پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

همه چیز درباره انتخابی والیبال المپیک ۲۰۱۶

المپیک-والیبال-والیبال X تیم ملی والیبال ایران X ایران X انتخابی المپیک ریو X ریو 2016 X المپیک برزیل X تیم والیبال استرالیا X تیم والیبال ژاپن X تیم والیبال چین X تیم والیبال کانادا X تیم والیبال لهستان X تیم والیبال فرانسه X تیم والیبال ونزوئلا X 14 ستاره X 14setare.com

فرصت زیادی تا شروع رقابتهای گزینشی والیبال المپیک در ژاپن باقی نمانده است و ۱۲ مدعی صعود به ریو ۲۰۱۶ برزیل از اولین ساعات شنبه، هشتم خرداد در دو گروه جداگانه هشت و چهار تیمی برای مشخص شدن تکلیف پنج سهمیه باقیمانده به مصاف هم خواهند رفت.

تیم ملی والیبال ایران را هم قطعا باید یکی از مدعیان گروه اصلی و هشت تیمی این رقابتها دانست که به همراه سه نماینده دیگر آسیا یعنی ژاپن، استرالیا و چین در کنار فرانسه، لهستان، کانادا و ونزوئلا برای اولین صعود تاریخی ‌اش به المپیک تلاش خواهد کرد.

این در حالی است که فدراسیون والیبال ایران بعد از جام‌جهانی ۲۰۱۵ دست به تغییر کادر فنی تیم زد و رائول لوزانو به‌عنوان جانشین اسلوبودان کواچ سکان هدایت ملی‌پوشان والیبال ایران را به دست گرفت تا شاید بتواند طلسم عدم صعود به المپیک را بشکند. تیم ملی ایران حدود ۶۰ روز تمرینات سخت و فشرده را زیر نظر لوزانو و دستیارش سیچلو پشت‌سر گذاشته است تا در کنار چهار بازی تدارکاتی، آماده نبرد با دیگر مدعیان صعود به ریو شود.

داستان صعود چگونه است؟

ملی‌پوشان والیبال ایران در حالی از بامداد شنبه کار خود در مسابقات گزینشی المپیک را با دیدار برابر استرالیا آغاز خواهند کرد که پیش از این یک فرصت برای راهیابی به ریو را در مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۵ ژاپن از دست داده ‌اند و حالا دوباره همین کشور میزبان آخرین رقابت برای مشخص شدن پنج تیم دیگر راه ‌یافته به المپیک است.

تاکنون تکلیف هفت تیم مشخص شده است؛ به این ترتیب که آمریکا و ایتالیا با کسب قهرمانی و نایب ‌قهرمانی جام‌ جهانی راهی المپیک شده‌اند، ضمن اینکه روسیه به ‌عنوان نماینده اروپا، آرژانتین به ‌عنوان نماینده آمریکای جنوبی، مصر به ‌عنوان نماینده آفریقا، کوبا به ‌عنوان نماینده آمریکای شمالی و مرکزی و برزیل به‌ عنوان میزبان المپیک حضورشان در مسابقات والیبال المپیک مسجل شده است و نکته اینجاست که به جز قاره آسیا و اقیانوسیه تمام قاره‌ ها دارای سهمیه ثابت برای حضور در المپیک هستند.

اما در کنار گروه هشت ‌تیمه‌ ای که ایران هم در آن حاضر است یک گروه چهارتیمی متشکل از تیم‌های مکزیک، شیلی، الجزایر و تونس هم قرار دارد که قهرمان این گروه هم راهی ریو خواهد شد. اما شرایط در گروه ایران کاملا متفاوت است؛ به این ترتیب که سه تیم اول این رقابتها به همراه بهترین تیم آسیا جواز حضور در المپیک را به دست خواهند آورد. حال اگر یک تیم آسیایی بین سه تیم اول قرار داشته باشد طبیعتا سهمیه آسیا افزایش پیدا خواهد کرد و به دو سهمیه خواهد رسید. بی‌ گمان تیمهای فرانسه و لهستان را باید مدعیان اصلی صعود دانست و در کنار این دو تیم شانس ایران، کانادا، استرالیا و ژاپن هم کم نخواهد بود. این رقابتها ۱۰ روز به طول خواهد انجامید و در پایان تیمهای راه‌یافته به المپیک مشخص خواهند شد.

ترکیب مشخص شده است؟

قطعا چهار بازی تدارکاتی مقابل تیمهای فرانسه (دو دیدار) چین و لهستان بهترین فرصت برای رائول لوزانو بود تا ارنج اصلی تیمش را بعد از هشت هفته تمرین بشناسد. هرچند در این میان مصدومیت برخی بازیکنان اصلی کار را برای سرمربی آرژانتینی تیم ملی کمی سخت کرده است، به ‌طور مثال آسیب ‌دیدگی شهرام محمودی و فرهاد قائمی باعث شد لوزانو به فکر تغییرات در ترکیب تیم بیفتد. این در حالی است که تیم ملی والیبال ایران ظهر دیروز در آخرین بازی تدارکاتی خود به مصاف لهستان رفت و با نتیجه سه بر یک از سد شاگردان آنتیگا گذشت. ترکیب اولیه برابر حریف اروپایی که از آن به‌عنوان ارنج اصلی تیم ملی ایران یاد می‌شود شامل میرسعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد ظریف، میلاد عبادی ‌پور و مجتبی میرزاجانپور بود و احتمالا شاهد حضور همین ترکیب برابر استرالیا خواهیم بود. با تمام این اوصاف فقط هفت قدم برای حضور در ریو ۲۰۱۶ باقی مانده است. آیا نتایج تیم ملی کشورمان در برابر هفت حریف آسیایی، اروپایی و آمریکایی رویای صعود به المپیک را محقق میکند و طلسم ۵۲ ساله را می‌ شکند؟

اعلام اسامی ۱۴ والیبالیست ایران برای انتخابی المپیک

سرمربی تیم ملی والیبال ایران اسامی ۱۴ بازیکن خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک اعلام کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره”، رائول لوزانو اسامی ۱۴ والیبالیست نهایی را برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک اعلام کرد.

براین اساس، سعید معروف، مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، مصطفی شریفات، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، حمزه زرینی، امیر غفور، شهرام محمودی، مهدی مرندی و فرهاد ظریف، ملی پوشانی هستند که در این رقابت‌ها به میدان می روند.

علیرضا مباشری و محمد جواد معنوی نژاد نیز که همراه این تیم به عنوان ذخیره رفته بودند، در این رقابتها غایب هستند.

تیم ملی والیبال ایران در اولین مسابقه خود در رقابتهای انتخابی المپیک، ۸ خرداد با استرالیا بازی میکند.

مسابقه های والیبال انتخابی المپیک در توکیو ژاپن و با حضور هشت تیم ایران، استرالیا، چین، ژاپن، فرانسه، لهستان، کانادا و ونزوئلا برگزار میشود.

منبع : نود

———————————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “همه چیز درباره انتخابی والیبال المپیک ۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط