پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / کانادا

-تیم ملی والیبال کانادا-X المپیک برزیل X انتخابی المپیک ریو X تیم ملی والیبال کانادا X ایران کانادا X تیم ملی والیبال ایران -کانادایی هاX تیم والیبال کانادا

تیم ملی کانادا دومین حریف ایران در راه رسیدن به ریو است. بلند قامتان کانادایی که نسبت به سایر حریفان ایران ناشناخته تر به شمار میروند، در تلاش هستند تا بتوانند چهارمین حضور خود را در المپیک تجربه کنند.

۱۴ ستاره“- تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. درصورت حضور یک تیم اسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم نیز به المپیک خواهد رفت.

به همین بهانه و برای آشنایی بیشتر علاقه مندان والیبال، تا آغاز مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ در ژاپن، در گزارش های جداگانه ای به معرفی حریفان ایران به ترتیب رویارویی خواهیم پرداخت :

-تیم ملی والیبال کانادا-X المپیک برزیل X انتخابی المپیک ریو X تیم ملی والیبال کانادا X ایران کانادا X تیم ملی والیبال ایران -کانادایی هاX تیم والیبال کانادا-پوستر ایران کانادا

**************

۲- کانادا

رنکینگ جهانی : ۱۴

تاریخ بازی با ایران : یکشنبه ۹ خرداد ماه ساعت ۰۵:۴۰ بامداد به وقت تهران

کانادایی ها در حالی سفر خود برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۱۶ ریو را آغاز کرده‌اند که ۲۴ سال از آخرین حضورشان در المپیک می گذرد. این تیم از هدایت گلن هواگ، سرمربی کانادایی خود بهره مند است که از سال ۲۰۰۶ سکان هدایت مردان والیبال کانادا را به عهده دارد. کانادا در رقابت های انتخابی المپیک در آمریکای شمالی دوم شد و به این مسابقات آمد. رقابت های مذکور در غیاب آمریکا که به عنوان قهرمان جام جهانی ۲۰۱۵ مجوز حضور در المپیک را گرفته بود، برگزار شد و کوبا با قهرمانی در آن تورنمنت به المپیک رفت و کانادا به مسابقات انتخابی توکیو راه یافت.

کانادا تاکنون سه بار در بازی‌های المپیک تابستانی حضور داشته که اولین بار در ۱۹۷۶ مونترال به عنوان میزبان حضور پیدا کرد و به عنوان هشتم رسید. در المپیک ۱۹۸۴ لوس آنجلس به بهترین عنوان خود تا امروز دست یافت و در جایگاه چهارم ایستاد. مردان کانادایی پس از یک دوره غیبت در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا مجوز حضور در المپیک را کسب کردند و به مقام دهم دست یافتند.

کانادا در جام جهانی ۲۰۱۵ موفق به شکست ایران، مصر، استرالیا و ونزوئلا شد و با ۱۰ امتیاز و بالاتر از ایران در رده هفتم قرار گرفت.

تیم ملی والیبال کانادا رقابت های لیگ جهانی ۲۰۱۵ را نیز در سطح یک تجربه کرد. جایی که توانست برابر کوبا، بلغارستان و آرژانتین به پیروزی برسد. تلاش بلند قامتان کانادایی در پایان لیگ جهانی جایگاه پانزدهم و پایین تر از ایران را نصیب آنها نکرد.

نتایج رسمی اخیر کانادا

تیم ملی کانادا در مسابقات پان آمریکن ۲۰۱۶ که روز گذشته با قهرمانی کوبا به پایان رسید موفق شد پس از آرژانتین به مقام سوم برسد. این تیم در ۵ دیداری که در این جام برگزار کرد صاحب سه برد (۳-۰ برابر کاستاریکا، ۳-۱ برابر آمریکا و ۳-۰ برابر مکزیک) و دو باخت (۳-۲ برابر کوبا و ۳-۱ برابر آرژانتین) شد.

دیدارهای رودررو با ایران

تیمهای کانادا و ایران از سال ۲۰۱۲ به بعد تا کنون یک بار در مسابقات رسمی به مصاف هم رفته اند که کانادا برنده آن بازی لقب گرفت.

* کانادا ۳ – ایران ۰ ——-> جام جهانی ۲۰۱۵

آمار حضور کانادا در رویدادهای مهم بین المللی

* المپیک

تعداد حضور: ۳ دوره

اولین حضور: ۱۹۷۶

بهترین نتیجه: مقام چهارمی ۱۹۸۴

*قهرمانی جهان

تعداد حضور: ۱۰ دوره

اولین حضور: ۱۹۷۴

بهترین نتیجه: مقام هفتم ۲۰۱۴

*جام جهانی

تعداد حضور: ۴ دوره

اولین حضور: ۱۹۹۵

بهترین نتیجه: مقام هفتم ۲۰۰۳ و ۲۰۱۵

*لیگ جهانی

تعداد حضور: ۹ دوره

اولین حضور: ۱۹۹۱

بهترین نتیجه: مقام پنجم ۲۰۱۳

اسامی بازیکنان کانادا در انتخابی المپیک

گلن هوآگ سرمربی تیم ملی کانادا، رودی ور هاف، تیلر ساندرس، جان گردن، دنییل لویز، نیکلاس هوآگ، جاستین داف، دالاس سونیاس، آدام سیماک، وان لانکولت، دنییل کرنلیوس، گوین اشمیت، مکس بورت، فردریک وینترز، جیسون درکو، گراهام ویگراس، کامرون بان، استفن تیموتی، جی بلنکنا، استیون مارشال، برت جیمز

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی کانادا در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ به شرح زیر است :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ لهستان -کانادا

نهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ کانادا- ایران

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ استرالیا- کانادا

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ ونزوئلا- کانادا

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ کانادا- فرانسه

پانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۴:۳۵ ژاپن- کانادا

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ کانادا- چین

اولین طرح المپیک انتخابی-X 14 ستاره X 14setare.com X انتخابی المپیک ریو X ایران X ایران استرالیا X ایران چین X ایران ژاپن X ایران فرانسه X ایران کانادا X ایران لهستان X ایران ونزوئلا X تیم ملی والیبال ایران X تیم والیبال استرالیا X تیم والیبال چین X تیم والیبال ژاپن X تیم والیبال فرانسه X تیم والیبال کانادا X تیم والیبال لهستان X تیم والیبال ونزوئلا X نتیجه مسابقه والیبال ایران X والیبال

منبع : مشرق نیوز

————————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / کانادا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط