چرا کودکان روی پنجه پا راه میروند ؟

فلج اطفال-X فلج مغزی X فلج اطفال X فلج پای کودکان X فلج عصبی X ارتوپدی X فیزیوتراپی X اصلاح نحوه راه رفتن کودکان X تاثیر ورزش روی راه رفتن کودکان X 14setare.com X 14 ستاره X درمان فلجی پای کودکان X اصلاح حرکت پا-اصلاحی کوتاهی پاها

متخصص ارتوپدی دلایل راه رفتن با پنجه پا و از طریق انگشتان در کودکان را تشریح کرد و گفت:‌ در مواردی محدودی کودکان با این شرایط برای درمان نیاز به عمل جراحی دارند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، شیرین زمانی در ارتباط با راه رفتن با نوک انگشتان پا در کودکان اظهار داشت :‌

کودکانی که تازه شروع به راه رفتن کرده و میانگین سنی ۹ تا یک سال و ۸ ماه را دارند، راه رفتن از طریق نوک پا یا انگشتان پا عمدتاً مسئله خاصی نیست و نیاز به درمان ندارد.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر موارد کودکانی که با انگشتان پا راه میروند به صورت خود به خودی این مشکل در آنها رفع میشود،‌ افزود :

در صورت استمرار این روش راه رفتن در کودک پزشک پس از معاینه ورزش‌ های خاص توصیه کرده و با توصیه‌ هایی به پدر و مادر اصلاح عادت راه رفتن را در کودک ایجاد میکند.

متخصص ارتوپدی با تأکید بر اینکه بهتر است کودکانی که پس از یکسال راه رفتن هنوز مشکل نوک پا راه رفتن را دارند حتماً‌ به ارتوپدی اطفال ارجاع داده شوند، گفت :‌

برخی از مشکلات عصبی و مغزی همچون فلج مغزی خفیف میتواند از نشانه‌ های آن راه رفتن با نوک پا باشد لذا مراجعه به ارتوپدی اطفال در این شرایط ضرورت دارد.

زمانی تصریح کرد: اکثر کودکان به دلایل ارثی با این مشکل مواجه بوده و اکثراً به صورت خود به خودی راه رفتن در آنها اصلاح شده و در غیر اینصورت از طریق فیزیوتراپی و کاردرمانی با توصیه پزشک برای درمان اقدام میشود البته در موارد خیلی نادر نیز این مسئله نیاز به جراحی دارد.

منبع : فارس

————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “چرا کودکان روی پنجه پا راه میروند ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط