پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

پرتغال۱ فرانسه۰ / قهرمانی جانانه پرتغال کریس

X See the tears of Ronaldo at Euro finals after injury X تصاویر یورو 2016 X تماشاگران یورو X جام قهرمانی در دستان کریستیانو رونالدو X عکس اشک های رونالدو در فینال یورو بعد از مصدومیت X عکس های پرتغال فرانسه X عکس های فینال یورو X عکسهای بازی فرانسه پرتغال X عملکرد رونالدو در یورو X فینال یورو 2016 X کریستیانو رونالدو X یورو X یورو 2016 فرانسه X Veja as lágrimas de Ronaldo na Eurocopa após a lesão X Fotografias jogar France Portugal X Photographs play France Portugal X Cup at the hands of Cristiano Ronaldo X Copa nas mãos de Cristiano Ronaldo X Férias Portugal na equipa campeonato de futebol Euro 2016 X Holiday Portugal in the Euro 2016 championship soccer team X Photos football game Portugal France X Fotos jogo de futebol Portugal França X Ronaldo e na Europa Cup X Ronaldo and Europe Cup X جام ملتهای اروپا X عکس اشک رونالدو در فینال یورو 2016 X جشن قهرمانی تیم ملی پرتغال در یورو X عکسهای رونالدو با جام قهرمانی یورو X French national team X Équipe nationale française X Portugal équipe nationale X Equipa nacional de Portugal X Portugal national team X 14setare.com X 14 ستاره X Euro 2016 France

بازیکنی که هیچکس فکرش را نمیکرد حتی در فینال یورو ۲۰۱۶ به او بازی برسد جایگزین رناتو سانچس، ستاره پرتغال شد تا با گل در دقیقه ۱۰۹ تاریخ ساز شود و قهرمانی را به رونالدوی مصدوم هدیه کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، فرانسه می‌ توانست در ۹۰ دقیقه قهرمانی را در حضور پر تعداد هوادارانش جشن بگیرد اما تیرک دروازه، روی پاتریسیو و مدافعان پرتغال اجازه گلزنی به آنها را ندادند تا به هدفشان که کشاندن بازی به وقتهای اضافه بود برسند و بتوانند در دقیقه ۱۰۸ با شوت تماشایی اِدِر یک گل بزنند و قهرمانی را از آن خود کنند.

Portugal v France - UEFA Euro 2016 Final

ترکیب دو تیم :

فرانسه : لوریس، سانیا، کوشیلنی، اومتیتی، اورا، پوگبا، ماتوئیدی، سیسوکو(مارسیال ۱۰۹) ، گریزمان، پایت(کومن ۵۸) ، ژیرو

پرتغال : روی پاتریسیو، سوارس، په په، فونته، گریرو، ماریو، کاروالیو، سیلوا(موتینیو ۶۶)، سانچس(ادر۷۸)، نانی، رونالدو(کوارشما:۲۴)

اخطارها :

سدریک(۳۳)، ژوآئو ماریو(۶۲)، گوئیریرو(۹۶)، کاروالیو(۹۹)، پاتریسیو(۱۲۰) از پرتغال

اومتیتی (۸۱) ، ماتوئیدی(۹۷)، پوگبا(۱۱۴) از فرانسه

گل بازی :

فرانسه ۰- پرتغال ۱(دقیقه ۱۰۸: ادر) : مهاجم جانشین پرتغال که کسی روی او حسابی باز نکرده بود با حرکت در پشت محوطه جریمه و شوت غافلگیر کننده به سمت مخالف که به گوشه پایین سمت راست دروازه فرانسه رفت نخستین گل یورو ۲۰۱۶ را به ثمر رساند.

دقایق حساس بازی پرتغال و فرانسه :

۵: ضربه بی دقت نانی از روی دروازه فرانسه به اوت رفت.

۶:ضربه بی دقت گریزمن، کار تیمی فرانسه را ناکام گذاشت.

٨: تکل خشن پایت رونالدو را مصدوم کرد ولی سی آر ٧ با کمی مکث به بازی برگشت.

٩: اشتباه عجیب په په و سانتر پایت فرصت خوبی به گریزمن داداما روی پاتریسیو توپ را به کرنر فرستاد.

١۶: کریس رونالدو ناگهان روی زمین نشست و با گریه روی زمین نشست تا ترک زمین از سوی او قوت بگیرد.

٢٠: رونالدو به زمین بازگشت. او با پای بانداژ شده تا کی دوام می آورد؟

٢١: ضربه محکم سیسوکو با برخورد با دفاع پرتغال به کرنر رفت .

٢٢: رونالدو فعلا به سختی می دود. او جای خود را به کوارشما خواهد داد.

٢٣: اشک های رونالدو متوقف نمی شوند. او سرانجام با برانکارد از زمین بیرون برده شد.

٢۴: اولین تعویض فینال، کوارشما به جای رونالدوی مصدوم.

٣٢: ضربه عالی سیسوکو با واکنش دروازه بان پرتغال به کرنر رفت.

٣٣: اولین اخطار فینال؛ سدریک از پرتغال.

۴۵+١: ضربه خطرناک ژائوماریو دروازه فرانسه را تهدید کرد تا نیمه اول بدون گل به اتمام برسد.

۵۳: سیسوکو با دریبل دو بازیکن پرتغال قصد نفوذ به محوطه جریمه این تیم را داشت که په په به خوبی آن را دور کرد.

۵۸: پایت که ستاره پرتغال را مصدوم کرده بود جای خود را به کومن داد.

۵۹ نفوذ گریزمان از سمت چپ و ضربه او را پاتریسیو جمع کرد.

۶۲: ماریو با خطا در میانه زمین اجازه ضد حمله به فرانسه که توسط ژیرو طراحی میشد نداد تا با کارت زرد داور جریمه شود.

۶۳: شوت کومن به سمت دروازه پاتریسیو با برخورد به په په دور شد.

۶۶: کومن که تازه به میدان آمده با سر توپ و سانتر زیبا از جناح چپ زمین بهترین موقعیت گلزنی را برای گریزمان مقابل دروازه پرتغال خلق کرد اما ضربه سر بهترین گلزن یورو از بالای دروازه به اوت رفت.

۶۶: سیلوا جای خود را به موتینیو داد.

۶۷: شوت بی‌دقت پشت محوطه از کومن راه سکوی تماشاگران را پیش گرفت.

۷۰: ارسال گریزمان از روی ضربه آزاد وسط زمین را پوگبا با ضربه سر به سمت خط عرضی زمین زد.

۷۲: ژیرو با پاس طلایی، کومان را صاحب فرصت کرد اما او با تنگ کردن زاویه خود و شوت بی‌دقت یکی دیگر از موقعیت‌های خوب فرانسه را از دست داد.

۷۳: کرنر دقیق گریزمان به دهانه دروازه پرتغال بدن دخالت بازیکنان فرانسه دور شد.

۷۵: کومان جواب پاس دو دقیقه قبل ژیرو را جواب داد اما شوت مهاجم بلند قامت فرانسه با سوپر سیو پاتریسیو همراه بود تا بازی همچنان بدون گل دنبال شود.

۷۷: ارسال زمینی کومن از سمت چپ زمین قبل از اینکه به گریزمان برسد با تکل بد موقع ژیرو تقدیم مدافعان پرتغال شد.

۷۸: ژیرو که موقعیت‌های زیادی از دست داده بود با پیرژینیاک تعویض شد.

۷۸: رناتو سانچز برخلاف بازی‌های قبل پرتغال نمایش موثری نداشت تا جای خود را به اِدِر بدهد.

۸۰: لوریس ناجی دروازه فرانسه شد؛ او ابتدا سانتر نانی که به زیر طاق دروازه بود را با واکنش تماشایی دفع کرد و در ریباند نیز ضربه آکروباتیک قیچی برگردان کوارشما را در اختیار گرفت.

۸۱: شوت پر قدرت نانی با فاصله زیادی به اوت رفت.

۸۴: این بار پاتریسیو تیمش را نجات داد؛ شوت دقیق و سنگین سیسوکو از فاصله ۳۰ متری را پاتریسیو با شیرجه بلند دفع کرد و در برگشت هم ضربه سر هافبک سیه چرده فرانسه را در اختیار گرفت.

