پربازدید های گوناگون های خبری

پر مصرف ترین های برق در تابستان ۹۵ کدامند ؟

عکس برج میلاد در شب - عکس زیبا از آسمان تهران - مصرف برق در تهران - مصرف برق- استان تهران- رکورد مصرف برق در ایران- 14 ستاره- واحدهای صنعتی پر مصرف در برق- طرح تشویقی کاهش مصرف برق- 14setare.com

گرمای هوا بهانه ‌ای برای ثبت رکورد افزایش مصرف برق شده و در این میان تهران به عنوان پرمصرف ترین استان که نقش عمده ای در خاموشی ها دارد شناخته شده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، گرمای هوا بهانه ‌ای برای ثبت رکورد افزایش مصرف برق شده و در این میان تهران به عنوان پرمصرف ترین استان که نقش عمده ای در خاموشی ها دارد شناخته شده است.

بر اساس برآورد های صورت گرفته بیش از ۲۲ درصد مشترکان تجاری و نزدیک به پنج درصد مشترکان خانگی تهران پرمصرف هستند که به گفته هاشمی مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ از سال گذشته تاکنون تعداد ۸۰ هزار مشترک پرمصرف خانگی و حدود ۱۰ هزار مشترک پرمصرف تجاری کاهش داشته است.

به گفته وی سال گذشته ۴۸۰ مگاوات مدیریت مصرف در زمان پیک انجام شد اما امسال تاکنون ۲۷۰ مگاوات مدیریت مصرف انجام شده است اما باید گفت که در ۷۰ روز گذشته در ۱۸ روز پیک مصرف بیش از چهار هزار مگابایت و در ۳۷ روز بیش از سه هزار و ۵۰۰ مگاوات به ثبت رسیده است.

هاشمی معتقد است با توجه به هزینه ۳۰ میلیارد ریالی تامین هر مگاوات ساعت برق، ۲۴ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای مدیریت پیک مصرف در این ۳۷ روز مورد نیاز است اما با وجود این شرایط بازهم مدیریت ۱۰ تا ۲۰ درصدی مصرف می تواند حصاری برای خاموشی باشد.

به طور کلی در خصوص وضعیت برقی تهران میتوان گفت که در حال حاضر چهار میلیون و ۳۷۰ هزار مشترک در تهران وجود دارد که در این بین مشترکین صنعتی بزرگ ولتاژ اولیه ۴۰۱ اشتراک، مشترکین اداری – تجاری ولتاژ اولیه ۲۰۸۶ اشتراک و مشترکان منابع آب شرب ولتاژ اولیه ۱۰۲ اشتراک را شامل میشود.

همچنین سهم مشترکین خانگی و کسبه سه میلیون و ۸۸۲ هزار و ۷۶۳ اشتراک است و سایر مشترکین نیز ۲۵۴ هزار و ۴۷۷ اشتراک را شامل میشود.

مقدار پیک بار در تهران ۴۱۵۹ مگاوات تخمین زده شده که سهم صنایع بزرگ ۲۵۰ مگاوات، ساختمان ‌های اداری ۸۹۰ مگاوات و سهم تامین منابع آب شرب ۴۰ مگاوات ثبت شده است.

علاوه بر این سایر مشترکین ۲۴۰۹ مگاوات و سهم تلفات شبکه ۵۷۰ مگاوات تخمین زده شده، اما در بخش ساختمان‌ های اداری برنامه‌ ریزی برای کاهش ۲۰۰ مگاوات به صورت غیرهمزمان صورت گرفته است.

با توجه به شرایط بحرانی در حوزه برق و گلچین شدن راهکار مدیریت مصرف برای گذر از خاموشی لازم است که تمام ارکان جامعه برای حل این معضل بسیج شوند؛ البته وزارت نیرو نیز بیکار ننشسته و با ارائه مشوق های بخش های مختلف را تشویق به کم مصرفی کرده؛ به طور مثال در سال گذشته چهار هزار و ۲۰۰ مشترک صنعتی برای عبور از اوج مصرف برق کشور همکاری داشته ‌اند که ۹۰ میلیارد تومان تخفیف به این مشترکان پرداخت شد. همچنین تاکنون برای ۳۳ گروه از مشترکان صنعتی کشور الگوی مصرف بهینه برق تدوین و استانداردسازی شده است، به‌ طوری که این گروه از مشترکان صنعتی باید معیار مصرف خود را به حد استانداردهای تدوین شده کاهش دهند، در غیر این صورت برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

علاوه ‌بر این سال گذشته ۲۷ هزار مشترک در بخش کشاورزی برای مدیریت مصرف جذب شدند؛ البته اقدامات و همکاری ‌های خوبی نیز در بخش ‌های تجاری و خانگی برای اجرای بحث‌ های مدیریتی مصرف انجام شده است و امید می رود که این اقدامات بتواند راهی برای گذر از خاموشی کشور باشد.

منبع : ایسنا

———————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پر مصرف ترین های برق در تابستان ۹۵ کدامند ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط