پربازدید های محور مقاومت

نبرد حلب سوریه و تعیین آینده بعدی سوریه

جدیدترین نقشه حلب بعد از حمله جیش الفتح به راموسه- - سوریه- آخرین اخبار سوریه-آخرین نقشه حلب سوریه- اتحاد ترکیه و عربستان و قطر علیه سوریه- ارتش سوریه در حلبX 14 ستاره- 14setare.com- آخرین تحولات میدانی حلب در 17 مرداد 95- آخرین اخبار حلب- آخرین خبر از شکست محاصره شهر حلب توسط جیش الفتحX الجيش السوري في حلبX اللیرمون حلب سوریه- اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو حلب- جدیدترین نقشه حلب- جنوب حلب سوریه- نقشه حلب سوریه در سال 2016- در حلب سوریه چه خبر است ؟- راموسه حلب- جیش الفتح- جیش الاسلام- جیش الحر- جبهه فتح الشام- جبهه النصره- ترکیه- آخرین اخبار از کودتای ترکیهX آخرین اخبار ترکیه- ترکیه پس از کودتا- کودتای ترکیه- فتح الله گولن

روزنامه «النشره» لبنان با سرنوشت ‌ساز خواندن نبرد حلب سوریه نوشته است که باید دید ترکیه بعد از کودتا حمایت خود از گروه ‌های مسلح فعال در این شهر را افزایش می ‌دهد یا نه.

به گزارش “۱۴ ستاره“، روزنامه «النشره» لبنان در گزارشی به قلم «باسکال ابونادر» به نقش کشور ترکیه در حلب سوریه پرداخته و نوشته است که اغلب کارشناسان معتقدند که نبرد در این شهر تکلیف بحران سوریه را روشن خواهد کرد.

جدیدترین نقشه سوریه نقشه رقه و نقشه حلب-X آخرین اخبار حلب X الجیش السوری فی حلب X ارتش سوریه در حلب X حلب سوریه X در حلب سوریه چه خبر است ؟ X هجوم جیش الفتح على ریف حلب الجنوبیه X داعش X آخرین اخبار داعش X آخرین اخبار سوریه X منبج سوریه X الباب سوریه X جیش الفتح X جیش الحر X ریف شمالی حلب X allepo X Allepo Syria X 14setare.com X 14 ستاره X نیروهای دموکراتیک کرد سوریه X کردستان سوریه X ارتش آزاد سوریه

ابونادر طی گزارشی درباره نبرد حلب سوریه نوشت :

«جهان بسیار محتاطانه در انتظار نتیجه نبرد در حلب سوریه است، چرا که این جنگ تأثیری مهم و تبعاتی گسترده بر کل سوریه خواهد داشت. در این جنگ عوامل بسیاری به خصوص ترکیه دخالت میکنند. کشور ترکیه از ابتدا پای ثابت این درگیری ‌ها بوده است، ولی این روزها با کودتایی که در این کشور رخ داد که ناکام هم ماند، اکنون با این سوال مواجه می ‌شویم که با پیشامدهای به وجود آمده، نقش ترکیه در بحران سوریه چه میشود؟»

«بسام ابو عبدالله» کارشناس و تحلیلگر سیاسی سوری با بیان اینکه «نبرد حلب سوریه تأثیری عمیق و اساسی بر اوضاع سوریه خواهد داشت»، می‌گوید : «این تحلیلی است که هم کارشناسان برجسته غربی دارند و هم ایالات متحده‌ ای که حساب ویژه ‌ای روی این نبرد باز کرده است. نتایج نبرد حلب تأثیر عمده ای را بر شمال غرب این کشور خواهد گذاشت، به خصوص اینکه ایالات متحده تمرکز شدیدی بر این جبهه دارد. ایالات متحده به انحاء گوناگون، از جمله با توسل به باز کردن گذرگاه‌ های امن بشردوستانه و روشهای دیگر، تلاش خواهد کرد تا حملات به حلب را متوقف کند.»