۸۶: حرکت در عرض و شوت پای چپ ژینیاک به دو مدافع پرتغال خورد.

۹۰: ارسال تیز سانیا به مقابل دروازه فرانسه می‌توانست با دخالت ژینیاک تبدیل به گل شود اما پاتریسیو توپ را جمع کرد.

۲+۹۰: ژینیاک با سر توپ تماشایی در محوطه شش قدم پپه را محو کرد اما ضربه پای راست او با بدشانسی فرانسوی‌ ها به تیرک عمودی دروازه پرتغال برخورد کرد تا کار دو تیم در وقت معمول بازی بدون گل تمام شود.

۹۹: کاروالیو یک اخطار به جان خرید اما اجازه خودنمایی و ایجاد حمله به کومن نداد.

۱۰۰: دو سانتر پیاپی گریزمان به محوطه جریمه پرتغال را مدافعان این تیم دفع کردند.

۱۰۴: کرنر کوارشما از سمت چپ زمین را ادر با پرش بلند و ضربه سر محکم به طرف دروازه فرانسه زد که لوریس سراسیمه و خوب دور کرد.

۱۰۷: کوشیلنی بدون اینکه توپ به دستش برخورد داشته باشد کارت زرد گرفت!

۱۰۷: ضربه پای چپ و تماشایی گوئرِرو از روی ضربه آزاد پشت محوطه جریمه با خوش شانس فرانسوی‌ها به تیرک افقی دروازه خورد.

۱۰۹: مارسیال جای سیسوکو باانگیزه را در ترکیب فرانسه گرفت تا بتواند گره کار خروس‌ها را باز کند.

۱۱۵: پوگبا هم با خطا در میانه زمین به جمع اخطاری‌های فینال جام ملت‌های اروپا اضافه شد.

۱۱۶: سانیا سانتر خطرناک و زمینی نانی را با تکل از مقابل دروازه فرانسه دفع کرد.

۳+۱۲۰: اخطار پاتریسیو به دلیل اتلاف وقت در آخرین ثانیه بازی.

گزارش نیمه اول :

فرانسوی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما موقعیت خطرناکی روی دروازه ها ایجاد نکردند.

در دقیقه ۹ اولین موقعیت جدی را بازیکنان فرانسه ایجاد کردند اما ضربه سر گریزمان را روی پاتریسیو از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

در ادامه بازی متعادل تر شد و بیشتر در میانه میدان در جریان بود. در دقیقه ۲۵ کریس رونالدو که در دقایق ابتدایی بازی با خطای دیمیتری پایت دچار مصدومیت شده بود، سرانجام از بازی بیرون رفت و جای خود را به ریکاردو کوارشما داد.

با خروج رونالدو بار دیگر فرانسوی ها بر بازی مسلط شدند و می توانستند در دقیقه ۳۳ به گل برسند اما باز هم پاتریسیو دروازه پرتغال را نجات داد. این بار سیسوکو بود که روی پای پایت صاحب موقعیت شد و با یک ضربه تماشایی، دروازه پرتغال را هدف گرفت اما واکنش خوب پاتریسیو، این خطر را از هم خنثی کرد.

برتری فرانسوی ها در دقایق پایانی نیمه اول ادامه داشت اما در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.

گزارش بازی در نیمه دوم :

دو تیم نیمه دوم را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد اما با حضور کینگزلی کومان در زمین به جای دیمیتری پایت، روند بازی به سود فرانسه تغییر کرد.

این تغییر می توانست در دقیقه ۶۶ به گل اول بازی منجر شود اما ضربه سر گریزمان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

فشار حملات فرانسه ادامه داشت و در دقیقه ۷۴ یک واکنش تماشایی دیگر از روی پاتریسیو، این بار روی ضربه الیویه ژیرو، همچنان پرنغال را در بازی نگه داشت.

چند دقیقه بعد نویت پرتغالی ها بود که اولین موقعیت شان در نیمه اول را ایجاد کنند اما واکنش های به موقعیت هوگو لوریس، دروازه فرانسه را نجات داد. ابتدا روی ارسال نانی، کاپیتان فرانسه توپ را برگشت داد و سپس ضربه برگردان کوارشما را مهار کرد.

سه دقیقه بعد سیسوکو با ضربه ای تماشایی بار دیگر پاتریسیو را مجبور کرد تا با عکس العملی خیره کننده، مانع از رسیدن فرانسه به گل شود.

حملات فرانسه در ثانیه های پایانی هم ادامه داشت و چیزی نمانده بود که آندره پیر ژینیاک در دومین دقیقه از وقت های تلف شده کار را تمام کند اما ضربه او بعد از برخورد به تیر عمودی دروازه، عرض محوطه شش قدم را طی کرد و این موقعیت از دست داد تا بازی با تساوی ۰-۰ در ۹۰ دقیقه به پایان برساند.

وقت های اضافه :

وقت های اضافه را پرتغال بهتر آغاز کرد و روی یک ارسال، ضربه سر په په به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی بار دیگر متعادل شد و هر دو تیم با احتیاط به کار ادامه دادند و در نهایت نیمه اول وقت های اضافه بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم وقت های اضافه هم با برتری پرتغال آغاز شد. ابتدا در دقیقه ۱۰۷ روی خطای هند کوشیلنی، پرتغالی ها صاحب یک ضربه آزاد شدند که ضربه گریررو به تیر دروازه برخورد کرد.

تنها یک دقیقه بعد، ادر پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد و در حالی که هیچ فشاری از سوی مدافعان حریف احساس نمیکرد، با شوتی تماشایی، دروازه لوریس را باز کرد.

بعد از این گل فرانسوی ها پیش کشیدند و در مقابل بازیکنان پرتغال در ضدحملات به دنبال زدن گل دوم بودند. اما در نهایت موقعیت های هیچ یک از دو تیم به ثمر ننشست و بازی با برتری ۱-۰ پرتغال به پایان رسید تا این تیم برای اولین بار قهرمانی در یورو را جشن بگیرد.

بهترین بازیکن بازی پرتغال فرانسه

په‌په، مدافع باتجربه پرتغال، به عنوان بهترین بازیکن تیمش در فینال یورو ۲۰۱۶ انتخاب شد.

بعد از مصدومیت کریس رونالدو، په‌په به عنوان یکی از باتجربه ترین بازیکنان پرتغال توانست به خوبی این تیم را درون زمین جمع و جور کند و اجازه نداد دروازه تیمش در مقابل حملات حریف باز شود؛ تلاشی که به انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن زمین منجر شد.

تصاویر و عکسهای بازی پرتغال فرانسه

Portugal v France - UEFA Euro 2016 Final

607136815_DM_4765_62FAEC6FF4EF8710613C70D1EE829BE9_3545

Portugal v France - UEFA Euro 2016 Final

607136815_MH_6436_F120920C359C3D16B0974432F7A61D94_3545

607136815_LG_1331_EF9E648A5338C1363CB9314839C19E37_3545

Portugal v France - UEFA Euro 2016 Final

Portugal v France - UEFA Euro 2016 Final

607136815_MR_4841_D680EB0734198628E3DF790811BEFEC6_3545

607136815_LG_1711_35388EFF9A76F13D400AF1D977C1CE57_3545

GettyImages-545901898

Rui Patrício (Portugal)

GettyImages-545912780

607136815_MH_6106_BDD633D20DA7835DF0DA3BFF55B5D2E0_3545

607136815_AL_0495_5ED5017F39E3038598BB86E65FB91508_3545

607136815_AL_0511_2B4C557C401BE536ABE7E36CAFC87C85_3545

607136815_MR_5907_D4932667C2C6435C1E416EBCC8A9FA6F_3545

 

GettyImages-545945534

607136815_MH_6809_FB37D92A797290A70E50663878608528_3545

GettyImages-545946214

عکسهای بازی پرتغال فرانسه رونالدو با جام قهرمانی

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پرتغال۱ فرانسه۰ / قهرمانی جانانه پرتغال کریس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط