مکه ملک خاندان آل سعود نیست !

X حج X آیت الله مکارم شیرازی X ازدواج X حرمین شریفین X آل سعود تروریست X عربستان سعودی X جنایات عربستان سعودی X فاجعه منا X فاجعه منی X منا X حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام X کشتار حجاج در مکه X ایران X ممنوعیت ایرانیان از حضور در خانه خدا توسط عربستان سعودی X Iranian ban from the house of God by Saudi Arabia X حظر الإيراني من بيت الله من المملكة العربية السعودية X بستن راه حجاج ایرانی توسط آل سعود X إغلاق الحجاج الإيرانيين من قبل السعودية X قتل الحجاج في منى X قتل الحجاج في منى آل سعود X 14setare.com X 14 ستاره

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت برنامه درست این است که حرمین شریفین زیر نظر جمعی از علمای همه کشورهای اسلامی اداره شود و ملک آل سعود نباشد.

به گزارش “۱۴ستاره“، آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: برنامه درست این است که حرمین شریفین زیر نظر جمعی از علمای همه کشورهای اسلامی اداره شود و ملک آل سعود نباشد.

آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج خود گفت: در اسلام فرصتهای تبلیغی خوبی وجود دارد که از جمله آن ماه مبارک رمضان و ایام فاطمیه و صفر، غدیر و … است.

وی اظهار کرد: قدر مسلم وضعیت دنیا روز به روز در حال کشیده شدن به سمت فساد بیشتر است البته برخی حالت انفعالی به خود میگیرند که آب از سر گذشته است ولی ما باید از فرصت ها بیشتر بهره ببریم.

این مرجع تقلید عنوان کرد :

مردم را باید به قرآن آشنا کنیم؛ سه آیه در قرآن است که این کتاب الهی در رمضان نازل شده است.

این مفسر قرآن تاکید کرد : آیات توحید و معاد و آیات اخلاقی، اجتماعی و وحدت مسلمین را برای مردم بخوانید؛ در زمینه وحدت آیات زیادی داریم و تنها نباید به آیه اعتصام تکیه کنیم.

این مرجع تقلید اختلاف را ناشی از بی عقلی دانست و چند نکته را یادآوری و تصریح کرد : شما مبلغان اولا وارد مباحث سیاسی بحث برانگیز و ایجاد اختلاف نشوید و سعی کنید مردم را به وحدت دعوت کنید و بیشتر هم مسایل اعتقادی و اخلاقی را بگویید البته باید مردم را از خطرات دشمن آگاه کنیم اما این به معنای گرایش به یک جناح سیاسی نیست.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد :

باید به مردم گوشزد شود که ماه رمضان فقط ماه روزه نیست؛ ماه نیکوکاری و معرفت الهی است تا مردم به سراغ بیماران و خانواده‌ های ضعیف بروند و زندانیان بی گناه را ازاد کنند.

این مرجع تقلید عنوان کرد:

این ماه، ماهی است که باید کینه ‌ها از سینه بیرون برود؛ جوانان را به ازدواج و ساده‌ زیستی تشویق کنید؛ تشویق کنید تا مراتب ازدواج آسان انجام شود، جهیزیه و مراسم عقد و عروسی ساده گرفته شود.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اینکه گفته میشود ما باید شغل و خانه و … داشته باشیم تا ازدواج کنیم خلاف حرف قرآن است زیرا اسلام می‌ گوید ازدواج کنید تا غنی شوید؛ صدا و سیما و رسانه ها هم باید کمک کنند تا ان‌ شاءالله موجی برای اصلاح مفاسد اجتماعی ایجاد شود.

وی با اشاره به مسئله ممنوعیت حج امسال بیان کرد :

اینها کعبه را ملک شخصی خود کرده و انتقام مسائل سیاسی و نظامی شکست خورده خود را می‌ خواهند بگیرند و ایرانی ‌ها را وادار کنند تا با بی عزتی به حج بروند.

وی تاکید کرد: مفتیان و امام جمعه مکه و مدینه به قدری ضد شیعه تبلیغ کرده و شیعه را کافر و نجس معرفی کرده ‌اند که حضور زوار نیز خطرات زیادی داشت زیرا شیعه‌ستیزی زیادی راه انداخته ‌اند.

آیت‌الله مکارم عنوان کرد:

برنامه درست این است که حرمین شریفین زیر نظر جمعی از علمای همه کشورهای اسلامی اداره شود و ملک آل سعود نباشد.

این مرجع تقلید گفت: این برنامه ممکن است تا چندسال به ثمر نرسد ولی بذر آن باید افشانده شود و علمای اسلام اجماع کنند تا اداره کعبه زیر نظر علمای اسلام قرار گیرد البته این مانع حکومت آنان نیست ولی برنامه حج همانطور که قرآن گفته باید زیر نظر علما اداره شود و روزی فرا خواهد رسید که اینها مجبور به عقب ‌نشینی خواهند شد.

وی افزود :

آیا این عاقلانه است که در مسجدالحرام جرثقیل بیفتد و آنطور افرادی را بکشد که تکه‌ های گوشت آنها را به زور جمع کنند؟ چرا باید اینقدر در اطراف مکه ساخت و ساز شود اینها باید تخریب شود. ولی متاسفانه به علت آلاف و الوف شاهزادگان سعودی این کارها اتفاق می ‌افتد.

منبع : تنگستان

——————————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “مکه ملک خاندان آل سعود نیست !”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط