پربازدید های گوناگون های خبری

نواقص برجام را می گفتیم، گفتند دلواپسیم !!

%d8%b3%db%8c%d8%af%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86-%d9%86%d9%82%d9%88%db%8c-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d9%88%d8%b2 - X - تحریم - توافق لوزان - توافق ژنو - رییس جمهور یازدهم - روحانی برجام- 10 پس از برجام- فضای پسابرجام- نقض برجام- 14 ستاره- مذاکره آمریکا و ایران- مذاکره ایران و امریکا- مذاکرات هسته ای- سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس- 14setare.com-- آمریکا- ایران- 16 آذر روز دانشجو

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طالبان و القاعده و داعش برای ناامن کردن ایران ساخته شده‌اند، گفت: بیش از دو هزار سند در این زمینه وجود دارد.

به گزارش چهارده ستاره، سید حسین نقوی حسینی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه یاسوج با اشاره به رشادت فرزندان این آب و خاک اظهار کرد: شهدا مردانی بودند که برای عزت و استقلال کشور ایستادگی کردند و برای عزت کشور جان خود را فدا کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات خود گفت :

مقاومت و ایستادگی شهدا در سخت‌ترین لحظات بود که به پیروزی انقلاب منجر شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد :

به مدت ۱۸ سال در دانشگاه‌ها درس خوانده‌ام و تدریس داشته‌ام و با رتبه ۳۶ در کنکور پذیرفته شدم و در همان حال در دفاع مقدس هم شرکت کردم و از هیچ سهمیه‌ای هم استفاده نکردم.

وی با اشاره به سوابق دانشگاهی خود گفت: کارشناسی ارشد و دکترای علوم سیاسی را با رتبه‌های تک رقمی پشت سر گذاشتم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در همین خصوص با بیان اینکه دانشجو و دانشگاه را به خوبی می‌شناسم تصریح کرد :

دانشجویان باید پا در جای پای دانشجویان شهیدی بگذارند که مایه عزت دانشگاه شدند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت :

افتخار می‌کنیم که رئیس دانشگاه اکسفورد مصاحبه کرد و گفت فلان دانشجوی ایرانی قوی‌ترین تز دکترای این دانشگاه را داده است.

وی گفت: این عزت ایرانی است که وقتی تیم بازرسی آژانس را به فردو می‌بردم چند بار سؤال می‌کردند که آیا خودتان این کار را کردید و گفتند آیا خودتان سانتریفوژها را ساختید و این آبشارها را خودتان تمام کرده‌اید و باور نمی‌کردند با دانش و تکنولوژی بومی به این دستاورد دست پیدا کردیم.

نقوی‌حسینی افزود: دو سال پیش با رئیس مجلس سنای فرانسه ملاقات داشتیم که نکته‌ای قابل توجه در مورد تمدن ایرانی گفت.

وی افزود : رئیس مجلس سنای فرانسه اعتراف کرد زمانی که ما اروپایی‌ها هنوز ملت نبودیم و ساکن نشده بودیم شما دولت و مجلس داشتید.

این نماینده مجلس افزود :

ویل دورانت مسیحی و اروپایی در کتاب تاریخ تمدن جلد پانزدهم می‌گوید زمانی که اجداد ما برای پیدا کردن غذا مثل میمون از درخت‌ها بالا می‌رفتند ایرانی‌ها بهداشت و حمام داشتند.

وی افزود: ما ملت بزرگی هستیم و اقتدار داریم و دانشگاه محور این بزرگی و اقتدار است و این اقتدار را به حرمت خون همه شهدای دانشجو باید عزت ببخشیم.

نقوی حسینی گفت: آمریکایی‌ها سابقه‌ای در کشور ما جز خیانت و کودتا نداشتند و قبل و بعد از پیروزی انقلاب سمبل سلطه‌گری بودند و اوج آنها کاپیتولاسیون بود که در دولت منصور در مجلس تصویب شد و امام علیه آن طغیان کرد که چرا ایرانی باید این قدر به ذلت کشیده شود.

نقوی حسینی در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در خصوص برخورد با موسوی لاری اظهار کرد :

آقای موسوی لاری خودش مصاحبه کرده که عمامه‌ام را خودم برداشتم و به محافظم دادم و کسی با من برخوردی نکرده است و لذا در دانشگاه نباید چنین حرف‌هایی زده شود و این را ظلم به دانشگاه میدانم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات خود در جمع دانشجویان دانشگاه یاسوج گفت :

آمریکایی‌ها با همه توان به دنبال حفظ شاه بودند.

وی گفت: آنها مردم ایران را به رگبار بستند تا شاه را حفظ کنند و ۴ هزار نفر را در میدان شهدا به همین دلیل به شهادت رساندند.

نقوی حسینی با بیان اینکه در حال حاضر دشمنان ایران در دامن آمریکا رقاصی می‌کنند بیان کرد: مسعود رجوی خائن تعداد ۱۷ هزار نفر را با ترور به شهادت رساند.

وی در ادامه با بیان ۸ سال جنگ تحمیلی و انواع اسلحه‌ها که به دشمن دادند افزود : بعد از جنگ هم انواع توطئه‌ها را علیه کشور روا داشتند که یکی از آنها فرستادن پرونده ایران به سازمان ملل بود.

این نماینده مجلس به ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای اسرائیل اشاره کرد و گفت :

به پروتکل الحاقی عمل نمی‌کنند اما به دروغ ایران را متهم به ساخت بمب هسته‌ای می‌کنند.

وی با بیان اینکه اطلاع کاملی از برجام دارم و آنرا خط به خط خوانده‌ام افزود :

۱۳ سال مذاکره برای برجام انجام دادیم که دو راه هم بیشتر نداشتیم یا مقابله و یا مذاکره بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: افرادی در این پرونده در طول این سالها مسئولیت داشتند و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که دو بیانیه ژنو و لوزان صادر شد.

وی با اشاره به انتقاداتی که به توافق لوزان و برجام شد، گفت :

ما به تیم خود گوشزد می‌کردیم که مراقب این پازل باشید و در همین اثنا رئیس‌جمهور محترم مرتب اصطلاحاتی مانند بی‌سوادها و دلواپس‌ها را به منتقدان روا میداد.

نقوی‌حسینی افزود : مقام معظم رهبری وارد قضیه شدند و فرمودند به حرف منتقدین هم باید گوش داده شود و آنها را قانع کنید.

وی گفت : در برجام اشکالاتی اساسی وجود داشت، بارها به تیم مذاکره کننده گفتیم که مراقب باشند چرا که طرف مقابل دشمن ایران است.

نقوی حسینی گفت :

در آخر برجام به سرانجام رسید توافق انجام شد اما اشکالات اساسی در این توافق وجود داشت و بارها به تیم مذاکره‌ کننده گفته شد.

وی با بیان اینکه طالبان و القاعده و داعش برای ناامن کردن ایران ساخته شده‌اند گفت : بیش از ۲ هزار سند در این زمینه وجود دارد.

این نماینده مجلس از سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت یاد کرد و گفت : بعضی آدم‌های کم خرد این موضوع را متوجه نمی‌شوند.

منبع : فارس

————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “نواقص برجام را می گفتیم، گفتند دلواپسیم !!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط