پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

پرسش روز / چطور تلگرام ایرانی ها هک شد ؟

تلگرام ایرانی‌ها هک شده است ؟ - آخرین خبر از هک شدن تلگرام ایرانی ها- اطلاعات هک شده از تلگرام کاربران ایرانی- تلگرام- سرویس تلگرام- هک تلگرام- 7 راهکار حفظ امنیت در فضای مجازی- راه های جلوگیری از هک شدن گوشی و اینترنت- هک گوشی های هوشمند- هکر- هک موبایل- 14 ستاره- 14setare.com- هک گوشی

همانطور که همه ما در خبرها شنیدیم، چند هکر ایرانی توانستند به اکانت ۱۵ میلیون از کاربران دسترسی پیدا کنند. اما چطور چنین کاری ممکن است ؟ آیا تلگرام به حد کافی امن نیست ؟ در ادامه این موضوع را بررسی میکنیم و این سوالات را پاسخ می ‌دهیم.

به گزارش “۱۴ ستاره“، همانطور که همه ما در خبرها شنیدیم، چند هکر ایرانی توانستند به اکانت ۱۵ میلیون از کاربران دسترسی پیدا کنند. اما چطور چنین کاری ممکن است ؟ آیا تلگرام به حد کافی امن نیست ؟ در ادامه این موضوع را بررسی میکنیم و این سوالات را پاسخ می ‌دهیم.

پرسش روز / چطور تلگرام ایرانی ها هک شد ؟

تلگرام در دنیا بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. با توجه به آماری که تلگرام داده است حدود ۲۰ میلیون از این تعداد در ایران هستند. تلگرام برای امنیت پیام ‌ها و عکسهای شما از رمزگذاری End-to-End استفاده میکند. یعنی کلید رمزگذاری این اطلاعات فقط و فقط بین کاربران رد و بدل میشود و حتی خود تلگرام هم نمی ‌تواند به پیام‌ های شما دسترسی داشته باشد.

با این حساب چطور ممکن است یک سری افراد خرابکار در ایران به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند ؟ در واقع چطور تلگرام ایرانی ها هک شد ؟

هر بار که شما می ‌خواهید اکانت تلگرامتان را روی یک دستگاه فعال کنید، این کمپانی برای شما یک SMS ارسال میکند و پس از اینکه این SMS را وارد کنید، تلگرام فرض را بر این می‌ گذارد که این خود شما هستید و اجازه دسترسی به اکانت را تایید میکند.

این هکرها هم از همین روش استفاده کردند و شماره‌ های مختلفی را وارد کرده ‌اند تا در دستگاه خود فعال کنند. در واقع تلگرام را هک نکردند، بلکه به سیستم اپراتورهای ایران نفوذ داشته ‌اند و توانسته ‌اند پیامک‌ هایی را که تلگرام برای کاربران فرستاده را سرقت کنند. پس از آن هم شماره ارسال شده را در دستگاه خود وارد کرده ‌اند و به حساب تلگرام شما دسترسی پیدا کرده ‌اند.

این روش هک بسیار ساده و پیش ‌پا افتاده است و در واقع این خود کاربر است که خودش را هک میکند؛ زیرا شما به سادگی می ‌توانید مانع این اتفاق شوید یا حتی اگر این اتفاق افتاده باشد می‌توانید متوجه آن شوید و جلوی آنرا بگیرید.

هک شدن تلگرام کاربران ایرانی - اطلاعات ۱۵ میلیون کاربر ایرانی شامل عکس و چت و ... سرقت شد- چه اطلاعاتی هک شد؟_telegram-mobile - هک تلگرام- هک کردن- هک گوشی های هوشمند- هکر- شبکه های پیام رسان- سرویس تلگرامX جاسوسی با تلگرام- شبکه های اجتماعی- آداب شبکه های اجتماعی- 14setare.com- 14 ستاره- اطلاعات هک شده از تلگرام کاربران ایرانیX آخرین خبر از هک شدن تلگرام ایرانی ها

منبع : آی تی ایران

———————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پرسش روز / چطور تلگرام ایرانی ها هک شد ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.