پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

اخبار تنیس جهان / مصدومیت نادال؛ محرومیت ماریا

بدشانسی ‌های تنیسور شماره یک سابق دنیا کماکان ادامه دارد. رافائل نادال، تنیسور معروف اسپانیایی به دلیل ادامه آسیب ‌دیدگی از ناحیه مچ دست از رقابت‌ های گرنداسلم ویمبلدون کناره‌ گیری کرد. همچنین ماریا شاراپووا، تنیسور زن روسی به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگ به مدت دو سال از حضور در مسابقات تنیس محروم است.

**************

به گزارش “۱۴ ستاره” از تسنیم، رافائل نادال، تنیسور معروف اسپانیایی و مرد شماره یک سابق این رشته به دلیل ادامه آسیب ‌دیدگی از ناحیه مچ دست از رقابت‌ های گرنداسلم ویمبلدون (سومین و مهمترین گرنداسلم سالانه تنیس) کناره‌ گیری کرد.

رافائل نادال در این باره گفت :

متاسفانه بعد از صحبت با دکتر و مشاهده‌ نتایج آزمایشات اخیر متوحه شدم نمیتوانم در ویمبلدون امسال شرکت کنم.

نادال که از رقابتهای رولان‌گاروس ۲۰۱۴ تا به حال گرنداسلمی را فتح نکرده، در یک سال اخیر مدام درگیر مصدومیت بوده و به همین دلیل در میانه‌راه رقابت‌های رولان‌گاروس ۲۰۱۶ به دلیل آسیب‌دیدگی از رقابت با هموطنش، مارسل گرانویرز انصراف داد.

**************

شاراپووا به مدت ۲ سال محروم شد.

تنیسور مطرح تینس بانوان به مدت دو سال محروم شد.

فدراسیون بین ‌المللی تنیس اعلام کرد، ماریا شاراپووا، تنیسور زن روسی به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگ به مدت دو سال از حضور در مسابقات تنیس محروم است.

تست دوپینگ شاراپووا در مسابقات ماه ژانویه گرنداسلم استرالیا به خاطر استفاده از ماده ممنوعه ملدنیوم مثبت اعلام شد. او پس از این ماجرا اعتراف کرد که از ملدنیوم استفاده کرده است.

ماده ممنوعه ‌ای که شاراپووا از سال ۲۰۰۶ تاکنون مصرف کرده، طبق ادعای خودش دارویی برای بهبود گردش خون است که در لتونی تولید میشود، اما توزیع آن در آمریکا ممنوع است. مجازات مصرف این دارو برای ورزشکاران چهار سال است.

عکس زن ورزشکار-دختر ورزشکار روسی-زن خارجی-عکس لخت زن خارجی_sharapova_tennis_semi_wimbledon_512x288_epa

منبع : تسنیم

———————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اخبار تنیس جهان / مصدومیت نادال؛ محرومیت ماریا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط