نبایدهای کار با تبلت و گوشی های اندرویدی

آموزش در گوشی های اندرویدی - اندروید- سیستم عامل گوشی اندرویدی- 14 ستاره- 14setare.com- گوشی های اندرویدی- گوشی اندرویدی- گوشی تلفن همراه-

در این مطلب می‌ خواهیم کارهایی که نباید با دستگاه اندروید انجام داد را به شما بگوییم تا در هنگام کار با دستگاه اندروید خود کمتر دچار مشکل و عیب های بعدی شوید.

کارهایی که نباید با دستگاه اندرویدی (تبلت و گوشی های اندرویدی ) انجام داد !!

در این مطلب می‌ خواهیم کارهایی که نباید با دستگاه اندروید انجام داد را به شما بگوییم تا در هنگام کار با دستگاه اندروید خود کمتر دچار مشکل و عیب های بعدی شوید.

بسیاری از افراد از آنتی‌ ویروس‌ های مختلف روی دیوایس خود استفاده میکنند یا اپلیکیشن‌ هایی که در پس‌ زمینه در حال کار هستند را می‌ بندند. اما آیا انجام این کارها، به صلاح تلفن هوشمند، تبلت و گوشی های اندرویدی شما است؟

ما از تلفن‌ های هوشمند خود برای انجام بسیاری از کارهای روزانه و شخصی استفاده می‌ کنیم. به همین منظور، باید از صحت و سلامت‌ شان اطمینان حاصل کنیم و در ضمن از آنها نیز مراقبت کنیم تا بتوانیم مدت زمان بیشتری از آنها بهره ببریم.

نباید های یک دستگاه اندروید چیست ؟؟؟

بی محلی به انجام به‌ روزرسانی دیوایس

سیستم عامل دستگاه اندروید باید همواره بروزرسانی شود تا ایرادات آن در طول زمان برطرف گردد و امنیت آن نیز بالا رود. به محض اینکه آپدیتی برای سیستم عامل دیوایس خود دریافت کردید، با آن موافقت کرده و دستگاه خود را به‌ روز نمایید. همچنین می‌ توانید تنظیم کنید تا عملیات به‌ روزرسانی سیستم عامل به صورت خودکار انجام شود. به این ترتیب، قسمت امنیت دیوایس مطمئنا از شما متشکر خواهد بود و باعث بالا رفتن بازدهی آن میشود.

استفاده از Task Killer‌ها یا بستن دستی اپلیکیشن‌ ها

بسیاری از کاربران تلفن‌ های هوشمند و گوشی های اندرویدی از Task Killer‌ها استفاده میکنند و برخی دیگر نیز اپلیکیشن‌ های فعال در پس‌ زمینه را به صورت دستی می‌ بندند. فارغ از اینکه نمیدانند انجام این کارها، باعث وارد شدن آسب به پردازنده دیوایس میشود.

زمانی که ما ابتدا یک اپلیکیشن را باز میکنیم، قسمتی از اطلاعات پردازشی آن در رم دستگاه ذخیره میشود. به این ترتیب، زمانی که شما برای بار دوم وارد این نرم‌ افزار می‌ شوید، عملیات بارگذاری آن با سرعت بیشتری انجام میشود.

اگر شما اپلیکیشن‌ های فعال در پس‌زمینه را به صورت دستی ببندید یا کش دستگاه خود را خالی کنید، اطلاعاتی که در رم ذخیره شده‌ اند نیز از بین میروند. اگر مجددا اقدام به باز‌کردن نرم‌افزار اشاره شده بکنید، این روند دوباره از سر گرفته میشود.

پیشنهاد می‌ کنیم تنها در صورتی اپلیکیشن‌ ها را ببندید که یا مصرف باطری زیادی دارند، یا مشکلاتی در اجرای آنها پیش آمده باشد. در غیر این صورت، هرگز این کار را انجام ندهید. چرا که باعث آسیب دیدن پردازشگر دیوایس شما خواهد شد.

استفاده از بیش از یک آنتی‌ ویروس

اگر حس می‌ کنید که به یک نرم‌ افزار آنتی‌ ویروس برای دیوایس خود نیاز دارید، در ذهن خود داشته باشید که این قبیل اپلیکیشن‌ ها مقدار زیادی از رم و باطری دستگاه را مورد استفاده قرار می‌ دهند. آنتی‌ ویروس‌ ها به صورت مداوم در پس زمینه سیستم عامل در حال فعالیت هستند. اما استفاده از بیش از یک آنتی‌ ویروس، به هیچ وجه نمی‌ تواند امنیت دستگاه شما را بالا ببرد. اگر تصمیم به استفاده از آنتی‌ ویروس گرفتید، سعی کنید از بین اپلیکیشن‌ های موجود، انتخاب هوشمندانه‌ ای داشته باشید و فقط یک مورد را نصب کنید.

ری استارت نکردن دستگاه

به شما پیشنهاد می‌ کنیم که دیوایس خود را هفته‌ ای یک بار ریستارت کنید. به این ترتیب فضای اشغال شده حافظه و کش دستگاه شما خالی شده و به اصطلاح دیوایس استراحت میکند. برخی مواقع پیش می‌ آید که حافظه دستگاه از اطلاعات موقتی که شاید خیلی هم نیاز نباشد پر میشود و تنها راه رهایی از آنها، ری استارت کردن دیوایس است که باعث خالی شدن حافظه میشود.

دانلود اپلیکیشن از منابع نامعتبر

فایل‌ های APK سیستم عامل اندروید میتواند حاوی ویروس یا مسائل امنیتی باشد که با دانلود آنها، دیوایس شما به خطر می‌ افتد. همواره سعی کنید تا دانلودهای خود را از منابع معتبر و مطمئن مانند فروشگاه نرم‌ افزاری گوگل‌ پلی انجام دهید.

منبع : کدنویسی به زبان ساده

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “نبایدهای کار با تبلت و گوشی های اندرویدی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.