النشره نوشت :

«اما در قبال بحث بحران و فتنه حاکم بر سوریه، نمیتوان از نقش ترکیه در قبال این موضوع غافل ماند و کودتای ناکام اخیر این کشور را نادیده گرفت. در همین زمینه ابو عبدالله اشاره کرده که این کودتا تأثیر به سزایی بر نقش این کشور در سوریه گذاشته است و بر حسب اطلاعات اخذ شده حکومت ترکیه افسران اطلاعاتی خود را که در اتاق عملیات اردن هستند و در بحران فعلی سوریه دخالت و با تروریست های این منطقه همکاری دارند را از این منطقه خارج کرده است. چرا که دولت ترکیه برای اینکه وابستگان به “فتح الله گولن” (واعظ مخالف اردوغان) را در بین افراد خود شناسایی کند، در حال انجام تحقیقات بر روی آنها است.»

اما در مقابل، «فراس البیبلی» کارشناس سیاسی ترکیه ‌ای می‌ گوید «کودتای اخیر ترکیه با اینکه شکست خورده، تأثیر خود را بر اوضاع سوریه خواهد گذاشت» و معارضین سوری مناطقی را که در سالهای گذشته از دست داده‌ اند، بار دیگر تحت کنترل در خواهند آورد.

وی افزود : «ترکیه میتواند در نتیجه و در واکنش به تلاش برای کودتا، حمایت خود را از معارضین سوری افزایش دهد. این کشور در ابتدا به معارضین روحیه و انگیزه میداد، ولی تصورم این است که از این هم فراتر خواهد رفت.»

در مجموع بسام ابوعبدالله معتقد است که تصورات مردم سوریه تغییر پیدا کرده است و کم کم در حال درک این واقعیت هستند که تنها از طریق دولت است که میتوان بحران این کشور را حل و فصل کرد. وی گفت : «ما می‌بینیم که بسیاری از تروریست ‌های سوری به ویژه بعد از اعلام حکم عفو عمومی توسط “بشار اسد” رئیس جمهور سوریه، خود را تسلیم دولت این کشور کرده ‌اند و تعداد آنها هم روز به روز افزایش پیدا میکند.»

البیبلی هم در تحلیل سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور کشور ترکیه به روسیه، دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور و بحث پیرامون مسائل منطقه و سوریه، گفت : «این جلسه حامل پیام های بسیار مهمی برای کل دنیا به خصوص آمریکا و اروپا است. به ویژه بعد از اینکه روابط حسنه بین این دو کشور تقویت شده است.»

النشره در پایان با بیان اینکه نبرد حلب سوریه تکلیف «بقا و تقویت» نظام سوریه را روشن میکند، نوشته است که باید دید آیا ترکیه بعد از کودتا حمایت خود را از معارضین افزایش می‌دهد یا نه.

سوریه؛ آخرین نقشه از وضعیت میدانی شهر حلب پس از شکستن محاصره و ایجاد فاصل ۲٫۵ کیلومتری توسط تروریست ها - X حلب سوریه- آخرین نقشه حلب سوریه- ارتش سوریه در حلب- آخرین اخبار حلب- اللیرمون حلب سوریه- راموسه حلب- جدیدترین نقشه حلب- در حلب سوریه چه خبر است ؟- 14 ستاره- جیش الفتح- جیش الاسلام- ارتش آزاد سوریه- جبهه فتح الشام- جبهه مقاومت در برابر داعش و اسرائیل- حزب الله لبنان- گروه تروریستی حرکه نورالدین زنگی- حرکت النجباء عراق- شکست محاصره حلب توسط تروریستها- آخرین خبر از شکست محاصره شهر حلب توسط جیش الفتحX ارتش سوریهX روسیهX نیروی هوایی روسیهX مستشاران نظامی ایران در سوریه- آخرین تحولات میدانی حلب در 17 مرداد 95- 14setare.com- العامریه حلب

منبع : فارس

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “نبرد حلب سوریه و تعیین آینده بعدی سوریه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.