پربازدید های اخبار بین الملل

واکنش سوریه به ورود ارتش ترکیه به جرابلس

نقشه سوریه - جدیدترین نقشه سوریه - نقشه شمال سوریه- ورود تانک های ترکیه و ارتش آزاد به خاک سوریه- درگیری ارتش ترکیه و نیروهای پ ک ک و پی وای دی و کردهای سوریه در جرابلس- درگیری تانک های ترکیه با داعش- جنگ در شمال سوریه- آخرین وضعیت سوریه در اول شهریور ۹۵- آخرین اوضاع میدانی حلی- شمال حلب سوریه - منبج - جرابلس سوریه- شمال استان حلب- جنگ کردها و داعش- جنگ ترکیه و داعش- جنگ ارتش سوریه و تروریست ها - جنگ تروریست های اردوغانی و ترکیه در جرابلس- سرابلس- جربلس- ترکیه- ارتش ترکیه- سوریه- آخرین اخبار سوریه- جبهه فتح الشام- ارتش آزاد سوریه- گروه تروریستی فیلق الشام- گروه تروریستی جبهه الشامیه- ۱۴setare.com- شهر جرابلس سوریه- ۱۴ ستاره- داعش- آخرین اخبار داعش- اتحاد ترکیه و عربستان و قطر علیه سوریه - نقشه سوریه در 3 شهریور 95 -آگوست 2016 - 7/2016

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که ورود تانک های ترکیه به منطقه مرزی جرابلس (در نوار مرزی سوریه و ترکیه)، تجاوز به تمامیت ارضی سوریه است.

به گزارش “چهارده ستاره“، وزارت خارجه سوریه ضمن محکوم کردن ورود تانک های ارتش ترکیه به منطقه مرزی جرابلس با پوشش هوایی ائتلاف غرب به رهبری آمریکا، تاکید کرد که عملیات ضد تروریستی از جانب هر کشور و طرفی باید با هماهنگی دولت سوریه و ارتش این کشور انجام شود که طی پنج سال گذشته با تروریست ها درگیر هستند.

سوریه تاکید کرد که مبارزه با تروریست ها فقط به معنای مقابله با داعش و جایگزین کردن گروههای تروریستی مورد حمایت مستقیم ترکیه نیست.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که تانکها و نفربرهای زرهی ترکیه صبح امروز با حمایت و پشتیبانی هوایی ائتلاف غرب به رهبری آمریکا به خاک سوریه تجاوز کرده و وارد شهر جرابلس شدند.

سوریه تاکید کرد که آنچه در جرابلس روی داد، مبارزه با تروریسم آنگونه که ترکیه ادعا میکند نیست، بلکه جایگزینی گروهی تروریستی به جای گروهی دیگر است، لذا سوریه خواستار پایان یافتن سریع این اقدام و خروج نیروهای ترکیه است.

وزارت خارجه سوریه از ترکیه و آمریکا خواست ضمن احترام به مقررات بین المللی در باره حفظ حریم کشورها، برای ممانعت از تردد تروریست ها در مرزها اقدام کنند و همچنین از سازمان ملل خواست با تکیه به قطعنامه های خود در باره احترام به تمامیت ارضی کشورها، درباره اقدام امروز ترکیه اقدام فوری انجام دهد.

یادآور میشود منابع خبری امروز (چهارشنبه) ترکیه هم امروز گزارش کردند که نیروهای ترکیه برای عملیات در شهر جرابلس از مرز سوریه گذشته و وارد خاک این کشور شده‌ اند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع نظامی ترکیه اعلام کرد که تانکهای نیروهای مسلح ترکیه وارد مرزهای سوریه در شمال حلب شده اند.

Image result for ‫جرابلس‬‎

انتشار این خبر در حالی است که ترکیه اعلام کرد از صبح امروز حملات توپخانه و نیروی هوایی خود را به مواضع داعش در شهر جرابلس آغاز و بیش از ۷۰ هدف داعش را منهدم کرده است.

همچنین تانک‌ های ارتش ترکیه با استقرار در مناطق مرزی اهدافی را در خاک سوریه گلوله‌ باران کرده‌ اند.

تصاویری که خبر گزاری آناتولی ترکیه از جرابلس منتشر کرده است نیز نشان می‌ دهد که از نقاط مختلف شهر دود برخاسته است.

Image result for ‫تانک های ترکیه  در جرابلس‬‎

ترکیه که از روز دوشنبه حمله به مواضع داعش را آغاز کرده است، روز سه‌شنبه با شلیک چند خمپاره از سوی داعش با حملات تلافی جویانه این گروه به خاک خود مواجه شد.

ترکیه علاوه بر داعش به مواضع یگان‌ های مدافع خلق کرد که آمریکا حامی آنهاست، نیز حمله ور شده است.

خبرگزاری دولتی آناتولی می‌ گوید هدف عملیات ترکیه در سوریه پاکسازی “سازمان‌ های تروریستی” و همچنین حفظ تمامیت ارضی سوریه است.

همزمان با آغاز عملیات جرابلس، جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا به ترکیه سفر کرده است.

با این حال به گفته برخی منابع، عناصر گروه‌ های تکفیری فیلق الشام و الجبهه الشامیه در این عملیات نیروهای ترکیه را همراهی میکنند و هدف از این عملیات فتح جرابلس است.

Image result for ‫جرابلس‬‎

منبع : العالم

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “واکنش سوریه به ورود ارتش ترکیه به جرابلس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.