پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / ونزوئلا

X ایران ونزوئلا X تیم ملی والیبال ایران X تیم والیبال ونزوئلا X تیم ملی والیبال ونزوئلا X معرفی حریفان والیبال X 14 ستاره X 14setare.com X انتخابی المپیک ریو X مسابقات انتخابی والیبال المپیک 2016 X المپیک ریو دوژانیرو

تیم ونزوئلا هفتمین و آخرین حریف ایران در راه رسیدن به ریو است. این تیم که در قیاس با سایر تیمهای حاضر در انتخابی المپیک ریو حریف آسان تری به نظر میرسد، در روز ششم مسابقات داشت دست به یک شگفتی بزرگ میزد و میرفت تا فرانسوی ها را متوقف کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

والیبالیست های ایران در نخستین دیدار خود موفق شدند تیم استرالیا را با نتیجه قاطعانه ۳ بر صفر شکست دهند. در دومین دیدار خود با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کانادا گذشتند. اما سومین بازی خود را با نتیجه ۳ بر ۰ به فرانسه واگذار کردند تا اولین شکست خود را در راه رسیدن به ریو تجربه کنند. در چهارمین دیدار هم در مقابل ژاپن میزبان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید. چین پنجمین حریف ایران در این رقابت ها بود که بلند قامتان ایران موفق شدند در یک دیدار سخت و نفس گیر با نتیجه ۳ بر ۲ از سد آنها بگذرند. اما در ششمین دیدار بلند قامتان ایران موفق شدند تا با شکست دادن لهستان با نتیجه ۳ بر ۱ بلیط ریو را برای خود رزرو کنند.

اما والیبالیست های ونزوئلا از شش دیدار گذشته خود نتوانستند حتی یک پیروزی هم کسب کنند و در نخستین دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ در برابر ژاپن، در دومین دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ در برابر استرالیا، در سومین دیدار با نتیجه ۳ بر صفر برابر چین، د رچهارمین دیدار با نتیجه ۳ بر صفر برابر کانادا و در پنجمین دیدار با نتیجه ۳ بر صفر در برابر لهستان بازی را واگذار کرده اند.اما در ششمین دیدار در برابر فرانسه چیزی نمانده بود یک شگفتی بزرگ خلق کنند ولی در نهایت با حساب ۳ بر ۲ این دیدار را نیز واگذار کردند.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم نیز به المپیک خواهد رفت.درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت. بنابراین ایران برای صعود قطعا باید در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد یا در صورت پنجم شدن تیمی اسیایی را بالاتر از خود در جدول نبیند.

۷ – ونزوئلا

رنکینگ جهانی: ۲۷

تاریخ بازی با ایران : یکشنبه ۱۶ خرداد ساعت ۰۵:۴۰ به وقت تهران

والیبالیست های ونزوئلا از همان ابتدا در قیاس با سایر تیم های حاضر در این تورنمنت قطعا شانس کمتری برای حضور در ریو داشتند.این تیم که در رقابتهای قهرمانی آمریکای جنوبی هرگز موفق به کسب مقام نخست نشده است اما ۹ مدال نقره و ۱۲ مدال برنز را در این رقابتها به دست آورده است. رقابتهایی که اکثر مدال‌های طلای آن بین دو تیم برزیل و آرژانتین تقسیم شده است.

دیدارهای رودررو با ایران

ونزوئلا و ایران تاکنون ۳ مرتبه برابر یکدیگر قرار گرفته اند. در بازی اول این ونزوئلا بود که از سد تیم کم تجربه ایران گذشت و در مقابل در دو دیدار آخر ایرانی ها بودند که ۳ بر صفر از پس این تیم بر آمدند.

* ایران ۱ -ونزوئلا ۳ —–> قهرمانی جهان ۲۰۰۶

* ایران ۳ – ونزوئلا ۰ —–>انتخابی المپیک ۲۰۱۲

* ایران ۳ – ونزوئلا ۰ ——-> جام جهانی ۲۰۱۵

آمار حضور ونزوئلا در رویدادهای مهم بین المللی

* المپیک

تعداد حضور: ۱ دوره

اولین حضور: ۲۰۰۸

بهترین نتیجه: نهم ۲۰۰۸

* قهرمانی جهان

تعداد حضور: ۱۲ دوره

اولین حضور: ۱۹۶۰

بهترین نتیجه: دهم ۱۹۶۰

* جام جهانی

تعداد حضور: ۲ دوره

اولین حضور: ۲۰۰۳

بهترین نتیجه: هشتم ۲۰۰۳

* لیگ جهانی

تعداد حضور: ۷دوره

اولین حضور: ۲۰۰۱

بهترین نتیجه: سوم ۲۰۰۳

اسامی بازیکنان ونزوئلا

وینکنزو ناچی سرمربی تیم ملی ونزوئلا در انتخابی المپیک ریو خواهد بود. آنتونیو آندریانی و لاسوانی کامبرس وی را در امر هدایت این تیم یاری خواهند کرد.

کروین اربینا، ماکسیمو مارتین، پاول ویلوریا، آلبرت بریسنو، بارت پنا، فرناندو گنزالز، هکتور ماتا، امرسون گنزالز، کارلوس دیاز، رادسون گنزالز، هکتور سالرنو، خوزه کاراسکو، روبرت آبرو، خسوس پیرلا، اندی آگوستین، جاناتان کو آجادا، ویلنر ریواس، اسکار مارکوآنا، لوئیس میگوئل، ایوان مارکوز، رودمن کاپن هم بازیکنان این تیم هستند.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی ونزوئلا در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۱۴:۴۵ : ونزوئلا ۱ – ۳ ژاپن

نهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵: استرالیا ۳ – ۱ ونزوئلا

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : چین ۳ – ۰ ونزوئلا

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ : کانادا ۳ – ۰ ونزوئلا

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : لهستان ۳ – ۰ ونزوئلا

پانزدهم خرداد ماه:

ساعت ۰۸:۲۵ : فرانسه ۳ -۲ ونزوئلا

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰: ایران – ونزوئلا

ونزوئلا

منبع : مشرق نیوز

——————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / ونزوئلا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط