پربازدید های اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

پنجمین قهرمانی پیاپی کشتی آزاد ایران در آمریکا

کشتی آزاد-قهرمانی ایران در جام جهانی 2016-X تیم ملی کشتی آزاد ایران X تیم ملی کشتی روسیه X کشتی آزاد قهرمانی جهان X کشتی ایران روسیه X جام جهانی کشتی آزاد X 14 ستاره X 14setare.com X فینال کشتی جام جهانی X تعداد قهرمانی ایران در کشتی آزاد

تیم ملی کشتی آزاد ایران با غلبه بر تیم روسیه، عنوان قهرمانی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۶ آمریکا را از آن خود کرد تا برای سومین سال متوالی در خاک این کشور قهرمان شود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در روز دوم و پایانی جام جهانی کشتی آزاد که از بامداد دیروز (یکشنبه)‌ با حضور ۸ تیم برتر جهان در شهر لُس ‌آنجلس آمریکا آغاز شده است تیم ملی کشورمان در فینال به مصاف روسیه رفت و با شکست روسیه به عنوان قهرمانی رسید.

تیم گرجستان نیز با برتری مقابل آمریکا در دیدار رده‌ بندی سوم شد و آمریکا میزبان در حسرت رفتن روی سکو از جام خداحافظی کرد.

پنجمین قهرمانی پیاپی تیم ملی کشتی آزاد و سومین قهرمانی پیاپی در خاک آمریکا

* نتایج انفرادی این مسابقات به شرح زیر است: (اسامی کشتی‌ گیران ایران در ابتدا آمده است)

۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی ۳ (برنده) – حاجی مراد رشیداف ۳

حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان مانند ۲ کشتی قبلی که در ترکیب ایران قرار گرفت، بازهم کارش را هجومی آغاز کرد و همان ابتدا یک امتیاز بدست آورد. در ادامه کار این رشیداف بود که ۳ امتیاز به دست آورد و رحیمی بازهم عقب نکشید و در ثانیه ‌های پایانی با یک خاک و بیرون انداختن رشیداف موفق شد حساب کار را ۳ بر ۳ کند تا اولین چراغ برای ایران روشن شود و رحیمی رشیداف را شکست دهد.

۶۱ کیلوگرم : مسعود اسماعیل‌پور ۱۲ (برنده) – ویکتور راسادین ۶

در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل‌پور دارنده مدال نقره جهان با راسادین روس سرشاخ شد. اسماعیل‌پور ابتدا ۴ امتیاز عقب افتاد اما در ادامه کار موفق شد ۳ امتیاز به دست آورد تا حساب کار ۴ بر ۳ شود. راسادین اما یک بار دیگر اسماعیل ‌پور را خاک کرد تا ۶ بر ۳ پیش افتد. اسماعیل ‌پور که همه چیز را از دست رفته می‌ دید با کسب یک امتیاز کار را ۶ بر ۴ کرد. این پایان کار نبود و دارنده مدال نقره جهان با یک خاک، یک فیتیله پیچ و ۲ بارانداز کار را ۱۲ بر ۶ کرد تا دومین برد تیم خادم نیز بدست آید.

۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری یک – ماگومد قربان علی ‌یف ۴ (برنده)

میثم نصیری در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی چندان خوبی را ارائه نداد و مقابل دارنده مدال برنز جهان حرفی برای گفتن نداشت. نصیری در نهایت با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد تا اولین شکست شاگردان خادم رقم بخورد.

۷۰ کیلوگرم : مصطفی حسین‌ خانی ۱۰ (برنده) – خلیل امین‌اف یک

مصطفی حسین‌ خانی در وزن ۷۰ کیلو همان ابتدای کار ۲ امتیاز از حریفش گرفت. وی در ادامه یک امتیاز از دست داد اما فیتله باراندازهای دیدنی حسین‌ خانی، خلیل امین ‌اف را به ستوه آورد تا حسین‌خانی در نهایت ۱۰ بر یک حریفش را شکست دهد.

۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی ۱۴ (برنده) – ختاک تسابولوف ۴

دارنده مدال نقره جهان به مصاف دارنده مدال طلای جهان رفت تا یک کشتی زیبا در سالن فروم رقم بخورد. یزدانی جوان همان ثانیه اول ۴ امتیاز بدست اورد. در ادامه ۲ امتیاز به تسابولوف روس رسید. یزدانی ۲ بار پای حریفش را بیرون انداخت تا حساب کار ۶ بر ۲ شود. در تایم دوم و همان ثانیه اول در یک کش و قوس یزدانی ۲ بار حریفش را روی پُل برد و با یک خاک و یک بارانداز یزدانی ۱۴ بر ۴ قهرمان جهان را شکست داد تا چهارمین پیروزی شاگردان خادم به دست آید.

۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی ۳ – شامیل کودیاماگمدوف ۶ (برنده)

علیرضا کریمی که در مسابقات جام جهانی ۲ شکست را تجربه کرده بود، مقابل کودیاماگمدوف روس نیز شکست خورد تا عملکرد دور از انتظاری را در جام جهانی داشته باشد. کریمی در این دیدار ۶ بر ۳ شکست خورد تا دومین باخت شاگردان خادم رقم بخورد.

۹۷ کیلوگرم : امیر محمدی ۳ – عبدالسلام گادیسوف ۱۰ (برنده)

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی جوان مقابل گادیسوف نامدار قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۱۰ بر ۳ برابر حریفش شکست خورد تا سومین شکست شاگردان خادم نیز رقم بخورد.

۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی ۳ (برنده) – مرادین خوشخوف ۲

در آخرین کشتی دیدار فینال جام جهانی کمیل قاسمی ابتدا یک امتیاز به دست آورد و پیش افتاد اما خوشخوف روس قاسمی را خاک کرد تا ۲ بر یک جلو بیافتد. قاسمی در ادامه کم نگذاشت و موفق شد با خاک کردن حریف حساب کار را ۳ بر ۲ کند تا پنجمین پیروزی تیم ایران نیز رقم بخورد و به این ترتیب هفتمین قهرمانی تیم ایران در جام جهانی ثبت شود.

شاگردان خادم با کسب این قهرمانی توانستند برای سومین سال پیاپی در خاک آمریکا به عنوان قهرمانی جام جهانی کشتی آزاد دست یابند. همچنین این پنجمین عنوان قهرمانی کشتی آزاد ایران در ادوار مختلف رقابتهای جام‌ جهانی محسوب میشود.

منبع : مشرق نیوز

————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پنجمین قهرمانی پیاپی کشتی آزاد ایران در آمریکا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط