پربازدید های طب پیشگیری

چرا خوردن سیب زمینی سرخ کرده بد است ؟

سیب زمینی سرخ کرده -سیب زمینی سرخ کرده از نظر پزشکی و بهداشتی - 14 ستاره - 14setare.com - سیب زمینی -فواید سیب زمینی -مضرات سیب زمینی سرخ شده

پیر و جوان، کودک و بزرگسال، زن و مرد در سراسر جهان عاشق سیب زمینی هستند و تقریبأ روزی نیست که این سلطان نشاسته و کربوهیدرات را مصرف نکنند. خرید از مراکز فست‌ فود به ویژه سیب ‌زمینی‌ سرخ کرده، نه شب و روز می‌ شناسد نه کوچک و بزرگ. صف ‌های طولانی برای خرید سیب ‌زمینی سرخ شده تقریباً در همه مراکز فروش این محصول مشاهده میشود و جالب آنکه اغلب از مضرات آن آگاه هستند اما باز هم دست از خرید آن برنمیدارند.

چرا خوردن سیب زمینی سرخ کرده خطرناک است ؟

پیر و جوان، کودک و بزرگسال، زن و مرد در سراسر جهان عاشق سیب زمینی هستند و تقریبأ روزی نیست که این سلطان نشاسته و کربوهیدرات را مصرف نکنند. خرید از مراکز فست‌ فود به ویژه سیب‌ زمینی‌ سرخ کرده، نه شب و روز می‌ شناسد نه کوچک و بزرگ. صف ‌های طولانی برای خرید سیب ‌زمینی سرخ شده تقریباً در همه مراکز فروش این محصول مشاهده میشود و جالب آنکه اغلب از مضرات آن آگاه هستند اما بازهم دست از خرید آن برنمیدارند.

به گزارش “۱۴ ستاره” به نقل از سایت fitnea، بسیاری از کارشناسان تغذیه بر مضرات بسیار سیب زمینی سرخ کرده اتفاق نظر دارند.

در ادامه مطلب کارشناسان با ذکر دلایلی کودکان، جوان و پیر را از خوردن سیب زمینی سرخ کرده باز می دارند :

سیب زمینی سرخ کرده حاوی چربی های مضر است.

سیب زمینی سرخ کرده سرشار از چربی های اشباع شده و مضر است که عامل ایجاد سرطان و سمی برای بیماران دیابتی و قلبی است. چربی ها اشباع مضر هستند، زیرا نه تنها باعث گرفتگی عروق می شوند بلکه باعث افزایش چربی های بد خونLDL و کاهش چربی های خوب (HDL) در بدن می شوند و به همین دلیل خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را افزایش می دهند. این نوع چربی ها بایستی به مقدار خیلی کم مصرف شوند.

سیب زمینی سرخ کرده از کربوهیدرات مضر درست شده است.

تا جایی که ممکن است از خوردن سیب زمینی سرخ کرده پرهیز کنید زیرا با سرخ کردن سیب زمینی و مصرف آن کربوهیدراتهای مضر موجود سریعأ جذب بدن میشود که سبب افزایش قند خون میشود. با افزایش قند خون ترشح انسولین در بدن بیشتر میشود و بالابودن سطح انسولین نتیجهای از پرخوری غذاهای کربوهیدراتی است که باعث میشود کربوهیدرات ها به شکل چربی در بدن ذخیره شوند.

همچنین کارشناسان احتمال سرطان‌ زا بودن سیب‌ زمینی سرخ کرده را مطرح میکنند و آنرا به وجود ماده ‌ای به نام آکریلامید نسبت می ‌دهند. آکریلامید ماده‌ اسیدی سرطان‌ زایی است که هنگام سرخ ‌کردن یا برشته کردن مواد کربوهیدراتی در درجه حرارت بالا در محصولاتی نظیر سیب زمینی و برنج ایجاد میشود که مقدار آن در سیب‌ زمینی سرخ کرده بیشتر است.

این ماده سمی به محض ورود به بدن تجزیه شده و ماده ‌ای به نام گلاسیرآمید را تولید میکند که میتواند با اثر روی DNA و ایجاد جهش در ژن‌ ها موجب بروز سرطان، انواع عفونت ‌ها و آسیب‌ به سیستم ایمنی و عصبی شود.

منبع : سلامانه

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “چرا خوردن سیب زمینی سرخ کرده بد است ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.