پربازدید های فوتبال جهان

نبرد جذاب GR7 و CR7 در فینال یورو ۲۰۱۶

رونالدو گریژمان - X CR7 X GR7 X کریستیانو رونالدو X عملکرد رونالدو در یورو X آنتوان گریژمان X فرانسه X پرتغال X بازی پرتغال فرانسه X یورو X تصاویر یورو 2016 X یورو 2016 فرانسه X جام ملتهای اروپا X 14setare.com X 14 ستاره X زمان فینال یورو 2016 X فینال یورو 2016 X فینال 2016 لیگ قهرمانان اروپا X نبرد جذاب فینال یورو 2016 فرانسه X رونالدو گریزمان

یکشنبه در سن دنی شاهد دوئل فرانسه و پرتغال در فینال خواهیم بود. گریزمان به عنوان قهرمان فرانسه در یک سو و رونالدو به عنوان قهرمان پرتغال در سوی دیگر میدان، با انگیزه هایی متفاوت و البته مشابه حضور خواهند داشت.

GR7 مقابل CR7، فرصت انتقام به هرکول فرانسوی خواهد رسید یا رونالدو یک تاج اروپایی دیگر بر سر می گذارد؟

نبرد جذاب فینال یورو ۲۰۱۶ بین GR7 و CR7

دقایق ابتدایی نیمه دوم فینال لیگ قهرمانان و اعلام پنالتی به نفع اتلتیکو مادرید. گریزمان با خونسردی همیشگی پشت ضربه قرار گرفت اما توپ را به تیرک دروازه کیلور ناواس کوبید.

اتلتکیو البته سی دقیقه بعد توانست گل تساوی را به رئال بزند و حتی گریزمان در ضیافت پنالتی ها موفق شد ناکامی خود در جریان بازی را جبران کند اما همچون سال ۲۰۱۴، جام به خانه رئالی ها رفت تا گریزمان حسرت آن پنالتی از دست رفته خود در جریان بازی را بخورد.

با پنالتی ای که رونالدو برای رئال به گل تبدیل کرد، گریزمان و یارانش در حسرت دوباره لیگ قهرمانان باقی ماندند. پایان مسابقه، شادی رونالدو و هم تیمی هایش بود و اشک گریزمان و دیگر ستاره های اتلتیکو. او شاید هرگز خود را بخاطر آن پنالتی نبخشد اما یک ماه و نیم بعد، گریزمان فرصتی جدید برای انتقام پیدا کرده است.

GR7 : شش گل زده در یورو ۲۰۱۶ برای گریزمان. او بهترین بازیکن یورو تا به اینجا بوده، بدون شک. گریزمان شب گذشته قهرمان فرانسوی ها بود و با دو گلی که به آلمان زد باعث صعود خروس ها به فینال یورو شد. فرانسه ۱۳ گل تا به اینجای رقابت ها به ثمر رسانده که تقریبأ نیمی از این گل ها توسط گریزمان به ثمر رسیده است. فرانسه تنها یک گل دیگر نیاز دارد تا با رکورد گلزنی هلند سال ۲۰۰۰ برابری کند و شاید در فینال به این مهم نیز دست یابد.

بازی آلمان-فرانسه در نیمه اول در حال اتمام بود که شواینی مرتکب پنالتی بی موردی شد. گریزمان پشت توپ قرار گرفت اما نه خاطره بد فینال لیگ قهرمانان و نیز حضور دیواری چون نویر درون دروازه آلمان، هیچکدام باعث نشدند تا تمرکز او به هم بخورد و بر خلاف جهت نویر توپ او به گل تبدیل شد.

دروازه بان ژرمن ها همانند بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان یک بار دیگر مغلوب گریزمان شد تا این بازیکن همانطور که اتلتیکو را در آلیانس آرنا برابر بایرن سربلند خارج کرده بود، حال تیم ملی کشورش را در آستانه صعود به فینال قرار دهد.

گریزمان در نیمه دوم نیز تیر خلاص را به آلمان ها شلیک کرد تا فرانسه پس از یورو ۲۰۰۰ یک بار دیگر خود را در فینال ببیند. شادی گل گریزمان هم آشنا بود. همان شادی گل ویژه که معمولا با کوکه در اتلتیکو انجام می دهد اما این بار با بازیکنانی متفاوت و در تیم ملی فرانسه.

گریزمان را باید برنده کفش طلای یورو بدانیم مگر اینکه رونالدو در فینال بتواند دست به معجزه زده و هت تریک کند و در سوی دیگر گریزمان گلی به ثمر نرساند. GR7 با کوهی از انگیزه و به قصد انتقام از رونالدو پای به فینال سن دنی خواهد گذاشت.

607130625_AL_9513_61EC939DD195996DE667FFEA4FB4C486_3538

CR7 : اما دو شب پیش در لیون، پرتغال روی شانه های رونالدو پای به فینال یورو گذاشت. کریستیانو یک گل استثنایی با سر زد و یک پاس گل به نانی داد تا پرتغال پس از یورو ۲۰۰۴ یک بار دیگر به فینال برسد.

رونالدو تا پیش از این بازی، تنها به مجارستان دو گل زده بود و نتوانسته بود فروغ همیشگی را نشان دهد اما رونالدو همیشه به موقع خود را می رساند و برابر ولز، این نکته یک بار دیگر اثبات شد :

“مهم نیست که من چند گل به ثمر رسانده ام، مهم پیروزی پرتغال و موفقیت تیم است. پرتغال یک مجموعه متحد است که همه در آن برای یک هدف می جنگند. مهم نیست چه کسی گل می زند چون در نهایت این پرتغال است که برنده بازی شده است. رویای من قهرمانی با پرتغال است و به این هدف نزدیکتر از همیشه هستم.”

CR7 پس از پیروزی ۲-۰ بر ولز و صعود به فینال، خوشحال تر از همیشه بود. او از موفقیت تیمی گفت اما واضح است که او حالا نزدیکتر از همیشه به کسب چهارمین توپ طلای خود قرار دارد. رونالدو اگر بتواند تیمش را به قهرمانی یورو هدایت کند، بدون هیچ بحثی در رقابت با مسی برنده توپ طلای ۲۰۱۶ خواهد شد. قهرمانی با پرتغال در یورو برای اولین بار و نزدیکتر شدن به توپ طلای چهارم، به رونالدو همان انگیزه ای را داده که انتقام به گریزمان بخشیده است.

یکشنبه در سن دنی شاهد دوئل فرانسه و پرتغال در فینال خواهیم بود. گریزمان به عنوان قهرمان فرانسه در یک سو و رونالدو به عنوان قهرمان پرتغال در سوی دیگر میدان، با انگیزه هایی متفاوت و البته مشابه حضور خواهند داشت.

GR7 مقابل CR7، فرصت انتقام به هرکول فرانسوی خواهد رسید یا رونالدو یک تاج اروپایی دیگر بر سر می گذارد؟ باید منتظر بمانیم و نبرد جذاب فینال یورو ۲۰۱۶ را ببینیم.

پرچم پرتغال و پرچم فرانسه - جدال فرانسه پرتغال در یورو

منبع : ورزش سه

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “نبرد جذاب GR7 و CR7 در فینال یورو ۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط