پربازدید های سینما، تلویزیونگوناگون های خبری

پیشنهاد استفاده از عروسک جناب خان در سینما

جناب خان با عینک ریبند - رامید جوان و جناب خان - فریدون جیرانی و جناب خان - برنامه خندوانه- تصاویر خندوانه- خندوانه- 14 ستاره- دلایل جذابیت خندوانه- تصاویر جناب خان- جناب خان- صداپیشه عروسک جناب خان- عکس جناب خان- گوینده عروسک جناب خان- محمد بحرانی صداپیشه جناب خان- عروسک گردان جناب خان- 14setare.com

فریدون جیرانی در یادداشتی با عنوان «از جمع عروسک‌ ها تا عروسک تنها»، درباره جناب خان و عروسک جناب خان مطلبی را نوشته و استفاده از این عروسک را در سینما پیشنهاد کرده است.

به گزارش “چهارده ستاره“، فریدون جیرانی کارگردان سینما و تلویزیون در یادداشتی با عنوان «از جمع عروسک‌ها تا عروسک تنها» به تاریخچه حضور عروسکها در تلویزیون اشاره می کند و در قسمتی از آن درباره عروسک جناب خان می نویسد :

«هیچکس فکر نمیکرد عروسکی که از برنامه‌ی ناموفق “کوچه مروارید” به “خندوانه” می‌ آید، بتواند نبض برنامه را در اختیار گیرد و بر محبوبیت برنامه بیفزاید و بشود آیتم جذاب برنامه. تردیدی نیست که در آن تاریخ برنامه‌ی خندوانه داشت به یک برنامه‌ی مهم و تاثیرگذار تبدیل میشد که حضور در یک برنامه‌ی مهم و تاثیرگذار می‌ توانست به موفقیت شرکت‌ کننده اضافه کند، اما حضوری موثر نه هر حضوری. عروسکی که از کوچه مروارید به نام “جناب خان” به خندوانه آمد، در همان برنامه نخست توانست برای خود هویتی دست و پا کند. این هویت با استفاده‌ درست از لهجه‌ی جنوبی، سادگی و لاف جنوبی‌ ها توأماً، آواز جنوبی با خنده‌ های بسیار بامزه به دست آمد. شوخی‌ های مناسب با اسم “رامبد” که مجری برنامه بود و اسم برنامه، هویت عروسک را با شروعی خوب تکمیل کرد. شروعی که حکایت از هوش و درایت صداپیشه‌ ی عروسک داشت که می‌ دانست آغاز دهه‌ی ۹۰ است و برنامه ‌ای است کاملا متفاوت از همه‌ی برنامه ‌ها و باید به ‌روزتر از بقیه عروسک‌ های پیشین عمل کند. ورود عروسک جناب‌ خان به برنامه‌ی خندوانه شکل افتتاحیه‌ی یک فیلم جذاب را داشت که در همان دقایق اول قهرمانش را خوب معرفی میکرد.»

به اعتقاد نگارنده این یادداشت آنچه عروسک جناب خان را متفاوت میکرد، شکل و فرم برنامه ‌ای بود که اصلا به اتکای حضور عروسک طراحی نشده بود.

فریدون جیرانی در ادامه این جمله نوشته است :

«”مدرسه موش‌ ها” و “کلاه قرمزی” اصلا برنامه‌ هایی متکی به عروسک یا عروسک‌ ها بودند. به همین دلیل عروسک خندوانه در عین اینکه می‌ خواست با شوخی و خنده و آواز شباهت‌ هایی با عروسک‌ های ماقبل خودش داشته باشد، اما دیگر عروسکی نبود که به خاطر عبور از ممیزی وارد فانتزی شود، بلکه عروسکی بود جدی، باهویت و به‌ روز، که وظیفه ‌اش عبور از خطوط قرمز ممیزی‌ های تلویزیون نبود که برنامه‌ ی خندوانه اصلا از این خطوط قرمز عبور کرده بود.

“محمد بحرانی” صداپیشه عروسک “جناب خان” متولد ۱۳۶۰ است و لیسانس بازیگری دارد و فوق لیسانس کارگردانی. در چند فیلم بازی کرد. که البته نقش‌ هایش مهم نبوده است. اما صدایش در کلاه قرمزی به جای ببعی و آقوی همسایه در ذهن‌ ها مانده است. عروسک جناب خان با مجموعه‌ “کوچه مروارید” به تهیه‌ کنندگی و کارگردانی “سعید سالارزهی” معرفی شده است. مجموعه‌ ای نوشته‌ی محمد نادری که برای نمایش خانگی با شرکت رامبد جوان و علیرضا خمسه در سال ۹۳ برای شبکه نمایش خانگی ساخته شده است. این مجموعه که برای مخاطبان کودک و نوجوان تولید شده عروسک‌ های مختلف داشته که یکی از عروسک‌ های آن جناب‌ خان بوده است. محمد بحرانی چهره‌ی بسیار مستعدی است که بیشتر از جناب خان میتوان روی او سرمایه ‌گذاری کرد و این عروسک موفق را در کارهای بیشتری حتی سینما به کار گرفت.»

منبع : ایسنا

—————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پیشنهاد استفاده از عروسک جناب خان در سینما”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط