پربازدید های پزشکی و تندرستی

سیگار الکترونیکی خطرناکتر از سیگارهای معمولی

%d8%b3%db%8c%da%af%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9%db%8c-%da%86%d9%87-%d8%a7%d8%ab%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%9f - آثار سیگارهای الکترونیکی - اثرات سیگار کشیدن الکترونیکی- اثرات سیگار های الکترونیکی کشیدن روی سلامتی و بدن - سیگار الکترونیکی و فرق با سیگار - بیماری سرطان- سرطان زایی سیگار- سیگار- 14 ستاره- سیگار الکترونیکی- 14setare.com

دانشمندان و محققان هشدار می دهند که مواد شیمیایی خطرناکی در دود سیگارهای الکترونیکی کشف شده است.

به گزارش چهارده ستاره، دانشمندان اذعان میدارند در مایعات معطر استفاده شده در سیگار الکترونیکی که به بخار و دود تبدیل می شوند، مواد شیمیایی خطرناکی وجود دارد.

یافته ها آشکار ساخته است که میزان آلدئیدهای تولیدشده از طریق مایعات معطر سیگار الکترونیکی فراتر از حد مجاز بوده و فرد را در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار می دهد.

آلدئیدهای سمی نظیر فرمآلدئید از طریق تجزیه شیمیایی مایع الکترونیکی معطر ناشی از فرایند گرمایش سریع دستگاه ایجاد می شوند.

محققان از سیستم نمونه برداری کنترل شده برای شبیه سازی شرایط متداول ایجاد دود و بخار استفاده کردند. دودهای مشابه با بخارات تولیدشده از سیگارهای الکترونیکی هر ۴۰ ثانیه به میزان ۴۰-ml و با فاصله استراحت ۳۰ ثانیه تولید شدند.

محققان پنج مایع الکتریکی معطر و دو مایع الکتریکی بدون بو را امتحان کردند.

به گفته تیم تحقیق، «یک پُف از هریک از مایعات الکتریکی معطر که ما آزمایش کردیم، فرد سیگاری را به طور ناخواسته در معرض میزان خطرناک این آلدئیدها قرار می دهد که اکثرا ناشی از تجزیه گرمایی ترکیبات معطر هستند.»

محققان در مطالعه سال ۲۰۱۴ هم دریافته بودند که استفاده از سیگار الکترونیکی دارای تاثیرات کوتاه مدت مشابهی بر ریه ها همانند کشیدن سیگارهای متدوال تنباکویی است.

منبع : مهر

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سیگار الکترونیکی خطرناکتر از سیگارهای معمولی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.