پربازدید های پزشکی و تندرستی

نشانه‌های هضم کامل غذا از دید طب سنتی

%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b7%d8%a8-%d8%b3%d9%86%d8%aa%db%8c - X - درمان بیماریهای گوارشی از نگاه طب سنتی - بیماری های گوارش از دیدگاه تب سنتی- تب صنتی- تب ثنتی- طب سنتی- طب سنتی- 14 ستاره- میوه خوردن از نگاه طب سنتی- سوءهاضمه- علائم سوء هاضمه- 14setare.com- طب ایرانی اسلامی- درمان بیماری معده با طب سنتی - بیماریهای معده- معده- بیماری های دستگاه گوارشی- سیستم گوارش انسان- بیماریهای گوارشی

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران نشانه‌های هضم کامل غذا از دید طب سنتی را تشریح کرد.

به گزارش چهارده ستاره، مهدی برهانی درباره نشانه‌های هضم کامل غذا اظهار داشت: در صورتی که فرد مقدار خوراکی که الان می‌تواند در یک وعده غذایی مصرف کند و معده بیمار می‌پذیرد کمتر از میزانی باشد که قبلا می‌توانسته است، بخورد دلیل ضعف معده است و اگر این عارضه را ندارد، قوت معده اش همچنان پابرجاست.

به گفته وی بر اساس طب سنتی ایران قوت‌های معده به ۴ نوع جاذبه، ماسکه، هاضمه و دافعه تقسیم می‌شود. قوه جاذبه آنست که توسط آن غذا بلعیده میشود و به معده می‌رسد.

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران افزود :

قوه ماسکه نگهدارنده غذا در معده است تا عمل هضم روی آن انجام پذیرد. قوه هاضمه عمل هضم غذا را انجام می‌دهد و قوه دافعه دفع فضولات باقیمانده از عمل هضم را بر عهده دارد.

نشانه‌های هضم کامل غذا

برهانی ادامه داد : بعد از خوردن غذا احساس سنگینی در سر یا کتف‌ها ایجاد نشود. پس از جای گرفتن غذا در معده سنگینی، سر و صدا و نفخ در معده ایجاد نشود. آروغ با بوی ترشیدگی، سکسکه، احساس لرزش یا کشیدگی در معده ایجاد نشود. مدت ماندن غذا در معده معتدل باشد.

وی بیان داشت: خروج غذا از معده در زمانی متناسب با نوع غذا باشد. خواب بعد از هضم غذا طبیعی باشد و سبک تر یا سنگین تر از حالت طبیعی نشود و بیدار شدن از خواب به راحتی و سریع انجام شود. بعد از خواب ورم در پلک چشم مشاهده نشود.

منبع : تسنیم

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “نشانه‌های هضم کامل غذا از دید طب سنتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.