پربازدید های داروهای گیاهیطب پیشگیری

همه اثرات بی نظیر و فواید پیاز در اینجا

%d9%be%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d9%88%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%a7%d8%b2 - X - طب سنتی - پیاز- فواید پیاز خوردن-14 ستاره- اثرات مفید پیاز- پیازچه- کاهش قند خونX کلسترول بد خون- کلسترول خوب خون-کاهش کلسترول خون- بیماری آب مروارید- 14setare.com- ویتامین- خاصیت ضد اکسیدانی و ضد سرطانی پیاز

بسیاری از ما می دانیم که از پیاز به عنوان یک داروی ضدعفونی کننده استفاده می شود. مالیدن آب پیاز به صورت از ایجاد لکه ها جلوگیری میکند. همچنین از مخلوط آب پیاز و عسل میتوان به عنوان یک کرم ضد چروک استفاده کرد. در ادامه فواید پیاز این گیاه درمانگر را مرور میکنیم.

پیاز سرشار از ویتامین … همه فواید پیاز …

پیاز سرشار از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد و اسید فولیک و مقدار کمی آهن، مس و روی است که تاکنون تحقیقات زیادی برای اثبات خواص آن صورت گرفته است. خوردن پیاز در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر است؛ چرا که پیاز با جلوگیری از کاهش مواد معدنی به ویژه کلسیم موجود در سلول ‌های استخوانی از بروز پوکی استخوان جلوگیری میکند.

پژوهشگران دانشگاه برن سوئیس، ترکیبی در پیاز شناسایی کرده اند که از کاهش حجم استخوان و پوکی آن جلوگیری میکند. این ماده در پیشگیری در کاهش نیافتن مواد مصرفی ـ به ویژه سلول های استخوانی ـ تأثیر زیادی دارد.

نکته دیگر اینکه پیاز، قند خون و کلسترول را پایین می آورد. پیاز یکی از گیاهان بسیار قدیمی است که انسان آنرا شناخته و در غذای خود استفاده کرده است. در کتاب های پزشکان قدیم از پیاز به سبب داشتن الیاف و ویتامین ها و فلزات به عنوان داروخانه ای کامل نامبرده شده است.

حتما این موارد را هم می دانید که بوی آن میکروب های مضر را از بین می برد. قند خون را کاهش می دهد. از ابتلا به سکته جلوگیری میکند. قلب را فعال میکند و کلسترول را کاهش می دهد. گردش خون را تقویت میکند. به سبب داشتن آنتی اکسیدان، تنش و نگرانی را از بین می برد. الیاف غذایی آن دستگاه هاضمه را تقویت میکند و از سرطان ریه جلوگیری میکند.

دیگر اینکه پیاز برای پوست بسیار مفید است. زیرا خون را تصفیه میکند و در نتیجه رنگ چهره زیباتر و جذاب تر می شود. همچنین پیاز به دلیل داشتن گوگرد باعث افزایش رشد موهای سر می شود. پیاز به دلیل داشتن آهک، دندانها را محکم میکند و باعث استحکام استخوان بندی بدن میشود. بنابراین خوردن پیاز در کودکان مبتلا به نرمی استخوان و سالمندان مفید است.

اگر سرما خورده اید، چند پیاز را برش داده و در نقاط مختلف خانه قرار دهید. پیاز مانند یک دستگاه تصفیه هوا از ابتلای سایر اعضای خانواده به این بیماری جلوگیری خواهد کرد. همچنین اگر خارج خانه غذا می خورید، پیاز را همراه آن مصرف کنید، زیرا ماده ای در پیاز وجود دارد که از مسمومیت غذایی حاصل از خوردن گوشت مانده جلوگیری میکند.

اگر شخصی به دلیل مصیبت وارده دچار حملات عصبی شده، پیازی را به دو نیم کرده و جلوی بینی او بگیرید.

پیازچه” نیز فواید متعددی دارد. به تازگی متخصصان علوم تغذیه فرانسه دریافته اند که پیازچه ادرار آور است زیرا ۸۵ در صد آنرا آب تشکیل می دهد. در پیازچه ۲۴۳ میلی گرم پتاسیم و ۴ میلی گرم سدیم و ۲۷ گرم کالری است.

دانشمندان دریافته اند که بخش سفید رنگ پیازچه دارای مواد قندی است که در ادرار کردن تأثیر می گذارد و بخش سبز آن ویتامین ث دارد که دستگاه دفاعی بدن را تقویت میکند و ۲ میلی گرم ماده کاوتین پیازچه به بازسازی سلولها کمک میکند.

همچنین پیاز به دلیل داشتن ماده گلوکوزین که مشابه هورمون انسولین است، قند خون را تنظیم میکند.

خوردن نصف پیاز متوسط در روز ۳۰ درصد از مقدار کلسترول بد خون را کاهش می‌دهد و به جای آن باعث افزایش کلسترول خوب خون میشود.

پیاز منبع غنی نوعی اکسیدان است که از بروز سرطان در افراد جلوگیری میکند. پیاز از بیماری آب مروارید در چشم نیز جلوگیری میکند و بنابراین مصرف آن به افراد مسن توصیه میشود.

منبع : فودفا

————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “همه اثرات بی نظیر و فواید پیاز در اینجا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط