عروقی، چربی خون بالا و نقرس محدودیت مصرف دارد.

منبع : روزنامه شهرآرا

————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “چه قسمتهایی از مرغ را نباید بخوریم ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط