پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / چین

X نتیجه بازی ایران چین X ایران چین X تیم ملی والیبال ایران X تیم ملی والیبال چین X تیم والیبال چین X 14 ستاره X 14setare.com X انتخابی المپیک ریو X المپیک ریو دوژانیرو X تعداد تیمهای صعود کننده به المپیک X جدول انتخابی والیبال المپیک X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال X تعداد صعود کننده ها به المپیک ریو

تیم ملی چین پنجمین حریف ایران در راه رسیدن به ریو است. والیبالیست های چینی که یکی از حریفان جدی ایران در آسیا در تمامی ادوار بوده اند، در تلاش هستند تا بتوانند سومین حضور خود را در المپیک تجربه کنند.

به گزارش “۱۴ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

والیبالیست های ایران در نخستین دیدار خود موفق شدند تیم استرالیا را با نتیجه قاطعانه ۳ بر صفر شکست دهند. در دومین دیدار خود با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کانادا گذشتند. اما سومین بازی خود را با نتیجه ۳ بر ۰ به فرانسه واگذار کردند تا اولین شکست خود را در راه رسیدن به ریو تجربه کنند.در چهارمین دیدار هم در مقابل ژاپن میزبان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید. چین نیز در نخستین دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب فرانسه شد. در دومین دیدار ژاپن میزبان را قاطعانه و با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. در سومین دیدار خود هم به مصاف ونزوئلا رفت و در این دیدار هم با نتیجه ۳ بر ۰ به پیروزی رسید و در چهارمین دیدار خود در برابر لهستانی ها با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده‌ بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم نیز به المپیک خواهد رفت. در صورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت. بنابر این ایران برای صعود قطعا باید در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد یا در صورت پنجم شدن تیمی اسیایی را بالاتر از خود در جدول نبیند.

۵- چین

رنکینگ جهانی : ۱۷

تاریخ بازی با ایران : پنج شنبه ۱۳ خرداد ماه ساعت ۰۸:۲۵ به وقت تهران

چینی ها در حالی سفر خود برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۱۶ ریو را آغاز کرده‌ اند که علیرغم موفقیت همیشگی در بخش مجموع نتایج المپیک، در رشته والیبال کم فروغ بوده و در اکثر رقابت های المپیک غایب بوده اند.

این تیم از هدایت ژی گوچن، سرمربی چینی خود بهره مند است که خود از ملی پوشان اسبق تیم ملی چین می باشد و یانگ لی کوآن و شی هایرونگ هم دستیاران این مربی چینی هستند.

چین تاکنون دو بار در بازیهای المپیک تابستانی حضور داشته که اولین بار در ۱۹۸۴ لس آنجلس حضور پیدا کرد و به عنوان هشتمی رسید. در المپیک ۲۰۰۸ پکن هم با استفاده از امتیاز میزبانی به جایگاهی بالاتر از پنجمی دست نیافت.

چینی ها در آسیا حرفهای زیادی برای گفتن دارند و همواره در بالاترین سطح آسیا حضور داشته اند به طوری که در طول ۱۱ بار برگزاری بازی های آسیایی، ۳ بار قهرمانی را از آن خود کرده اند.

نتایج اخیر چین

تیم ملی چین در فاصله چند روز مانده تا آغاز رقابت های انتخابی المپیک ریو، طی یک دیدار دوستانه به مصاف ایران رفتند و با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب بلند قامتان ایرانی شدند.

دیدارهای رودررو با ایران

تیمهای چین و ایران از سال ۲۰۱۱ تاکنون در ۶ مسابقه رسمی به مصاف هم رفته اند که چهار پیروزی سهم ایران و دو پیروزی سهم چین بوده است.

* چین ۳ – ایران ۰ ——-> جام جهانی ۲۰۱۱

* ایران ۳ – چین ۲ ——-> انتخابی المپیک ۲۰۱۲

*چین ۲ – ایران ۳ ——–> قهرمانی آسیا ۲۰۱۲

*چین ۳ – ۱ ایران ——–> قهرمانی آسیا ۲۰۱۲

* چین ۰ – ۳ ایران ——–> بازیهای آسیایی ۲۰۱۴

* چین ۲ – ۳ ایران ——–> قهرمانی آسیا ۲۰۱۵

X نتیجه بازی ایران چین X ایران چین X تیم ملی والیبال ایران X تیم ملی والیبال چین X تیم والیبال چین X 14 ستاره X 14setare.com X انتخابی المپیک ریو X المپیک ریو دوژانیرو X تعداد تیمهای صعود کننده به المپیک X جدول انتخابی والیبال المپیک X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال X تعداد صعود کننده ها به المپیک ریو

 

آمار حضور چین در رویدادهای مهم بین المللی

المپیک

تعداد حضور : ۲ دوره

اولین حضور : ۱۹۸۴

بهترین نتیجه : مقام پنجمی ۲۰۰۸

جام جهانی

تعداد حضور : ۴ دوره

اولین حضور : ۱۹۹۵

بهترین نتیجه : مقام دهم ۲۰۰۳

قهرمانی جهان

تعداد حضور : ۱۳ دوره

اولین حضور : ۱۹۵۶

بهترین نتیجه : مقام هفتم سال های ۱۹۷۸-۱۹۸۲

لیگ جهانی

تعداد حضور : ۱۶ دوره

اولین حضور : ۱۹۹۰

بهترین نتیجه : مقام ششم ۱۹۹۶

اسامی بازیکنان چین در انتخابی المپیک ریو ۲۰۱۶

ژی گوچن سرمربی تیم ملی والیبال چین و شو آی جیاو، گوجون ژان، لنگهای چن، ژی یو آن، چن ژانگ، یو آن بو لی، رانمینگ لی، ویجون ژنگ، جیانجون کوی، داشو آی جی؛ داشو آی جی، ژین جنگ، شوهان رآو، یی نگ چاو فانگ، کینگ یاو دای، هوی چو، جیاهوآ تنگ، جون هوآنگ که، ژییانگ دنگ لیو، جیان وی سنگ، جینگ تا ژو بازیکنان این تیم هستند.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی چین در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : چین ۱ – ۳ فرانسه

نهم خرداد ماه :

ساعت ۱۴:۴۵ : ژاپن ۰ – ۳ چین

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : چین ۳ – ۰ ونزوئلا

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : چین ۲ – ۳ لهستان

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : ایران – چین

پانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ : چین – استرالیا

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : کانادا – چین

۱۶۶۸۰۸۵_۷۱۳

منبع : مشرق نیوز

——————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / چین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط