پربازدید های اخبار بین الملل

هشدار صریح حیدرالعبادی به ترکیه و سعودی

حیدر العبادی- حیدرالعبادی - نخست وزیر عراق - 14 ستاره - 14setare.com - ترکیه - عربستان سعودی- عراق - آخرین اخبار عراق- حشدالشعبی- الحشدالشعبی - آل سعود تروریست

نخست ‌وزیر عراق از یک سو درباره هرگونه مداخله ترکیه در موصل هشدار داد و گفت که این مسئله به جنگی وحشتناک می ‌انجامد و از طرفی، از سفیر عربستان خواست به قوانین پایبند باشد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در دیدار با تعدادی از فرماندهان «الحشد الشعبی» (نیروهای داوطلب بسیج مردمی عراق) اعلام کرد هرگونه دخالت ترکیه در موصل به جنگی وحشتناک علاوه بر جنگ کنونی با داعش منجر خواهد شد.

موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق، دو سال است که تحت اشغال داعش قرار گرفته و ارتش عراق قصد دارد در آینده نزدیک عملیات آزادسازی آنرا آغاز کند.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، العبادی تاکید کرد :

نگرانی عراق از طمع‌ورزی‌های ترکیه در موصل حقیقی است.

وی توضیح داد «برخی جنایات تروریستی در عراق با حمایت برخی کشورهای همسایه انجام شده است» اما از ذکر مستقیم نام عربستان و ترکیه خودداری کرد.

العبادی سپس سفیر عربستان در بغداد را به پایبندی به ضوابط کار دیپلماتیک دعوت کرد و ضمن هشدار به او گفت که خطر داعش برای کشورهای حاشیه خلیج فارس بزرگ است.

نخست‌وزیر عراق به وضعیت میدانی عراق نیز پرداخت و گفت :

عملیات آزادسازی شمال بیجی بدون اعلام قبلی آغاز شد و همچنان ادامه دارد، خسارت ‌های داعش در فلوجه و اطراف آن واقعا زیاد بود.

العبادی افزود : آزادسازی موصل همانطور که به عراقی ‌ها وعده داده شده، امسال انجام خواهد شد و تمامی جبهه‌ ها در برابر الحشد الشعبی برای مبارزه علیه داعش باز است؛ پس از برخی مشورت‌ ها، نقشه‌های مربوط به آزادسازی موصل را تغییر دادیم. برخی از سیاستمداران، مناطقی در عراق را به داعش تحویل دادند و باید محاسبه شوند.

از سوی دیگر «سعد الحدیثی» سخنگوی دفتر العبادی نیز اعلام کرد نیروهای عراقی عملیات نظامی‌ شان به سمت موصل برای آزادسازی آنرا آغاز کرده‌اند.

منبع : فارس

———————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “هشدار صریح حیدرالعبادی به ترکیه و سعودی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.