پربازدید های محور مقاومت

مهمترین تحولات میدانی حلب در ۴۸ ساعت اخیر

تلاش ناکام تروریست‌ها برای بازپس گیری "خناصر" - ارتش سوریه در ارتفاعات تل المحروقات حلب -اشراف ارتش سوریه در تل صنوبرات و ل المحروقات و ارتفاعات ام القرع بر توپخانه راموسه و مشرفه - جنوب حلب- نقشه غرب حلب- قراصی- خان طومان - راموسه کارخانه سیمان- معمل اسمنت- جاده راموسه حلب-آخرین اخبار حلب- سوریه- آخرین اخبار سوریه- آخرین نقشه حلب سوریه- 14 ستاره- الجيش السوري في حلب- العامریه حلب- اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو حلب- حلب سوریه- راموسه حلب- نقشه حلب سوریه در سال 2016- نقشه حلب سوریه- 14setare.com

بازگرداندن امنیت به غرب ساختمان‌ های مجتمع‌ های ۱۰۷۰ در جنوب شهر حلب، رسیدن نیروهای مقاومت به دانشکده تسلیحات، پاکسازی تقریبی دانشکده هوایی و کشته شدن ۹۰ تروریست از جمله مهمترین تحولات میدانی حلب سوریه است.

به گزارش “چهارده ستاره“، گروهی از نیروهای سوری و مقاومت توانستند با عملیاتی محدود در غرب مجتمع های ۱۰۷۰ کنترل بخش وسیعی از بازار «جبس» را در اختیار بگیرند که همین امر موجب امن شدن بخش غربی مجتمع ۱۰۷۰ می شود.

در محوطه دانشکده ‌ها نیروهای سوری تقریبا دانشکده فنی هوایی را پاکسازی کرده‌ اند و تنها تعدادی ساختمان محدود مانده است که همچنان در اشغال تروریستهاست.

همزمان با پاکسازی دانشکده فنی هوایی از دقایقی قبل جنگنده‌ها مواضع تروریستها را در دانشکده توپخانه هدف قرار دادند.

اما در جنوب غرب شهر حلب، نیروهای مقاومت از شب گذشته عملیاتی را از ارتفاع راهبردی ام القرع واقع در جنوب دانشکده تسلیحات به طرف دانشکده آغاز کرده و توانستند با پاکسازی مزارع شمالی ام القرع خود را به دانشکده برسانند و تعدادی از ساختمانهای جنوبی آنرا پاکسازی کنند.

به شکل همزمان نیروهای مستقر در ارتفاع ام القرع مواضع تروریستها را با موشک و حتی تک تیرنداز هدف قرار می دهند.

به نظر می رسد این نیروها قصد دارند در دو جبهه یعنی از دانشکده فنی هوایی به طرف دانشکده توپخانه و از طرف ارتفاع ام القرع به طرف دانشکده تسلیحات و سپس دانشکده توپخانه محاصره را مجددا به طور کامل برقرار کنند. البته تفاوت این محاصره با دور قبلی این است که الراموسه تحت اشغال تروریستها باقی می ماند و احتمال میرود که با رسیدن به دانشکده توپخانه، عملیات پاکسازی الراموسه آغاز شود.

مواضع نیروهای مقاومت در ارتفاعات المحروقات و الجمعیات عامریه تثبیت شده است. ارتفاع القراصی نیز چند بار دست به دست شده ولی شهرک القراصی همچنان در اشغال تروریستهاست.

طی درگیری ها یک هفته گذشته نیروهای سوری و مقاومت با تروریستها در جبهه حلب بیش از ۹۰ تروریست از گروه های «فیلق الشام، جیش السنه، احرارالشام، جبهه النصره و حزب ترکستانی الاسلامی» از جمله ۱۵ سرکرده میدانی کشته شده اند.

بنا بر این گزارش، نیروهای مقاومت همچنین توانستند گروهی از تروریستها را در محور شهرک خان طومان به طرف الراموسه به طور کامل از پای درآورند.

آماری از شهدای محور مقاومت نیز به طور دقیق در دسترس نیست، ولی ساعتی قبل اهالی شهرک های نبل و زهراء تعدادی از رزمندگان این دو شهرک را که در عملیات چند روز گذشته در حومه جنوب عربی حلب و به خصوص در ارتفاع «البرنده» به شهادت رسیدند، تشییع کردند.

نبردهای شدید در تل المحروقات حلب+فیلم و عکس

عکس های پیشروی ارتش سوریه در جنوب و جنوب غربی حلب سوریه

منبع: فارس

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “مهمترین تحولات میدانی حلب در ۴۸ ساعت اخیر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.