پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / فرانسه

X ایران فرانسه X تیم والیبال فرانسه X نتیجه بازی ایران فرانسه X نتیجه والیبال ایران فرانسه X بازیهای روز سوم انتخابی والیبال المپیک X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال X انتخابی المپیک ریو X المپیک ریو دوژانیرو X 14setare.com X 14 ستاره X تیم ملی والیبال ایران X تیم ملی والیبال فرانسه

تیم ملی فرانسه سومین حریف ایران در راه رسیدن به ریو است. والیبالیست های فرانسوی که به نوعی سرسخت ترین حریف ایران به شمار میروند، در تلاش هستند تا بتوانند چهارمین حضور خود را در المپیک تجربه کنند.

به گزارش “۱۴ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

والیبالیست های ایران در دو دیدار گذشته خود موفق شدند تیمهای استرالیا و کانادا را به ترتیب با نتایج ۳-۰ و ۳-۲ شکست دهند و فرانسه نیز ابتدا ۳-۱ از سد چین گذشت و در دیدار دوم ۳-۲ مغلوب لهستان شد.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده ‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم نیز به المپیک خواهد رفت.

به همین بهانه و برای آشنایی بیشتر علاقه مندان والیبال، تا آغاز مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ در ژاپن، در گزارش های جداگانه ای به معرفی حریفان ایران به ترتیب رویارویی خواهیم پرداخت:

۳- فرانسه

رنکینگ جهانی : ۱۲

تاریخ بازی با ایران : سه شنبه ۱۱ خرداد ماه ساعت ۱۱:۱۰ به وقت تهران

فرانسوی ها در حالی سفر خود برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۱۶ ریو را آغاز کرده ‌اند که علی رغم موفقیت در لیگ جهانی و کسب عنوان قهرمانی در سال ۲۰۱۵، از آخرین حضورشان در المپیک ۱۲ سال می گذرد. آسمان خراش های فرانسوی که در سه دوره گذشته حضورشان در رقابت های المپیک جایگاهی بهتر از هشتمی را تجربه نکرده اند در تلاش هستند تا پس از کسب سهمیه ریو به سکوهای المپیک بیندیشند.

این تیم از هدایت لوران تیلیه، سرمربی فرانسوی خود بهره مند است که خود از ملی پوشان اسبق تیم ملی فرانسه می باشد و در این دوران توانست مدال برنز و نقره قهرمانی اروپا را به همراه دیگر بازیکنان تیم به دست آورد.

فرانسه تاکنون سه بار در بازی‌های المپیک تابستانی حضور داشته که اولین بار در ۱۹۸۸ سئول حضور پیدا کرد و به بهترین نتیجه خود و عنوان هشتمی رسید. در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون در جایگاه یازدهم ایستاد. مردان فرانسوی پس از دو دوره غیبت در المپیک ۲۰۰۴ آتن مجوز حضور در المپیک را کسب کردند و به مقام نهم دست یافتند.

فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۵ با درخشش بازیکنانش موفق شد با پشت سر گذاشتن تمامی مدعیان به قهرمانی دست یافت تا نشان دهد که در صورت حضور در المپیک یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در المپیک خواهد بود.

نتایج اخیر فرانسه

تیم ملی فرانسه چند روز قبل از آغاز دیدارهای انتخابی المپیک ریو در جریان دو دیدار دوستانه به مصاف تیم ملی ایران رفت و موفق شد به ترتیب با نتایج سه بر یک و سه بر صفر پیروز از زمین خارج شود.

دیدارهای رودررو با ایران

تیمهای فرانسه و ایران تاکنون سه بار در مسابقات رسمی به مصاف هم رفته اند که سه پیروزی سهم فرانسه بوده است.

فرانسه ۳ – ایران ۱ ——-> جام جهانی ۲۰۱۴

ایران ۳ – فرانسه ۲ ——-> جام جهانی ۲۰۱۴

فرانسه ۳ – ایران ۰ ——–> جام واگنر لهستان ۲۰۱۵

آمار حضور فرانسه در رویدادهای مهم بین المللی

المپیک

تعداد حضور : ۳ دوره

اولین حضور : ۱۹۸۸

بهترین نتیجه : مقام هشتمی ۱۹۸۸

جام جهانی

تعداد حضور : ۱۵ دوره

اولین حضور : ۱۹۴۹

بهترین نتیجه : مقام سوم ۲۰۰۲

لیگ جهانی

تعداد حضور : ۲۰ دوره

اولین حضور : ۱۹۹۰

بهترین نتیجه : قهرمانی ۲۰۱۵

اسامی بازیکنان کانادا در انتخابی المپیک

لورنت تیلیه سرمربی تیم ملی فرانسه، بنجامین تنیوتی، جناس آگوانییر، جنیا گربنیکو، آنتونین روژیر، ترور گلونت، کوین تیلیه، آنتونه بریزارد، آروین نگاپت، کوین ل روکس، جولیین لینل، استفن بویر، پییر پوجل، نیکلاس له گف، هراسیو ده آلمیدا، نیکلاس مارشال، فرنک لافیته، تیبا اولت، تافا تاکانیکو، مری سی دیبه، هوبرت هونو

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی فرانسه در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : چین ۱ – ۳ فرانسه

نهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : فرانسه – لهستان

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : ایران- فرانسه

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : فرانسه – استرالیا

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ : کانادا- فرانسه

پانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ : ونزوئلا- فرانسه

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۴:۵۰: فرانسه- ژاپن

X تیم ملی والیبال ایران X تیم والیبال فرانسه X ایران فرانسه X نتایج روز دوم مسابقات والیبال انتخابی المپیک X جدول انتخابی والیبال المپیک X جدول رده بندی X انتخابی المپیک ریو X بازیهای روز سوم انتخابی والیبال المپیک X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال X 14setare.com X 14 ستاره

منبع : مشرق نیوز

——————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / فرانسه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط